Silvikrin Met 40 Jaar reeds kaal U behoeft er niet zóó uit te zien! De Natuurlijke Haarvoeding maakt de foofldJvMd. v^tcwhilKinX VLot tl tnaeJt Haren groeien door Silvikrin 31 „Wie roept daar hoorde hij vragen. De stem kwam uit een ruimte naast de gang waar hij lag, en het licht viel door de spleet, die de losgelaten balk in den wand gemaakt had. „Rudy Wren schreeuwde hij terug, uitzinnig van vreugde. „Komen jullie me verlossen Hoe lang heb ik hier gezeten Heb je drinken bij je Op dat oogenblik voelde hij pas, hoe kwellend zijn dorst eigenlijk was. Hij hield zijn adem in van schrik, toen hij die stem daarachter eensklaps hoorde lachen. Het was een sarcastisch' lachje, als dreef men den spot met zijn ellende. „Waarom geef je geen antwoord t" schreeuwde hij. „Met slecht nieuw behoef je je niet te haasten," klonk het onverschillig terug. „Ik ben er net zoo erg aan toe als jij. Ik zat een eind verder en ik hoopte langs dezen weg eruit te komen. Maar dat kan ik wel opgeven, zie ik." Het. antwoord maakte hem radeloos. Hij begon te huilen als een kind, riep om Margy en bad dan weer, dat er maar gauw een eind aan mocht komen. Totdat eindelijk de barsche stem van zijn lot genoot hem de tanden op elkaar deed klemmen. „Schreeuw niet zoo dat maakt je nog meer van streek. Hoe kalmer je je houdt hoe beter. Ben jij Rudv Wren van Niversnaid f" „Ja en wie ben jij vroeg Rudy, zich beheerschend. „John Collins," klonk het terug. „Ben je getrouwd „Neen, maar ik zou in het voorjaar trouwen met Margy G leu van Nivers naid. Ik ken bij ons geen John Collins waar kom je vandaan t" „Van Intosh," antwoordde John Collins brommend. Rudy zag het licht van de mijnlamp eensklaps van den wand verdwijnen, doch even later verscheen het weer. „Kun je bij die opening komen hoorde hij John Collins vragen. „Hier pak eens aan. Brood en drinken. Ik had het gelukkig nog bij me, toen bet, gebeurde." Rudy sprong zoo wild op naar het gat, dat hij zijn hoofd aan de zoldering stootte, llij hield een halve kruik thee in zijn hand veel te weinig om zijn dorst te lesschen, dacht hij. Hij was bijna gek van vreugde. Maar de stem van John Collins bracht hem tot bedaren. „Wees er zuinig mee, Rudy Wren. Het kan nog lang duren voor ze ons vinden." Toen aarzelde Rudy plotseling de kruik aan zijn lippen te zetten. „En jij?" vroeg hij heesch. Hij hoorde John Collins grinniken. „Maak je om mij niet bezorgd, jongen. John Collins is niet gewend iets weg te geven, als hij er zelf niet genoeg van heeft. Op de plek waar ik was toen het gebeurde, lag nog meer eten en drinken. Maar wees zuinig met die thee, méér kan ik niet missen. Toen pas overwon Rudy zijn aarze ling. Hij dronk een paar voorzichtige slokjes en voelde de thee als nieuw bloed zijn verschrompelde maag bin- nenstroomen. Dat was léven nieuw leven, en nieuwe hoop op redding. „Margy," dacht hij en daarop werd hij eensklaps heel gerust en begon aan het harde, droge brood te knabbelen. Terwijl hij at verdween het licht van den wand. En toen hij John Collins later riep, hoor de hij niets meer. De instorting bij de Intoshmijn had gelukkig niet de catastrophale gevolgen van een ramp. De meeste werklieden waren tijdig gewaarschuwd door het gerommel van het vallend gesteente, dat eraan voorafging en hadden zich tijdig in veiligheid weten te stellen. Bij 't inderhaast, gehouden appèl ontbraken slechts vier mannen en reeds na zes uur reddingsarbeid gelukte het de reddingsploeg twee der slachtoffers on gedeerd boven te brengen. Toen ontbraken er nog twee een zekere John Collins, die pas een paar maanden in het mijndorp woonde en Rudy Wren. Met man en macht werd het reddingswerk voortgezet. Dag en nacht werd er doorgewerkt en al die da gen en nachten dwaalde Margy Glen radeloos rond. Zij was wanhopig en toen er vijf dagen verstreken waren, durfden zelfs de dokters haar geen moed ineer in te spreken. Er ging dan ook een kreet van ver rassing en vreugde op, toen in Intosh het gerucht ging, dat do reddingsploeg toch nog een levend slachtoffer ge vonden had. Het was Rudy Wren en met oneindig veel voorzorgen werd hij bovengebracht. Hij was bewusteloos en werd onmiddellijk in het mijnhospitaal opgenomen. Margy was dien morgen voor het eerst naar Niversnaid teruggekeerd, 's Middags kreeg zij de boodschap van Rudy's redding en dwaas van vreugde haastte zij zich naar de mijn terug. Rudy was sinds eeu half uur ontwaakt, toen zij aan zijn bed trad. Hij glim lachte tot spreken ontbrak hem de kracht. En Margy kon niets anders doen, dan zijn naam fluisteren. „Rudy, Rudy. snikte ze ontelbare malen. Zoo vond hen de dokter hand in hand. „Het zal wel gaan," zei hij glim lachend tegen Margy. „We hebben hem terstond kunstmatig gevoed. Het blijkt, dat hij niet geheel zonder eten en drin ken heeft gezeten. In de gang waar hij gevonden werd, iagen 'n broodzak en een theekruik. Hij was pas beneden, toen het ongeluk gebeurde en hij had zijn voorraad dus waarschijnlijk nog niet aangesproken. John Collins was zoo gelukkig niet. Ze hebben hem aan het eind van een andere gang gevonden. Hij moet gisteren reeds overleden zijn. Toen hij uitgesproken was, knipperde Rudy met zijn oogen. Zijn lippen be wogen zich en zoowel de dokter als Margy bukten zich over hem heen. Zacht als een ademtocht klonken zijn gebroken woorden. „Brood, drinken van Collins ge kregen. Hij kwam ging weer weg en niet meer teruggezien. De dokter richtte zich verbaasd op. „Dat begrijp ik niet,"zei hij tegen Margy. „Maar misschien wordt het ons dui delijk, als uw verloofde ons een geregeld verhaal kan doen van wat er gebeurd is. Dat verhaal deed Rudy hun denzelfden avond nog. En toen leek het raadsel nóg ondoorgrondelijker. Want de sectie wees uit, dat John Collins gestorven was van uitputting en de ondervraging van Rudy bracht uit, dat hij diens leven had gered, door hem vrijwillig él zijn leeftocht af te staan. Dat alles was duidelijk, maar het réadsel bleef, waar om John Collins de edelmoedigheid zóó ver gedreven had Eén woord van Margy loste eindelijk het raadsel op. De dokter bracht haar naar het eenvoudige praalbed van den man, jegens wien zij zich vervuld voelde van innige dankbaarheid. En daar kwam dat woord over haar lippen gebroken door een diepen snik. „Vader. Toen begreep ook de dokter. Hij had van Margy's geschiedenis gehoord. Daar lag dus die beruchte John Glen. Uitgeleden van de verschrikkelijke kwellingen, die hij in de mijn had onder gaan. En uitgeboet voor wat achter hem lag. Margy bad. Hij was haar vader. En eerbied voor een doode. De dokter nam zijn hoed af eerbied voor den levende. Schemert bij U ook reeds met 30 het maantje door Dan zult U wel kaal zijn, nog voor U de 40 hebt bereikt. Allemaal Uw eigen schuld, want U ontzegt Uw haarwortels dat, waar zij recht op hebben, waar zij niet buiten künnen de voeding. Een haarverzorging, waarbij de voor den groei nood zakelijke voedingsstoffen ont breken, is waardeloos. Professoren en medici hebben vastgesteld, dat ondervoeding van de haarvormende weefsels de hoofdoorzaak is van haaruit val. Geestelijk of lichamelijk hard werken of algemeene zwak te, roos of uitputting van de haarwortels zijn directe aan leiding tot deze ondervoeding. Heeft U ook al eens getracht door Uw haar „anders" te kammen, een maantje te camoufleeren En met succes Het gevaar voor haarverlies is voorbij, sedert de bekende vi tamine-onder zoeker, Prof. Sir Frederick Hopkins, Nobel prijswinnaar, de ontdekking deed, dat Tryp- tophaan onmis baar is voor al len groei. Dr. Weidner, bioloog van wereldvermaardheid, heeft, voortbouwend op de ontdek king van Professor Hopkins, niet alleen Tryptophaan, maar alle veertien groeisubstanties uit een keratine base geïso leerd. Hij heeft deze organi sche substanties in de ideale, natuurlijke haarvoeding gecom bineerd, die onder den naam: Silvikrin wereldberoemd is ge worden en nu voor iedereen verkrijgbaar is. Silvikrin bevrijdt de hoofdhuid van elke groeibelemmering, opent verstopte poriën, verzorgt de verzwakte haarvormende weefsels met organische voeding en versterkt de haarwortels. De werking is reeds na enkele dagen merkbaar. De roos verdwijnt welhaast direct, de hoofdhuid wordt schoon en blijft gezond, de haarwortels functionneeren normaal, de haaruitval houdt op en nieuw, krachtig, gezond en glanzend haar groeit weer. SH-VfKRtN LOTION Houdt de hoofdhuid gezond en vruchtbeer, prddceH de fiMrmrmen- de weefsels, bevordert den fiaar- groei en verhoog* de nsfuuriyfce schoonheid ren hef heer. Beschermt hoofdhuid en heer tegen infectie. Voorkom* en bestrijd! heer- uitvel en roos. Vroeg voor de doge- Hjksche heerverzorging Silvikrin Lotion NEO-StLVtKRIN Hei nieuwe prepereei. dot de heer wortels door de 14 orgenische heer bouwstoffen voedt en versterkt en gezondenkrochiigen Vroeg voor den heerpro ei' de geconcentreerde heorvoeding Neo-SÜvtkrin voor 1 moondkuur f 3.60 Wanneer U voor Uw hoofdhuid zorgt, dan zorgt Uw hoofdhuid voor Uw haargroei. R-8Q8-G mmmÊÊÊm

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 31