BON Over25jaar bent Unog steeds blij met dit kiekje! Iïesh] 27 HEERLIJK VERFRISSEND MARTINI gedachten zijn lippen. Eensklaps keek hij op. „Ralph viel hij uit. „U zegt V' vroeg Ernest. „Ralphherhaalde Grig. „Wacht even, meneer. Ik moet naar 'n man toe, die u helpen kan. Wilt u zoo goed zijn een oogje in het zeil te houden, terwijl ik weg ben V' „Maar. maar ik heb niet het minste verstand van 'n herberg," stot terde Ernest. „Dat geeft niet, meneer," stelde Grig hem gerust. „Er komt toch niemand." Hij kwam achter de toonbank van daan en ging fluitend weg. Ver weg hoorde Ernest nog zijn deuntje „Kus mij nogmaals". Een beetje angstig keek hij naai' de bierpomp en naar de in slagorde geplaatste flesschen en bad in stilte, dat hij geen bezoek zou krijgen van een dorstigen Pennytoniër. De eerste vijf minuten liet zich inderdaad niemand zien. Toen ging de deur echter plotseling open. Er kwam een morsig uitziend meisje binnen, in een khaki overall, die zoo juist uit een olieput scheen opgehaald te zijn. Haar rossige haren kwamen wanordelijk te voorschijn vanonder een blauw hoedje, dat onder den invloed van weer en wind een kleur en vorm had aangenomen, alsof het nooit nieuw was geweest. Ernest stond op en keek haar aan. Het meisje keek hem aan. „Een kleintje," zei ze kortaf. ,,U bedoelt 1" vroeg Ernest verbluft. „Een klein glaasje bier, natuurlijk." „Ja.ja, natuurlijk," stotterde Ernest, terwijl hij naar de toonbank liep. Het meisje keek hem onderzoekend aan. „Jij bent hier zeker 'n groentje," zei ze critisch. „Ik bén hier niet," antwoordde Ernest met nadruk. Hij stond een beetje ver legen tegenover het geval -véél ge legenheid om met meisjes om te gaan had hij niet gehad in Bear Palis. „Dat wil zeggen," voegde hij eraan toe, „ik ben hier natuurlijk wel, maar ik ben er toch niet voorgoed." „Stil maar, ik begrijp het al," ant woordde het meisje ongeduldig. „Ik heb haast mag ik zelf nrn bief nemen Als je den rechterhandle naar beneden drukt ben je anders klaar." - Ernest deed wat ze zei en in den tinnen kroes, dien hij onder de kraan hield, spoot een schuimende vloeistof op. „Als 't u belieft," zei hij beleefd. „Dank je wel," knikte het meisje. Zij dronk den kroes leeg en legde een paar geldstukken op de toonbank. „Ik kan niet bepaald zeggen, dat je handen naar biertappen staan," zei ze. „Veel te veel schuim." Zij verbloemde haar critiek met een glimlach. „Ik geef u terstond toe, dat ik geen vakman ben," excuseerde Ernest zich. „Dat komt misschien, omdat ik een Amerikaan...." „Dat komt misschien, omdat ik een meisje ben," viel de bezoekster hem in de rede. Voordat Ernest de bedoeling van die opmerking had doorgrond, was het meisje verdwenen. Hij hoorde buiten een motor brommen, een geluid, dat lang zaam verzwakte en eindelijk wegstierf. Hij luisterde ernaar tot het onhoorbaar was geworden. „Ik vermoed, dat ze 't aan m'n accent kon hooren, dat ik 'n vreemde ling was," mompelde Ernest. „Ze heeft wel 'n mooie stem. En ze zou er misschien heel aardig uitzien, als ze eens 'n paar dagen schoon werd geboend. De manier waarop zij glimlachte is om niet te vergeten. Ik wou dat ik wist. Een lustig gefloten aria kondigde plotseling de terugkomst aan van meneer Grig. „Ralph is er, meneer," trad de her bergier binnen. Ernest keek naar de deur. Hij zag niets. „Komt hij niet binnen V' vroeg hij De eigenaar van „De Vroolijke Gans barstte in 'n bulderenden schaterlach uit. „Ralph is 'n paard, meneer," hikt- hij. Ernest Bingley had reden om te twijfelen aan die verzekering. Toen hij naar buiten trad, zag hij èen beest, dat hoogstens op een paard leek. Ralph zag eruit, alsof hij ontworpen en gebouwd was door een veerbootenarchitect. Hii had veel te hooge heupen, een buik al: een ballon en een nek zoo lang en slank dat een deskundige gemakkelijk op het vermoeden kon komen, dat hij bij het aanschouwen van het eerste levenslicht geschrokken was van een zwaan. Opper vlakkig beschouwd was hij wit, maat men hoefde geen muggenzifter te zijn om op te kunnen merken, dat hij niet overal wit was, want zijn huid was overvloedig bedekt met grijze eilanden, moedervlekken en banen als zonne stelsels. Ernest bekeek dit gedrocht met een verslagen blik. Ralph was héél ander; dan het blanke strijdros van den ridder lijken bevrijder van jonk vrouwe Rosa... „Is ie goed, meneer V' vroeg Grig opgewekt. „Ik vermoed, dat er niets anders op zal zitten dan ja te zeggen," mompelde Ernest. „Hij is echter niet bepaald zoo als ik een paard bedoel." Grig liet die laatste opmerking over zijn kant gaan. „Gaat meneer nu terstond naar het kasteel t" vroeg hij „Jawel." „Heel goed dan zal ik meneer» bagage naar boven brengen en de kamer in orde maken." Ernest knikte en gmg op Ralph to< met de bedoeling zich op de behendige manier van een van Walter Scott's helden op zijn rug teslingeren. Maar hoewel Ralph even onbeweeglijk bleef staan als het beroemde houten paard van Troje, ontdekte hij spoedig, dat zoo'n poging nutteloos was. Of Walter Scott's helden waren behendiger dan hij, óf hun paarden waren minder verheven. Het gelukte hem eindelijk op zijn plaats te komen met de behulpzame hand van Grig. Daarboven onderging hij de angstige gewaarwording van een scheeps jongen, die voor de eerste maal op weg is naar het kraaiennest. „U bént er, meneer," stelde Grig met voldoening vast. „Jawel, dank je," antwoordde Ernest flauwtjes. „Welken weg moet ik nu op naar het kasteel V' „Als u de hoofdstraat volgt en het eerste pad aan uw linkerhand neemt, komt u er vanzelf," legde Grig uit. „Het loopt recht op de kasteelpoort uit." „Prachtig," zei Ernest. „Komaan, Ralph, we gaan." Maar de andere helft van „we" ging niet. Ralph kwam geen duim breed van zijn plaats. Grig zette zijn schouders tegen hem aan en spande zich als een sleepboot, maar Ralph begon met een peinzenden blik in zijn oogen aan de vei^ van een lantaarnpaal te likken. ■Ernest sloeg met zijn hakken een roffel op zijn ribben, maar met hetzelfde negatieve resultaat had hij kunnen probeeren beweging te krijgen in de rots van Gibraltar. Als een auto weigert te starten, of een paard niet wil loopen, verzamelen er zich gewoonlijk terstond eenige mede lijdende zielen rond het geval, die zich beijveren, den bestuurder behulpzaam te zijn met het geven van raad, en meestal slechten raad. Toen Ernest naar de verheven hoogte van zijn strijdros Vervolg op pag. 34 ZEISS IKON N.V. Heerengracht 489, Amsterdam Zendt mij gratis en franco Uw mooie Zomer-prospectus betreffende de Zeiss Ikon Camera's en Films. Naam Adres (PK.) Houd het leven vast! Ga fotografeeren met de handige, altijd parate ..BOB' springcamera van Zeiss-Ikon. Alle foto's, die U ermee maakt, maakt U zonder moeite prachtigFormaat 6x9. een echte anastigmaat 1 7,7 met den nieuwen automaat-sluiter voor tijd tot 1/75 sec. En bovendien het beroemde, mak kelijke „snapshot-patent" van Zeiss-Ikon Slechts f22.- kost de ..BOB"! Vraagt Uw fotohandelaar! raag fege/gl naar de nieuioê Zeiss Ikon Orthochrom-film. De succes film van foio- grafeerend Nederland

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27