3 11 DE TENTOONSTELLING TE PARIJS 'W 'T' 'VV Ken prachtig overzicht van het geweldige, ongeveer honderd hectaren groote tentoonstellingsterreinwaar de Seine dwars doorheen stroomt. Dit terrein, waar tientallen naties een denkbeeld zullen trachten te ge ren van de beschaving van gisteren en morgen, van wat de moderne wetenschap heeft bereikt en nog zal trachten te verwezenlijken, is toegankelijk gesteld door een dertigtal ingangen, waarvan de eere-ingang wordt gevormd door liet middenstuk van het voormalige Trocadéro. In minder tijd dan noodig is om dit te schrijven is het hier mogelijk van Zwitserland naar België, van Duitsehland naar Rusland, van Neder land naar 't. Vatieaan te stappen. De verschillende complexen van dit reusachtig geheel zijn ingedeeld in een veertiental groepen en een vijfenzeventig klassen die alle hun speciaal motto hebben. Ten behoeve der bezoekers heeft men op 'n diepte van negenentwintig meter 'n ondergrondseh tooneel gebouwd met 'n zaal waar ongeveer vijfendertighonderd toeschouwers een plaats zullen kunnen vinden. Het gerestaureerde Trocadéro. De J>ezoeker, die de tentoonstelling betreedt via dezen eere-ingang, loopt hierbij over het dak van een reusachtige feestzaal, die men in de rotsen heeft uitgehouwen, en over een prachtigen weg, die langs het groote. schitterende bassin langzaam afdaalt naar den Eiffeltoren tot aan de Porte Maillot. Het Trocadéro is, zooals men weet, nog 'n overblijfsel van de wereldtentoonstelling van 1876. Men heeft het hersteld en uitgebouwd in den vorm van twee halfronde vleugels en achter het gebouw bevinden zich talrijke complexen waar Corsica, Kameroen en Syrië den toeschouwer verrassen met de producten hunner beschaving. In de uitgestrekte bosehgroepee ringen in de buurt van het Trocadéro kan men ook tal van zeldzame vissehen bewonderen in hun natuurlijke omgeving, o.a. ook tal van die.pzee- visschen die zich in 't onder zeer hoogen druk staande water in hun element gevoelen. Het aldus herstelde Trocadéro behoort eveneens tot de weinige gebouwen die de tentoonstelling zullen overleven en voor de latere geslachten getuigenis zullen afleggen van ivat de thans levende moderne mensch heeft kunnen en durven prestee/ren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 31