BLOEMEN, VRUCHTEN, VLINDERS 38 teS Drie motieven, die we niet alleen in tallooze variaties op de zoo moderne imprimé's terug vinden, doch die ook gebruikt worden om onze hoeden op te vroolijken. Kleine dopjes, die geheel schuil gaan onder een vracht bloemenietwat mannelijke matelots, die toch o zoo vrouwelijk wor den, doordat ze heele bloementuinen torsen groote picture-hat.s met een fluweelen band onder de kin, een hoed, waarvan de rand van onderen schuil gaat onder een overvloed van bloemen of vruchten. Bloemen vormen een dure dracht, want in navol ging van de levende Flora's kinderen gedragen zijden en fluweelen bloemen zich als ware kruidje- roermeniets en ze kunnen al evenmin aanspraak naken op het praedicaat „duurzaam". Hetzelfde geldt voor de vlinders, die uit heel kleine veertjes bestaan. Ook de parmantige fanta sievogeltjes, die meni- gen hoed versieren en die bestaan uit op elkaar geplakte kleu rige veertjes, zijn niet bestand tegen ongun stige weers-invloeden. Wat anders is het echter met zoo'11 fiere, steile piek, als ook op een onzer afbeeldin gen voorkomt. Die kan niet alleen „lezen en schrijven", maar is ook uitermate geschikt om 'n eenvoudig dopje iets kittigs te geven. Dat de veerenmode over het algemeen geen grooten aanhang vindt kan degenen, die onze gevleugelde vrienden een goed hart toedra gen, niet anders dan verheugen. Worden de hoeden van deze pagina vrij wel allemaal diep op het voorhoofd gedra gen, het bloemenhoed- je daarentegen volgt de nieuwe richting, die het voorste gedeelte van de scheiding vrij laat. Bij een zomerscli geheel voldoet aardig de combinatie met een coquet mofje, dat tevens dienst doet als tasch. Zoo'11 set van hoedje en mofje is uitstekend geschikt 0111 het toilet van het bruidsmeisje te completeeren. Flora en fauna, zij leveren belangrijke motieven voor de mode van heden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 38