EERLIJK DUURT 'T LANGST TVcserbergiand Niedersachsen door He dinger Altenau 9(et£andom den Bückebery Bad Bentheim Bad Pyrmont Hannover een geliefkoosd reisdoel Bad Harzburg KT' Quedlinburg Wemigerode Hahnenklee Thale 13 De oude Brown sloot zorgvuldig de deur van z'n gemeubileerde kamer. Zijn bleek gelaat zag er witter uit dan ooitzijn mond zakte voortdurend open en zijn handen beefden, toen hij het kleine valiesje op het bed legde. „Einde lijk mompelde hij, „nu 'ns gauw zien wat er in zit. Als iemand z<V> iets in een ondergrondsche achterlaat, is 't meestal geen dubbeltje waard." Hij morrelde wat aan de sluiting en het valies ging open. Er lagen papieren in en een hardleeren doosje dat hij open maakte. Toen snakte de oude Brown naar adem, want in het doosje glinster den vijf diamanten ringen hem tegen. Hij ging op den rand van zijn bed zitten, keek naar de deur en vloog er heen om ze te sluiten. Nadat hij een poosje heen en weer had geloopen, nam hij het valiesje op. zette 't weer neer en voelde zijn hart bonzen tot in zijn keel. Wat te doen De ringen houden f Dat was diefstal. Ze teruggeven Dat was dwaasheid Hoe kon hij trouwens weten wie de recht matige eigenaar was Hij zocht in een zijvakje en vond er een kaartje met een adres er op van „Robert Horton, 796 Oost, 42ste Straat, New York stad." De oude Brown voelde zich verslagen. Nu was het niet meer mogelijk de ju- weelen te houden. Of toch f Niemand wist immers dat hij ze had en niemand kon hem met den vinger nawijzen Was hij een dief 1 Dat woord brandde hem in de ooren, want hij was de zoon van een vader en een moeder die nog nimmer van het rechte pad waren afge dwaald. Nu hij op het punt stond den eersten stap te zetten op het hellende pad, was hij in tweestrijd met zichzelf. Hij had 'n baantje, ergens in een groot warenhuis, een baantje waarin hij zich kon afsloven van den vroegen morgen tot den laten avond. Hij had geen ver wanten en dit was toch de kans van zijn leven. De kans om al die diamanten aan den man te brengen en een rustigen, veiligen levensavond tegemoet te zien. Die diamanten beteekenden tabak voor zijn pijp, versterkend voedsel, een paar warme pantoffels, een groentetuintje en nog zoo veel dingen meer, die hij tot nog toe had moeten ontberen. Zijn geweten liet hem niet met rust en waarschuwde hem telkens, dat hij een dief washij zag zijn moeder droevig verwijtend het hoofd schudden en hoorde de stem van zijn vader, die hem toe fluisterde den weg van eerlijkheid en oprechtheid te blijven bewandelen. De oude Brown veegde die visioenen weg. Zweetdroppels parelden op zijn voorhoofd, terwijl hij in elkaar gedoken op zijn bed zat. Hij dacht en piekerde, berekende de kansen en het was zeer laat geworden, toen zijn besluit vast stond en de oneerlijkheid het van hem won. Hij was besloten den gulden midden weg te bewandelen, één van de vijf diamanten ringen te houden en de andere vier mèt de papieren terug te zenden. Die eene ring kwam hem zijns inziens toe als belooning. Hij zag wel kans er een paar honderd dollar voor te krijgen in het winkeltje van den een of anderen heler, en hij kon het pakje gemakkelijk terugsturen zonder vermelding van het adres van den afzender. Hij wikkelde het valiesje in een stuk pakpapier, schreef er met groote druk letters den naam van den eigenaar op, bond er stevig touw omheen en postte het den volgenden morgen op het hoofd postkantoor. Toen hij weer thuis was, verborg hij den diamanten ring onder het vloerkleedje en ging naar kantoor. In den ondergrondschen trein voelde hij zich vreemd te moede. Hij verbeeld de zich dat de menschen hem argwanig aanstaarden. De oude Brown probeerde hen eveneens strak aan te kijken, maar hij kon het niet volhouden en moest z'n oogen neerslaan. Alsof er honderd politie-agenten hem achterna zaten, rende hij in het eind-station de lange trappen op naar boven. In het warenhuis voelde hij zich niet op zijn gemak. Hij had den indruk dat iedereen op hem lette en toen hij, ge zeten voor zijn adresseermachine, het ratelend getik hoorde, beluisterde hjj er telkens opnieuw de woorden in „dief. dief. dief De oude Brown voelde zich loom en moe en bevend veegde hij het zweet van zijn voorhoofd. Een der chefs had hem al een paar keer bezorgd aangekeken, kwam naar hem toe en bleef achter zijn stoel staan. „Hallo, Brown," zei hij deelnemend, „hoe kom je aan die kringen De oude Brown sprong op alsof hij door een wesp was gestoken en riep woest„Ringen Wat bedoelt u Ik heb in mijn heele leven nog nooit een ring bezeten. Ik zweer het u. ik. ik. De chef schudde het hoofd en glim lachte. „Wind je toch zoo niet op, Brown. Ik heb het heelemaal niet over ringen, maar over die donkere zware kringen onder je oogen. Je ziet er net uit of je den heelen nacht hebt doorgeboemeld." Toen het middag werd ging de oude Brown lunchen. Hij zag er op zijn minst vijf jaar ouder uit dan hij werkelijk was. Hij slofte naar een kiosk en kocht een krant, die hij ergens in een verborgen hoekje ging staan lezen. Zijn oogen dwaalden af naar de rubriek van verlo ren en gevonden voorwerpen. Ja, waarachtig, daar stond hetOp van de zenuwen, begon Brown de nogal uitvoerige advertentie te lezen. „Verloren. Tusschen de 14de en de 42ste Straat, in den ondergrond sche van de Lexington Avenue, een zwart leeren valiesje inhoudend vijf diamanten ringen ter waarde van 7.500 dollar en eenige zeer belangrijke offi- cieele stukken. Terug te bezorgen aan Robert Horton, 796 Oost, 42e Straat, New York stad. Genoemde stelt er prijs op de papieren zoo spoedig mogelijk te rug te ontvangen en verzoekt den eer lijken vinder de Vijf ringen te behouden als vindersloon De oude Brown voelde zijn knieën knikken en met de krant in de vingers zakte hij bewusteloos tegen de keien. KENT U DEN HARZ Dit gebergte in het hart van Duitschland, met de Duitsehe geschiedenis nauw verbonden en rijk aan historische bouwwerken en plaatsen, is een bezoek overwaard. Geen Duitsch middelgebergte kan een zóó groote afwisseling aan landschappen aanwijzen juist de veelzijdigheid van den Harz is het meest karakteristiek. Slechts wie de grootsche rotspartijen van het onvergelijkelijk schoone Bodedal met zijn meer dan 200 m. hooge wanden en rotspunten gezien heeft, wie over de fluweelig groene, met bloemen bezaaide grasvlakten van den Oberharz gewandeld heeft, zijn longen vullend met de frissche geuren van wouden'en wei. wie de oude, droomerige bergstadjes in den Harz of de rondom aan den voet gelegen steden met haar beroemde namen bezocht heeft, wie om de kroon op het werk te zetten de oerwouden van den Broeken en zijn aan zeldzame planten zoo rijke hooge venen doorschreden heeft, slechts hij mag zeggen, dat hij den Harz kent, den Harz. het schoonste middelgebergte van Duitschland De Harz biedt alles om u ontspanning, rust en herstel te verschaffen. Ge kunt er logeeren in rustige, idyllische hotels en pensions, maar ge vindt er even zeer het moderne gezelschapsleven en amusement in schitterende hotels van den allereersten rang. Van de bekende plaatsen noemen wij Bad Harzburg. Goslar de 1000-jarige Keizer- en Rijksboerenstad, het even oude Quedlinburg. Wemi- gerode. Hahnenklee. Altenau. Thale. Bodeketel met Rosstrappenrots De Nederlandidie Zomer' kolonie over de grens Rheumatiek Neuralgien Gewrichtsontstekingen Kurhotel midden in het Kurpark. Gunstige prijzen. Direkte sneltrein Hmsterdam (Rotterdam) Bentheim. Inlicht. Duitsch Verkeersbureau Amsterdam en Fürstliche Bade- verwaltung Bentheim (Hannover). R C.jr r. ia het Weserbergland bi) Bückeburg, Modder- en zwavelbad tegen DCS Cl ClU^JlB Rheumatiek, jicht, ischias, vrouwen- en huidziekten DE FURSTENHOF Pens. RM. 9 - - 14.-, BADEHOTEL Pens.RM.7.- 10- DEPENDANCE GEORG-WILHELM-HAUS Pens RM 5 50 - RM. 7.50 hart*, bloed», vrouwenziekten, rheumatiek KURHOTEL, Pension RM 9 50 tot 13.— SANATORIUM SCHUCKING Staal- en modderbaden in h. hoteL Pension RM. 8.12.-. Pauschaab kuur-prijzen. Vraagt prosp. Dir. Geneesh.: Dr. Schücking. voor bezoekers uit Nederland wegens de gunstige verbindingen naar den Harz, de Wezer en het bergland van Lippe, verrast de reizigers dit jaar met een bijzondere bezienswaardig heid. De vroegere koninklijke tuin van Herrenhausen, de eenige groote parkaanleg van de Barok-periode in Duitschland, die als onvervalscht document van de tuinarchltectuui ui dien tijd is behouden gebleven, is hersteld in den toestand van zijn grootsten bloei, waarin hij zich omstreeks 1720 bevond. Wie mei zijn auto door Duitschland reist, heeft thans de mogelijkheid, op weg tusschen Hannover en Berlijn gebruik te maken van den nieuwen Rijksautoweg. Met een lengte van 226 k. m. is dit het langste traject, dat tot dusver in Noord- Duitschland is gereed gekomen. Inlichtingen en Prosp. bij Duitsch Verkeersbureau. Amster dam, en de Verkehrsverein Hannover, Prinzenstr 5. Geneeskrachtig bad voor chronische catarrh van luchtwegen, maag, darmen, gal. stofwisselingsziekten (scrofulose), zenuwziekten. KI imaaMC uuroord 300-500 M. boven zee. I SpoH. In alle jaargetijden groote tournooien 130 K. M. pracht, verzorgde bosch wandel weg. Kabelzweefbaan op den 500 M. hoog.Burgberg Bad Harzburg bizonder geschikt als beginpunt voor Harz-reizen. HARZBURGER HOF bet mooiste hotel in den Harz, groot eigen park, ligging nabij bosch, zwembad. BODES HOTEL Pension vanal RM.8.—. PALAST-HOTEL KA1SERHOF 100 bedden. Nabij Karhaus. Groot Park,Garagaa. P.y. RM.8. HOTEL RADAU in alles eersterangs 1 P. v.RM.8. - Ei*. Park, Garag*. Eigen. H. Fr. Frfindt. HOTEL RHEINI5CHER HOF zeer modern ingericht, bat mooist galagan. Paasioa vanaf KM. 7.— HOTEL VIKTORIA Het behaaglijke familie-hoteL ook Yoor touristenJElk comfort. P«u.Tanaf RV.7. KURHOTEL JULIUSHALL groot park, P.v RM 7.50. HAUS RICHTHOFEN mod, bij Kurhaus, P. v. M. 6*50. VILLA EYS5EL Nabij Kuurinr. Pens. van. RM. 5.-. HAUSSCHLEMM b.Kurhaus, lerangs.P v.RM 7.50 Sanatorium Biologische kuurinrichting en levensschool. Diëet en physicalische geneeswijze. Psychotherapie. 2 artsen, 1 vrouwelijke ar»s. Algeheele AfH purgperg leidingDr. med. K. Strttnckmann. 1 da IQoajarige Keizer- en Rijksboerenstad in d. eeuwig groen. UIIIIm krans v.h. Harzgeberg te, nood igtU ui» haar te bezoeken. Pracht bouw en kunsi- monument v. een groot Duitsch verled. Heert. bergwouden liggen tot vlak voor de stad en nood. tot kt en groote wandeling. Dtracte sneltrein Amsterdam-Goslar. 7 uur sporens. Pension In hotels voor alle eischen 4.-, 5- en 6.- tot 8 - RM P r o s p. door Duitsch Verkeersbureau Amsterdam en Verkehrsamt Goslar (Harzi KLOSTER FRANKENBERG, Geillustr. prospect Dir. sneltrein Amsterdam Goslar Pens. RM.5^06*50 de stad van Koning Heinrich bekend als een der grootste en belangrijkste bloemensteden, is met haar wondermooie, oude historische bouwwerken een van de mooiste steden van Duitschland. Begin van alle uitstapjes in den Harz. kteaal verblIH. Doorgaande wag. Amsterdam-Wernigerode Prosp in de Nederh taal door Duitsch Verkeersbureau Amster dam en Verkehrsamt Wernigerode (Harz). Herstel- en klimaat-kuuroord. - Boschmeer - Strand- (Harz) bad. Tennis, golf. Prospectus in de Nadert taal Obartiarz 572 m, Lucht- kuuroord en winter sportplaat sJnli chting. en prospectussen SUidt Kurverwaltung. HOTEL ZUM WALDKATER i. h. Bode-dal. Pens. v. RM. 5*—. Kamers vanaf RM. 150. Eigene Georg Lflbsack.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 13