VROOLIJKE KLEUREN OP DONKER FOND 46 groote motieven. Lengte strepen maken de silhouet langer, breedtestrepen daar entegen dienen gereserveerd voor de uiterst slanke vrouw. Bijzonder afkleedend zijn de donkere jurken of pak jes, die gecombineerd zijn met imprimé weefsels. Even origineel als flatteus en ook practisch is het marine blauwe jurkje van het eerste plaatje, dat een bovenstuk van kleurige bloempjes ver toont. Uiterst, modern zijn de geometrische figuren van het jakje van de tweede afbeelding. Het mooiste is natuurlijk, de motieven op* de donkere stof te applicee- ren, wat echter niet inhoudt dat imprimé het ook niet zou doen. Bont is de rand langs het gekleede jurkje van zijden crêpe. Nuances van diep terra tot licht koraal wisselen af met smalle randen goud draad. Tenslotte een complet, waarvan de jurk gegarneerd is met randen van hetzelfde imprimé als het manteltje. Breedtestrepen, die, zooals gezegd, lang niet iedereen voordeelig zullen staan. Voor de komende zomer maanden beschikken we over fleurige kleeding, maar hoe we die kleur en vroolijk- heid willen aanbrengen wordt aan onze eigen fantasie over gelaten. Met het oog op de veel vuldige trieste dagen, die de zomer ons pleegt te brengen, is het voor de vrouw, die niet over een uitgebreide garde robe beschikt, aanbevelens waardig, zich niet aan èl te lichte klem-en te wagen, doch de fleurigheid van het geheel te zoeken in vroolijke kleuren op donker fond. Zijde, kunstzijde, mous seline en crêpestoffen con- curreeren met bontbedrukte cloqué en katoen. Zag het er in het begin van het sei zoen naar uit, dat we zomer 1937 erg bloemerig zouden zijn, Vrouw Mode heeft be wezen, dat haar fantasie on eindig is, en naast flora's kinderen in velerlei kleur en grootte zien we blokjes, stre pen en allerlei fantastische motieven. Voor de lange slanke vrouw is er geen be zwaar om zich aan bloe men van reuzen-formaat te wagen voor de kleinere vrouw echter vooral geen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 46