altijdru 'Natuurlijk zitten ze keurig, want ze zijn BOORDEN - altijd nieuw roB»* 23 een dame, die beweerde, dat de vrouwe lijke verdachte onder liaar toezicht stond." „Onder haar toezicht," zei de rech ter. „Hoe kan die mevrouw Raffan een meisje, dat onder haar toezicht staat, met zulke personen als de Mersthams laten omgaan 1" „Dat zal ik n vertellen, edelachtbare. Kolonel Kingsward en mevrouw Raffan hebben me eenige inlichtingen gegeven, onder andere, dat zij de firma Marks en (Jo. de volle rekening betaald hebben. Verder verklaarden zij, dat de vrouwe lijke verdachte inderdaad de persoon is, voor wie zij zich uitgeeft, namelijk juffrouw Maria Stanton, dochter van Hutchinson Stanton, New York." „Hm zei de rechter ongeloovig. „Toen ben ik in den auto van meneer Lewison met ze mee gereden naar het huis. dat de Mersthams gehuurd had den daar konden ze me bewijzen toonen, zeiden ze. Ik heb die bewijzen gezien. Er lagen brieven, die juffrouw Stanton van haar vader en moeder ontvangen had. Ik heb ze meegebracht." „Cteeft u maar hier," zei de rechter. Eenige brieven werden hem over handigd. „Vervolgens heb ik een dagboek gelezen, dat de jongedame heeft hijge houden van 't moment af, dat ze met de Lucania uit New York vertrok. Als u edelachtbare dat in wil zien, zult u lezen, hoe juffrouw Stanton aan boord met de Mersthams in kennis is gekomen, en hoe mevrouw Raffan een avond, dat ze bij hen dineerde, naar Glasgow werd geroepen en juffrouw Stanton bij hen achterliet." „Geeft u mij dat dagboek," zei de rechter. Maria kreeg een kleur. „O 1" zei ze zacht. „Ik had 't alleen voor vader en moeder geschreven De rechter zag de brieven in en las bladzij na bladzij van het dagboek. Er kwam geen verandering in zijn gelaats uitdrukking, maar toen hij het boek dichtsloeg keek hij over zijn bril heen naar't meisje,dat. in de beklaagdenbank stond, en er was een glans in zijn oogen. „Uitstekend, Greet." zei hij. „Nog iets „Ik ben tot de overtuiging gekomen, dat juffrouw Stanton 'n slachtoffer van de Mfrsthams is geworden, edelacht bare dat zij niet wist, dat zij een onrechtmatige daad beging. Aangezien de rekening van de heeren Marks en Lewison ten volle betaald is. verzoek ik u edelachtbare, de aanklacht tegen deze jongedame af te wijzen." „Ah," zei de rechter. „Wat den heer Geoffrey Kingsward betreft ..Ja zei de rechter. Hij keek schuins naar Geoffrey en zag een gezicht, rood van opwinding en opluchting. „Wat den heer Geoffrey Kingsward betreft Greet glimlachte flauwtjes. „Meneer Kingsward studeert in Oxford, edel achtbare. Door met juffrouw Stanton weg te rijden, heeft hij natuurlijk met raad en daad geholpen hij de ontsnap ping van een persoon, tegen wie een bevel tot hechtenis was uitgevaardigd. Maar zooals u edelachtbare weet, zijn jonge studenten nogal onstuimig. De rechter glimlachte. „Ja," zei hij. Toen zette hij zijn bril af en sloeg zijn armen over elkaar. „Detective Greet is van meening, meneer Lewison is van meening en ik ben van meening," zei hij, „dat twee jonge menschen onschul dig in een ongeoorloofde transactie ver wikkeld zijn geraakt. Ik hoef geen getuigen te hooren of verder op de zaak in te gaan. Als u weer voor me ver schijnt, zal 't zijn als getuigen tegen de personen, die misbruik van u gemaakt hebben. Laat dit voor de toekomst een waarschuwing voor u zijn. I' bent ont slagen van rechtsvervolging." Kolonel Kingsward drong naar voren en greep zijn zoon hij beide handen, toen deze uit de beklaagdenbank kwam. Mevrouw Raffan volgde hem snikkend. Zij kon echter Maria's handen niet grijpen, want die hield het meisje tegen haar gezicht gedrukt. Voor de tweede maal in achtenveertig uren tijds dropen er brandende tranen door haar vingers. De prinses van New York was tenslotte maar een meisje. De trein naar Liverpool vertrok dien middag om twee-veertig, en de Beren garia vertrok naar New York om half acht. Mevrouw Raffan en Maria stonden op liet perron naast een eerste-klas- rijtuig. Maria's blik was op den toe gang naar het perron gevestigd. Nu en dan keek zij op naar de klok. „U hebt toch getelegrafeerd, niet t" „Getelegrafeerd f" „Ja, aan Geoffrey „Of ik. Nee, dat heb ik niet 1" „O, mevrouw Raffan Maria's ge zicht betrok. „Maar ik heb den kolonel een telegran gestuurd." Maria kwam weer bij. „Wat hebt i er in gezet Mevrouw Raffan dacht na. „Ik kaï me de woorden niet precies herinneren.' zei ze, „maar 't kwam hierop neer, da we om twee-veertig vertrokken." „Hebt u 't naar zijn huis gestuurd t „Ja," zei mevrouw Raffan. „0 zei Maria. „Nu begrijp ik '1 Geoffrey zou met zijn vader in d. Leger- en Vloot-club lunchen als z. 't telegram krijgen, zijn we al weg." „Ik heb hetzelfde telegram naar d> Leger- en Vloot-club gestuurd." z< mevrouw Raffan geruststellend, ,,'t Za best in orde komen, kind." „Maar waarom zijn ze er dan niet vroeg Maria, bijna schreiend. „Ze zijn er," zei mevrouw Raffan Maria keerde zich om. Met opluchting en vreugde zag ze den kolonel en Geoffrey Kingsward aankomen. Geoffrey holdi vooruit. „Waarom ben je hier Waai ga je heen Je kunt niet weggaan Maria. Ik laat je niet gaan „Ik ga naar huis," zei Maria zacht ,,'t Idee kwam ineens op. Ik wil naai vader en moeder." „Maar mevrouw Raffan is er nu toch, en. Maria lachte zacht en nam Geoffrey bij den arm. „Maar mijn vader en moeder verlangen naar me, en ik naai hen ook. Geoff," zei ze. „Dan moeten we.... scheiden," ze: Geoffrey. „Ja. We moeten scheiden." „En ik zie je nooit meer." „Weet je dat zeker „Ik kan niet naar Amerika komen." „Maar ik kan naar Engeland komen." Geoffrey had wel duizend dingen t< zeggen, en die waren allemaal hetzelfde ik heb je lief; ik heb je lief. Waai iedereen bij was wou hij haar in ziji armen nemen en «licht tegen zijn hari drukken. Het zinnetje, dat hem liet liaaldelijk in de ooren had geklonken kwam nu weer in hem boven. „Je hebt geen schijn van kans, jog." Hij be heerschte zieh. „Met welke boot ga je vroeg hi beleefd. „De Berengaria," zei Maria, eenigs zins verbaasd om de verandering vat toon. „Dan wensch ik je een prettigei overtocht. Doe mijn groeten aan j< vader en moeder, wil je Och nee ze kennen me niet." „Als ze mijn dagboek gelezen hebben kennen ze je wèl." Vervolg op pag. 26 MAAK UW TANDEN BLANK ZONDER GEWELD Pastol maakt Uw tanden parel- blank, zonder het glazuur te beschadigen. Dit heerlijke Nederlandsche tandmiddel lost het tandsteen opde leelijke laag die de blankheid van Uw tanden verduistert. En deze tandsteen-oplos sende werking is pas versterkt. Ga óók Pastol gebruiken en toch was Mijnheer van der Aa geen millionnair! dat haar echtgenoot inderdaad al leen nieuwe boorden draagt. Mey's boorden n.l., die - met fijn linnen overtrokken - eenvoudig vervangen worden, zoodra ze vuil zijn. De prijs? Geheel geen bezwaar! Dus kocht Mevrouw van der Aa ook Mey's boorden voor haar man, en hij draagt ze met K- Millionnair zijn, en altijd nieuwe boorden dragen''verzuchtte Mijnheer van der Aa vroeger, wan neer hij zijn geheelen boor den voorraad doorzocht, maar geen en kelen boord vond, die vol maakt in orde was. Die vertoonde de tastbare eigenschappen van een zaag; deze glom als een spiegel, van dien waren de hoekjes gebroken, weer een an dere - die er op het oog zoo goed uitzag - leek wel een remblok, want de das liet zich bij het strikken niet verschuiven. Zijn collega van der Bee, ja, die zag er altijd keurig uit; het leek wel of die alléén nieuwe boorden droeg En van der Bee was toch óók geen millionnair! Hoe kon dat nu Mevrouw van der Aa heeft Mijn heer van der Bee's geheim opgelost! Ze heeft gewoon Mevrouw van der Bee er naar gevraagd en vernomen, veel genoegen, ziet er altijd tip top uit en snoeft tegen zijn vrien den „Natuur lijk zitten ze keurig, want ze I zijn altijd nieuw Mey's Boorden zijn in iedere plaats verkrijgbaar in de winkels met Mey's reclame. Vraag echter beslist Mey's Boorden, want deze zijn niet te evenaren! Ook kunt U zich door een proef over tuigen, indien U onderstaande coupon nauwkeurig invult, een 6 ets. postzegel bijvoegt en in gesloten envelop op stuurt. Zend de coupon nog vandaag P. STUK 13-14 CENT - P. DOZIJN FL. 1.50-1.60 SPO*t Aan deu Gen- V ertJWRaey makers, Claes de Vrieselaan 12a, Rotterdam. (Vergeet niet een 6 ets. postzegel bij te voegen en de envelop te sluiten!) Zend mij franco een exemplaar van Uw model Sport/Derby/Pilot/Record (aan strepen welk model). Mijn maat is NAAM ADRES PLAATS P 1 Waar niet verkrijgbaar wende men rich tot den Gen -Vert. J.W. Raeymakets. Claes de Vrieselaan l?a, Rotterdam. Pruslijst met afbeelding veler modellen gratis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23