Een sensationeele stunt met drie elieytuigen die met kabels zijn verbonden, gelijk opstijgen en gelijk landen. Een prestatie, die de hoogste, eischen stelt aan tie, vaardigheid der piloten. ling i/i ettelijke honderden meters I nippertje aan den dood ontsnapte, nrdt iltm hij had berekend. «peil «eer heeft kunnen opnemen. Gene Austin is en blijft de man die, om zijn brood te verdienen, zijn van eigen vliegtuig op honderden meters hoogte uit elkaar Gene laat springen, die zich in een soort handkoffer uit alle een vliegtuig laat werpen, onderweg uit den koffer lie- kruipt en zijn parachute opent. de man die met een vlammende parachute omlaag zweeft en toch nog older kans ziet er ongeveer heelhuids af te komen hij het is di' man die van den vleugel van het. eene vlieg- ieeld tuig op dien van het andere stapt alsof het een zijn i wandeling gold over twee vaste bruggetjes, i zijn De meeste van zijn prestaties, die aan het onge- hhen lonfclijke grenzen, heeft Gene Austin uitgevoerd in mger opdracht van filmmaatschappijen die hem voor elke erliw vlucht een bepaald bedrag uitkeerden. Maar in elk feeds van die vluchten vormde 't percentage gevaar den hoofdfactor. Gene Austin onderschat het niet. Hij houdt er rekening mee en probeert door de volmaaktheid van zijn technisch kunnen en weten het gevaar tot 'n minimum terug te bren gen en het toeval, voor zoover zulks mogelijk is, uit te schakelen. Hij maakt er zijn vak van en verdient er zijn brood mee. En de sensatiezucht van het publiek vindt liet goed. Als de machine zich op groote hoogte bevindt, begint de piloot ze met de bijl te bewerken en kort en klein te. slaan, totdat het hoog tijd is mor hein van zijn parachute gebruik te maken. schijf baar onbemande machine pani<|t' onder de toeschouwers. Het overstappen van het eene vliegtuig op het andere. Een plotselinge oor l't publiek een tweede luchtzak kan echter veroorzaken dat de onderste machine zich op ii ««Mil heeft. het oogenblik van hei overstappen niet meer onder den aerohaai bevindt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25