BOERENKOOPDAG - WALCHEREN OP Middags stroomen naast den stal de koopers en de nieuwsgierigen samen bij de vaalt, waar melkvee zal worden geveild. „Da bin toch priezen! Die moj toch mar betale kunnen scliion niet eens in de tien jaar zooveel volk tegelijk zult tegenkomen op de smalle weggetjes. De boeren in de zware, zwarte lakensche pak ken, zoo dik en stijf, dat ze na 't uittrekken als harnassen rechtop, moeten kunnen staan blijven; zwarte, platte petjes of ronde ruwvilten hoeden dragen de ouderen nog, de jongeren hebben al meer steedsclie petten, een gleufhoed zelfs op, en menigeen draagt er al een goedkoop confectie pak. De weinige vrouwen, die meekomen, zijn in bont. gestreepte schorten, met daarover een kleurigen omslagdoek zware lagen bloedkoraal omsluiten de halzen, en kijk, de meesten dragen de Zondagsche kap. „Aj noe 's 'n mooien koopdag wil zien, da moe je 's ga kieken op Kleverskerke, 't. ende van de inaond" heeft een vriendelijke oude Souburger ons gewaarschuwd. Er zal een groote stal stamboekvee worden geveild. En daar komen al die honderden Hoog boven de menigte van kijkers en koopers troont op een boeren wagen de notaris met zijn klerken, den oproeper en den eigenaar van 't gedoente. Jawel, hier van den dijk is 't. al te zien, dat er vandaag iets ongewoons aan de hand is in den polder daar beneden nog in den hooi tijd of met Pinkster-drie ziet u zoo'n drukte niet op de smalle, grijze weggetjes door de weiden. 0 neen, niet dat de menschen zich zoo haasten hoe zouden ze trouwens kunnen, wanneer hieronder op den nauwen weg bijvoorbeeld zoo'n enkele hooge, groen en roode boerenkar met een paar bonken van Zeeuwselie paarden ervoor toch het tempo aangeeft, waaraan een tiental auto's daarachter en een ongeloofelijk aantal gezapig peddelende fietsers zich zullen te houden hebben Neen, drukte beteekent in dit land geen haast en zelfs geen luidruchtigheid het vreemde van dezen dag is alleen, dat je 'r mis-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 6