f Heerlijk! maar de tandbederver grijpt zijn kans! Geneesmiddelen en Geneeswijzen Annonces betreffende 97 Tijd om zicli te kleeden had hij niet. Geoffrey ontmoette zijn vader op de trap. Beiden waren uiterlijk kalm en onverstoorbaar, maar inwendig kook ten zij alle twee. Ze haalden den trein, en gebruikten zwijgend hun lunch, ter wijl zij door het vruchtbare land reden, waarop de hand van het najaar lag. De reis duurde zes uren. Maar ééns in al dien tijd liet Geoffrey blijken, hoe 't woelde in zijn geest. Zij hadden naar de Octoberzon gekeken, terwijl zij daal de achter glooiende bergen van rooden hemel. Geoffrey viel opeens uit „Ik zou werken als een paard ik zou alles willen doen, als ze. Toen werd hij nog stiller dan eerst. De oude heer knikte maar, en rookte toen door. Zoo had hij kunnen doen, als hij luchtkasteelen had aangehoord over de match Oxford-Cambridge, of een ander onpersoonlijk geval. Maar diep in zijn hart was de grijze man bewogen. Hij had zelf liefgehad en hij was blijven liefhebben, al was zijn vrouw dood. Het was het beste in zijn leven, dat vol goede dingen was. Hoezeer hij hoopte, dat Geoffrey winnen zou, toch was hij zenuwachtig. Hij wist, dat Maria's vader er weer ongeveer bovenop was. Het leek hem zeer twijfelachtig, of een millionnair toestemming zou geven tot het huwelijk van zijn dochter met een man, die haar niets kou aanbieden dan zijn liefde. De trein was iets te laat. Zij hadden maar drie kwartier tijd in Londen, en daar ging het diner af. Al zeer vlug stonden zij weer voor een trein, nu om afscheid te nemen. Dit stelden zij uit tot de laatste minuut, en toen deden zij het nog maar matig. „Tot ziens, ouwe jongen," zei de kolonel. Geoffrey greep zijn vaders hand. „Tot ziens, ouwe heer," zei hij. De Parijsche klokken hadden zes geslagen, toen Geoffrey wakker werd en merkte, dat zijn treur langzaam liet Gare du Nord binnenreed. Door het grijze licht van den vroegen morgen zag hij de kruiers in hun blauwe kielen en gendarmes in blauwe jassen. Hij liet zich door een kruier naar de douane-loods brengen en wachtte, tot de man zijn gemerkte bagage weer op nam en hem naar een taxi bracht. Parijs was nog niet heelemaal wakker. Gapende mannen veegden de vloeren der restaurants of schikten de tafeltjes en stoelen op de terrassen. Er was nog geen tumult van druk verkeer, er liepen nog geen stroomen voorbijgangers, 't Was mooi droog weer, met niets droevigs in de lucht, en de kleuren der huizen, zonneschermen en reclames deden vroolijk aan. Geoffrey liet zich naar het Grand Hotel rijden en nam daar een kamer. Hij nam een bad, trok een ander pak aan en ging op straat, waar het nu druk was met mannen en meisjes, onderweg naar kun werk. Geoffrey ging zitten ontbijten op het terras van Café de la Paix, maar zijn gedachten waren in Hotel Maurice in de Itue Rivoli. Hij liep daarheen, toen hij zijn broodjes en zijn koffie ophad, maar bleef nog een uur onder de kolonnade heen en weer loopen 't was nog te vroeg voor een visite. Zonder te zien, wat de winkels bevatten, keek hij door de ramen. Hij zag geen sieraden, geen ansichten, geen pijpen en geen boeken, hij zag niets dan Maria's gezicht. Ein delijk, toen liet tien sloeg, stapte hij het hotel in en vroeg naar juffrouw Stanton. Vijf minuten later kwam een groote man met scherpe trekken en grijs haar de vestibule in, keek snel rond. zag Geoffrey en trad op hem toe met uit gestoken hand. Hij werd gevolgd door een dame, een klein, knap, grijs vrouwtje, wier gezicht straalde van verwachting. „Meneer Kingsward „Ja." „Blij u te zien, meneer. Prachtig Prachtig Geoffrey's hand doorstond de pijn der hartelijkheid, en toen hij de oude dame begroette, werd die hand ge grepen door twee handen, die bijna teeder waren. „Meneer Kingswardzei ze. „O, meneer Kingsward „Dit is een groote dag, meneer, een groote dag. U hebt zeker gevlogen 't Lijkt me amper een uur geleden, dat Maria getelegrafeerd heeft." Druk pratende geleidde het tweetal Geoffrey naar hun salon. Waar was Maria In de suite der Stantons was er geen spoor van Maria. Geoffrey ging tusscben meneer en mevrouw Stanton zitten. Hij luisterde naar hun opmerkingen over de Mersthams, over de Engelsche justitie, over hooibergen, ratten, blikjes sardien tjes, brood zonder boter, zijn vader en hemzelf. Hij gaf zoo goed mogelijk ant woord op een trommelvuur van vragen. Hij aanvaardde telkens en telkens hun dank voor iets, dat hij naar eigen meening zoo slecht gedaan had, en was 't van harte met ze eens, toen zij zich verheugden om Maria's bevrijding uit de strikken van Allan Merstliani. Maar waar was Maria Toen hij eindelijk den moed bij elkaar kreeg, om die vraag te stellen, keek de staalkoning zijn vrouw aan. „Da's waar ook '"zei hij. „Heeft Maria dat briefje aan mij gegeven of aan jou „Aan jou, Hutch," zei mevrouw Stanton stellig. „Ik geloof 't niet." Maar Hutch zocht in al zijn zakken. „Je hebt gelijk. Hier is 't." Mevrouw Stanton liad het in haar tasch gevonden. Zij gaf het Geoffrey. „Lees maar," zei Stanton. „Maria vond 't nogal dringend, leek me." En Geoffrey las „lk weet, dat je met den eerst moge- lijken trein zult komen, en vanmorgen hier zult zijn. Om twee redenen ontmoet, ik je liever niet in 't hotel. Ik vind de meubels leelijk, en ik ben dol op den tuin van het Luxembourg. Je kunt me in de zon vinden, bij het standbeeld van een meneer met een gekleede jas aan, en ik voer de musschen.Laat vader en moeder je niet ophouden, 't Zijn mijn ouders, niet <fe jouwe. Ik ben zoo ver weg gegaan, omdat dé musscben nergens zoo'n honger hebben als in "t Luxembourg." Geoffrey stond op. „Wilt u me excu- seeren V' zei hij. „Zeker! Op één voorwaarde. Dat u hier terugkomt om samen te lunchen." Vervolg op pag. 29 PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62*4 per kwartaal of f 0.12J4 per week. Franco per post f 1.75 |>er kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswgzigingen van post* abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N. Z. Voorburgwal 262, Telefoon Interc. >3170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon luterc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, I el. Interc. 111666. Giro nr. 43141. LTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81.De voorwaarden vau onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. U kunt 'm niet zien, dien doodsvijand van Uw gebit. Hij verbergt zich in de kleinste tandgroeven. Spijsresten, die tusschen de tanden achterblijven, leveren hem zijn voedsel. Onzichtbaar verricht hij zijn vernielend werk. Poetst Uw tanden met Odol tandpasta en U ontneemt hem zijn voedsel, omdat het rijke schuim van Odol tand pasta de voedselresten verwijdert. Om den tandbederver tot in zijn kleinste schuilplaatsen grondig te vernietigen,moet U met Odol mondwater spoelen. Het voorkomt tandbederf,de haard van tallooze ziektekiemen. Maar Odol mondwater doet méér: Door zijn sterk antiseptische eigenschappen vernietigt 't niet alleen de bacteriën, die de tanden aantasten, maar desinfecteert ook mond en keelholte en geeft 'n zuiveren, frisschen adem. Poetst Uw tanden met Odol tandpasta. Spoelt Uw mond 2 x daags met Odol mondwater. Odol iandpasia fl. 0.35 - fl. 0.60 per iube. Odol mondwater fl. 1.25 - fl. 1.75 per flacon. NEDERLANDSCH FABRIKAAT - N.V. ODOl COMPANY AMSTERDAM worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigdSegbroek- laan 33, 's-Gravenhage.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27