Zeeuwseh N ieuws ZEEUWSCHE OMROEP Een motorboot van Inentenpopier. De hofmeester van de provinciale boot naar Zier ik zee vervaardigt n motorboot va n krantenom deze later werkelijk in ge bruik te nemenhoe ongeloof el ijk yt ook lijkt. De scheepsbouwer aan het werk. Reehls: De jury had n moeilijke taak. Op Zaterdag 15 Mei werd de Vlissing- sehe pier wederom geopend. Groep ge noodigdeu bewondert nogmaals het uitzicht vanaf de pier. Als nieuwe attractie werd een kijker in gebruik gesteld op de Pier. De burgemeester ran VIis singen opent de rij der kijkers. Te Souburg werd op Maandag 17 Mei het bondseoneours georganiseerd van den Zeeuwsehen Bond van Muziek gezelschappen. Een der deelnemende re reen i gingen trekt door het dorp. Het publiek was in grooten getale opgekomen 25 Hallo hallo hier ia de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Om roep. Hef verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geooi loof d Men meldt ons uit Grijpskerk, dat het gemeen tebestuur zooveel uitge geven heeft voor de uitrusting van de brandweerlieden, dat de begroeting moest worden gewijzigd. Aangezien hier slechts zelden 'n brand is, waardoor de motten wel eens hun slag konden slaan, wil men het daarheen leiden, dat de spuitgasten ook in uniform mogen loopen, wanneet de zon rood ondergaat Van 1236 verschillende zijden out vangen wij hoog-enthousiaste mede deelingen over gehouden politieke bij eenkomsten. Daar de politiek in den aether niet toegestaan is bepalen wij ons tot den wenscli, dat de sprekers hun keel niet zot» forceeren zullen, dat ze tegen 26 Mei a.s. zelf hun stem kwijt zijn Onze correspondent te Klooster zande bericht ons, dat daar wegens het zilveren feest van de handboogsociëteit een jubelschieting heeft plaats gehad. Het succes dezer manifestatie, dat na ieder rondje toenam, is zoo volkomen geweest, dat men nu bezig is een# anti-la waai-week te orga niseeren. l it Goes seint men ons, dat een militaire vlieger, wiens hart aldaar ver loren is geraakt, geregeld boven de oude Ganzenstad jeugdige capriolen maakt. Wijl heel de burgerij mede van deze amoreuze acrobatiek profiteert, wil men uit liefde-gaven een fonds samen stellen om daaruit vergoedingen voor de vermorste benzine in de legerkas te storten Men ineldt ons uit Ellewoutsdijk, dat zich in dit kleine dorpje op één dag twaalf ingezetenen in den ondertrouw lieten opnemen. Vrij heidsberoo ving op dergelijke schaal is in die gemeente nog nooit voorgekomen. Te Sluiskil heeft de buurtvereeniging Eensgezindheid een massale actie opgezet voor een nieuw postkantoor. Met hart en ziel is vooral het liestuui daarvoor in de weer, omdat het over tuigd is van het nut voor de kinderen van de leden, die tijdens den Iwmvv gratis met zand kunnen spelen Sluis is weken lang in spanning ge weest over een ontdekte geheime gang hij den Steenen Beer, die, naar nien hoopte, voeren zou naar de een of andere schatkamer. Omdat men niets dan water en puin vond, won het vermoeden veld, dat men in een oud riool aan het peuteren was en zijn de werkzaamheden stopge zet. Ook de huid van Ti Steenen Beer moet men niet verknopen voor het lieest gesidioten is Wegens Ti verstopping in do inwendige onderdooien, heeft de motor spuit te lerseke, waarmee een officieele demonstratie moest worden gegeven, geweigerd water te geven. Op advies van een werktuigkundig ingenieur bewerken de autoriteiten dc patiënte nu met wonder-olie. Tot de volgende week, dajnos en hoeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25