GENE AUSTIN de Waaghals Gene A nut in brengt zijn vliegtuig tot ontploffing op etl hoogte. Ken prestatie, waarbij hij slechts op het nippertje doordat de ontploffing iets vroeger gebeurde dan h l)e beleende stuntvlieger en waaghals Gene Austin op het oogenblik dat hij. voorzien van zijn parachute, in zijn vliegtuig stapt om een van zijn sensationeele acrobatische toeren te verrichten. Het parachute-springen en het verrichten van halsbrekende toeren in het luchtruim is voor (iene Austin echter een vak geworden, waarvan hij alk finesses tot in de kleinste bizonderheden heeft he- studeerd en berekend. Gene Austin is er daarom echter niet altijd zonder kleerscheuren afgekomen. Meer dan eens heeft het onberekenbare, domme toeval hem parten gespeeld en een streep door zijn rekening gemaakt, maar zijn tegenwoordigheid van geest, zijn vertrouwen op zijn D kunnen en durven, zijn kennis van techniek, hebhen bewerkstelligd dat hij, tot nog toe, na een langer opd of korter verblijf in het ziekenhuis en met verlies vhu van machine of parachute, zijn oud beroep steeds van Ken van Austin's sensationeele prestaties. De schiet recht op de tribunes aan en verwekt een paniê ona hl lie machine bevindt zich onzichtbaar voor ht pul piloot, die de machine, in zijn inockt hee Gene Austin behoort tot de weinige menschen die in het parachute-springen en kunst vliegen liun broodwinning hebben gezocht. I)e halsbrekende toeren die hij in den loop der laatste jaren verrichtte, belmoren t.ot de meest sensationeele prestaties, die op het gebied van luchtaerohatiek zijn te vermelden. Het groot percentage gevaar dat aan elk van die toeren afzonderlijk is verbonden, dat kleine stukje toeval, ruimschoots voldoende om hem den noodlottigen weg te doen opgaan dien reeds zoovelen voor' hem gingen, beletten hem niet met evenveel animo en vertrouwen uit en in zijn vliegtuig te stappen op ettelijke honderden meters hoogte, als een meteoor door het luchtruim te schie ten en eerst op het aller laatste nippertje, als iedere toeschouwer in klemmende spanning verwacht dat het Ken sensationeele landing en tevens een typische illus tratie van het resultaat van een kunstvluc.M in opdracht van een filmmaatschappij. Dit is een foto van hel vernielde oceaan vliegtuig van kapitein George Vond en luitenant Sabelli,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24