ZEEUWSCH-VLAAMSCHE KERMIS Jan Klaassen is op de Hulster kermis een graag geziene gast. bij kleine en even goed bij grooie kiudei Wel moet het een vreemdeling zijn in 't Zeeuw sche land, die alweer de Zeeuwen met de koele Hollanders over één kam wou scheren en van ons beweren zou. dat we van feesten geen kaas gegeten hadden. Laat hem maar 'ns komen naar een Bevelandsche vogelschie- tinge. naar een zomersche W alcherscherienkrieeriee naar een Sohouwensche vroegjaarsche stra. Daar zal hij leeren. dat Zeeuwen feesten kunnen, zoo goed als eeuwen lang hun voor- ouders het hebben gekimd eeuwen van karakteris tiek Zeeuwscb volksver maak, eigen Zeeuwschen humor. onvervalsehte Zeeuwsche jolijt, leven et- in zulke kleurige en luid ruchtige, soms stijlvolle landelijke feesten voort Maar is hem dat niet genoeg, neem hem dan mee naar om 't even welke stadsehe of boerenkermis, en laat hem zien, hoe er de kalmste Zeeuw kan loskomen. dollen en lachen, hoe er het stroef ste gezicht uit de plooi, de stijfste sukkel uit den band springen, en op het marktplein de kreten van pret de luidruchtige mu ziek overstemmen. Hoe harder en zwaar der het werk, hoe slaaf- scher de dagelij ksche gang. des te noodiger zijri er Voor ons is 't ook kermis waar gaan wij samen 'ns heen f En hebt ooit het ware kermisgevoel gekregen, zonder oliebollen geroken en geproefd te hebben T Natuurlijk, overdag is de paardenmole.v de grooie attractie voor de jeugd maar vanavond zullen fa steigerende rossen toch zwaarder last te dragen krijgen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 16