1 Ze j in n euwsche Sport - Z- 19 Athletiek. l)e Middelburgsche Sin gel hop. J)e Middel- burgnehe Athletiekver. E.M.M. organiseerde Zaterdag 1.1. voor de 10e maal den singelloop over een afstand van 3700 m., waaraan een 12-tal a'thleten deelnamen. De start der deelnemers. De 10de Middelburgsche Singelloop georgani seerd door de A.Y. „E.M.M." was van ieder jubileumvertoon gespeend. Een tweede lustrum te vieren had grooterc dingen doen verwachten en zeker een grootere deelname, welke met 12 loopérsr toch zeker niet groot genoemd mag worden. Zelfs een recordverhetering als feeste lijke gebeurtenis bleef achterwege en zoodoende was er alleen het stralende weer, dat een vroolijk en feestelijk karakter gaf aan dezen traditioneelen loop. Ook nu weer is de loop organisatorisch en sportief geslaagd, al kon een demonstratie als één der deel nemers, die strompelend over de finish ging, beter achterwege blijven. Het veroordeelt de sport niet voor den kenner en ingewijde, maar langs den weg staan de lceken en degenen, die nog gewonnen moe ten worden voor de sport en die zijn het, die in een dergelijk onbeteekenend incidentje aanleiding zien om de sport te veroordeelen. We hebben nu zeer kort achtereen driemaal iets dergelijks zien gebeuren en liet wordt o.i. tijd, dat hieraan een eind gemaakt wordt. De Medische Sportkeuring kan dergelijke dingen voorkomen en het zou ons al heel sterk ver wonderen als het slachtoffer in deze gevallen een keuringsbewijs in den zak heeft gehad. Hopelijk heeft liet de oogen geopend van hen, die de verantwoording dragen. De bekerhouder van 1936 ontbrak op het appèl en verdedigde dus zijn titel niet. Met de ploeg van loopers, die nu aa n den start verscheen en waarin veel gelijkwaardige krachten schuilden, kon een spannen de kamp tegemoet gezien worden. Bijzondere pres taties heeft het niet opgeleverd en Schouls (Rust. Roest), die overwinnaar is geworden, heeft het niet tot een recordverbetering gebracht. De tijd van 10 min. 33.6 sec. is niet bereikt en Schouls, die niette min een goede prestatie leverde, bleef er met 10 min. 50 sec. nog een flink stuk boven. O.i. kan de Rust Roest-man van Zuijen, die derde werd in 11 min. 21 sec. het veel beter en het zou ons niet verwonderen, als gebrek aan voldoende training hier een woordje meesprak. We zien toch van Zuijen ieder jaar aan liet eind van het seizoen een lastiger tegen stander worden, waaruit blijkt, dat de training hem in conditie weet te brengen. Waarom zorgt deze looper dan niet door 'n serieuze wintertraining reeds bij den aanvang van het seizoen in conditie te zijn N ummer twee, Dronkers van Marathon, leverde even eens 'n zeer goede prestatie in 11 min. 32/10 sec. en deze looper kan in het komende seizoen wel tot, meer dere goede prestaties komen. Er moet echter aan dezen looper nogal wat opgeknapt worden, voordat hij 'n wedstrijdlooper zal zijn, die naast goeden stijl ook een goed figuur maakt. Dit is echter zijn leiders wel toevertrouwd. Intusschen kan hij zijn clubge noot Lacor, die niet van de partij was, niet doen ver geten en liens tegenwoordigheid zou zeker meer be- Hen honderdtal nieters rooi de finish had Schouls van Zürikzee de kop genomen, gevolgd door Dronkers van Marathon uit Vlixsingen. Schouls arriveerde als no. 1 in den tijd van 10 min. HO seconden. langstelling voor den loop gewekt hebben, terwijl ook de tijd wel korter geweest zou zijn, afgezien nog van de goede kans op 'ri re cordverbetering. De vierde man was weer 'n Rust Roest-looper n.l. Berre- Een moment onder-ueg. voets, die 7 seconden achter van Zuijen lag. Een looper, die langzaam maar zeker naar voren komt en steeds betere tijden gaat maken. Als num mer vijf kwam een oude rat n.l. Kambier van E. M.M., die in de middengroep steeds een goed figuur maakt en ook nu weer goed partij gaf. Zijn prestatie is nog altijd een goede, maar het is alleen al om zijn stijl een genoegen dezen looper aan liet werk te zien. 1 >obbelaere van Odidas kwam als zesde uit den strijd en toen volgde een D-klasser n.l. Vreeke van Dom burg, die na zijn succes in den Boschloop ook nu weer een zeer goed figuur sloeg. Eer, looper, waarvan iets te maken is en van wieu we hopen hem binnen niet al te langen tijd als lid van een athletiekver- e'eniging te zien uitkomen. Deskundige leiding en wedstrijd routine kunnen een goed atlileet van hem maken. Hetzelfde geldt voor Polet van Volharding, die als achtste aankwam. Het spel zou niet vol maakt zijn als v. Sorge ontbrak en daarom moe ten we ook hem nog als negende rapporteeren. Een trouwe klant, deze A.V. '35 man, die geen overwinnaarsillusies meer heeft, doch nog altijd, alleen voor het genoegen van't loopen aan den start verschijnt. En ten slotte kwam als elfde Schults van Rust Roest, terwijl één deelnemer den strijd staakte. l)e voorzitter van E.M.M. overhandigt den irissel- beker aan den irin naar. Voetbal. V.S.—Teruetuen 3-1. K.V.S.uit Souburg heeft revanche genomen op Tementen voor den rorioe neck verloren wedstrijd te Terneuten. Links: Een moment uit dezen wedstrijd. Rechts De keeper van Tri neuzen slaat een aanval van R.C.8. af.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19