1 ti-te**-X -"v:' De Dionne-vijfling beoefent reeds met succes de winter sport Een speciaal in bun openlucht-speeltuin vervaar digde glijbaan is 's winters geweldig bij hen in trek ontzet. Vooral de vader ver zette zich hiertegen hard nekkig, echter zonder re sultaat de Dionne-vijfling is staatseigendom geworden en behalve dokter Dafoe en de verpleegsters waken voortdurend drie politie agenten over de babies, opdat zij door niets of niemand worden gedeerd. Het hospitaal van Callan der werd een kindertehuis en vorig jaar zomer is een prachtige speeltuin ge opend, waarin de vijfling naar hartelust kan stoeien en ravotten, terwijl de onafgebroken stroom van bezoekers hen kan gadeslaan in hun ongedwongen spel. De tuin is zóó gemaakt, dat men de vijf meisjes wel kan zien. maar de vijfling zelf wordt van de nieuwsgierige, jaloersche en bewonderende blikken zelf niets gewaar Hoe zeer Amerika vooral met de vijfling meeleeft moge blijken uit 't feit, dat in den afgeloopen zomer iederen dag 1500 toeristen Callander bezochten en langs de vijfling defileerden. Des Zondags trokken gewoonlijk meer dan 7000 kijklustigeu voorbij den speeltuin. Behalve de vijflingen zelf, die door drie filmcon tracten zich reeds 'n half millioen dollar per jaar za gen toegewezen, varen ook de ouders der meisjes er financieel wel bij. Ook Callander, dat vóór de geboorte van de vijfling onder de crisis gebukt ging, zag zich meteen over alle moeilijkheden heen geholpen, want de toeristen, die de vijflingen komen bekijken, laten iedere week in Callander duizenden dollars achter Het Canadeesche gouvernement zag zich gedwon gen speciale autowegen naar Callander te leggen, maar de liooge onkosten daarvan werden reeds spoe dig gedekt door het benzineverbruik der duizen den auto's, die den geregelden stroom van pelgrims verwerken. Men heeft berekend, dat de Dionne-vijflingen op den dag dat zij meerderjarig worden, ieder 'n ver mogen zullen bezitten van zeven millioen dollar, ongerekend hetgeen hun de nieuwe contracten met filmmaatschappijen en cabarets nog zullen opbren gen. Een bruidsschat waarop te zijner tijd heel wat trouwlustigen zullen afkomen Natuurlijk kunnen de toeristen in Callander aller lei vijfling-souvenirs koopen. Zoo verkoopt b.v. de vader, mr. Dionne, z'n hand- teekening voor 25 c. per stuk, benevens foto-brief kaarten en -albums van zijn wereldberoemde sprui ten. Een oom ervan heeft een garage geopend, die natuurlijk zeer in trek is, evenals een bezoek aan het nederige geboortehuis van de vijfling, dat ook van allerlei hoeken en zijden gefotografeerd wordt. Het meest in trek van alles is echter 'n stukje steen uit den openlucht speeltuin van de Dionne- vijfling. Haast alle Ameri- kaansche jonge vrouwen en meisjes dragen thans zoo'n stukje steen als 'n soort talisman bij zich. in de hoop op knappe, gezonde babies in de toe komst Dat zij daarbij heimelijk hopen eveneens... 'n vijfling te bezitten, wie zal hun dat niet. verge ven, gezien de zorg waar mede die gelukskinderen worden omgeven en het financieel voordeel dat zij brengen Toch is de moeder van de vijfling niet erg geluk kig. Want al is zij natuur lijk blij dat 't haar sprui ten aan niets mankeert, de ware moederliefde ver langt de eigen kinderen steeds in eigen, onmiddel lijke nabijheid. Zij mag de vijfling natuurlijk geregeld bezoeken, maar zij is toch steeds beangst, dat haar eigen kinderen op den duur van haar zullen ver vreemden. In wetenschappelijke kringen heeft men heel wat pennen in beweging gezet over de opvoedingsmetho den van de vijfling. De een keurde dit af, de ander dat, duizenden raadgevingen cn wetenschappelijke beschouwingen werden ten beste gegeven, maar dr. Dafoe ging onverstoord zijn gang en dat hij met zijn De Dionne-vijfling kent allerlei kunstjes. Kijk ze maar eens lenig zijn! methode en denkbeelden succes had getuigen de hierbij afgedrukte foto's het beste Iedere moeder zou wensclien dat haar kinderen er op driejarigen leeftijd zóó florissant en gezond uitzagen De foto's zijn alle genomen uit het derde levens jaar van de Dionne-vijfling. Men ziet, dat ondanks de strenge afscheiding waarin zij tot nu toe leefden, de kinderen even wild en vroolijk zijn als kinderen, die in normalen toestand zijn opgegroeid. Drie moeilijke levensjaren zijn thans voorbij. De gevaarlijkste periode zal wel achter den rug zijn, maar tocher dreigen nog allerlei gevaren en dr. Dafoe blijft waakzaam, want nu hij door z'n zorgen de vijf zwakke babies reeds zóó ver heeft ge bracht, kent hij geen grooteren trots dan ze tot ste vige, gezonde, frissche, fleurige volwassen meisjes te zien opgroeien. Doch voor 't zóó ver is zal de wereld nog wel een en ander in woord of beeld over de Dionne-vijfling vernemen Alle foto's in dit artikel„World copyright reserved" Nadruk verboden. Een aardig groepje in den Dionne-speeüuin

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 35