Zij lag iederen nacht wakker KRUSCHEN door hevige rheumatische pijn SALTS 479a deze rubriek Nadat de Ri)ksnijverheids- dicnst zich in onze fabrieken heeft over tuigd. dat Nefa wer kelijk 100% Nederlandsch fabri kaat is. werden wij gerechtigd tot het voeren van nevenstaand contrólemerk. GEZELLIGE JURKEN 479a. Gewerkte raglan japon, de taille gegarneerd met plooitjes, wijde mouw, klokkende rok. Benoodigde stof: 5 m. a 96 cm. breed. een roos 480a. Witte japon, mouw met geplooid aan geknipt schouderstuk, ronde hals met bies, klok kende rok. Benoodigde stof: 5 m. a 96 cm. breed 481a. Kazakjapon van genopte zijde, schouder en rugstuk, geplisseerde kazak, tweebaansrok Benoodigde stof: 8 m. d 96 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN MATEN 40,42,44,46 Nu slaapi zij als WAT ZULLEN WE ETEN? Zondag Vermicellisoep. Varkensoesters. Peultjes. Aardappelen. Flensjestaart. Maandag Runderlapjes. Gestoofde koolraap. Aardappelen. Boekweitegort met karne melk. Dinsdag Slakropjes met gekakt. Aardappelen. Gebakken grutjes met stroopsaus. Woensdag Roastbeef. Bloemkool. Aardappelen. Tapiocapap. Donderdag Bloemkoolsoep. Koude roastbeef. Sla. Gebakken aardappelen. Wentelteefjes. Vrijdag Gestoofde kabeljauw. Worteltjes. Zure saus. Aardappelen. Rijstrand met pruimen. Zaterdag Gebraden worst. Postelein. Aardappelen. Rijstkoekjes. CORRESPONDENTIE M. K. te Willemstad. Mieren kunt u verwijderen, door op enkele plaatsen sponsen neer te leggen, die in suiker water zijn gedrenkt. Dit trekt de dier tjes aan, die in de spons kruipen. Zit deze vol, dan gooien we haar in kokend water. Wanneer u dit maar geregeld herbaalt, zult u de kolonie ongetwij feld kunnen verdelgen. Reten en gaten kunt u met gips dichtmaken. Ook het strooien van insectenpoeder helpt wel. Mej. J. TI. te Sittard. Wij raden u aan, de kleedingstukken af te wrijven met een lapje, dat in azijnwater ge drenkt is. De onaangename transpiratie- lucht zal dan gedeeltelijk verdwijnen. Wat het katoenen kinderjurkje be treft waarvan de rand telkens omkrult, hebt u al eens geprobeerd, om dien rand onder een vochtigen doek op te persen Strijken alleen is zeker niet voldoende. Helpt ook het oppersen niet afdoende waar groote kans op is dan zoudt u aan den binnenkant een bandje of reepje goed kunnen naaien. Het geheel wordt dan natuurlijk weer goed opge perst. Ook zbudt u den heelen rand nog eens kunnen omhaken, b.v. met een toer vasten. Dit geeft ook vaak goede resultaten. 0. P. te Wormerveer. Zie het ant woord aan M. K. te Willemstad. NUTTIGE WENKEN Hard geworden gummi wordt weer zacht en buigzaam, wanneer we het een poosje in lauw water leggen. Wanneer we onze naaimachine ge olied hebben, moeten we steeds eerst even op een oud lapje stikken, zoodat de olieresten door het lapje worden opge nomen en niet later eventueel een mooi stuk goed zouden kunnen bederven. In plaats van een oud lapje kunnen we hier echter ook uitstekend een stukje vloeipapier nemen, dat het voordeel heeft, alle resten van de vloeistof prachtig op te zuigen. Een paar druppels eau de cologne vormen een even eenvoudig als doel treffend middel om vuil geworden brilleglazen weer helder te krijgen. Vau alïeTn deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ont leend zyn aan het mode-album „Zomer- pracht", zyn patronen verkrygbaar tegen den prys van 50 ets. voor com plets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. By be stelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen ge schieden by uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631 door toezending van het bedrag per post wissel of in postzegels (alleen van 5 en 6 ct.) aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAU PLEIN 1, HAARLEM waarby 5 ets. extra voor bestelkosten verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Indien U hevig lijdt aan rheuma tische pijnen, dan weet U hoe akelig slapelooze nachten zijn, nachten, waar in U woelt en draait en maar niet tot rust kunt komen door de pijn. Hier is een vroeger slachtoffer aan het woord, dat het geheim van een weldadige rust ontdekte: ...Jarenlang leed ik erg aan rheumatische pijnen. Ik kon er 's nachts bijna niet ran slapen, zelfs al was mijn rheumatirk heel gering. Urenlang lag ik iederen nacht wakker. Van alles had ik geprobeerd, totdat ik eens een week lang Kruschen Salts had genomen. Toen sliep ik heerlijk en ik doe het nog steeds. Ik zou. het wel aan iedereen willen schrijven, zoo dank baar ben ik. Mevr. E. G. te TF." (Origineele brief ter inzage.) Rheumatische pijnen worden veroor zaakt door een te groote ophooping in Uw lichaam van afvalstoffen, waar door Uw organisme sterk wordt ver ontreinigd met schadelijke stoffen, o.a. met het gevaarlijke urinezuur, dat in zeer vele gevallen de oorzaak is van pijnlijke rheumatische verschijnselen, omdat het zich vastzet in spieren en gewrichten. In Kruschen Salts bevinden zich' zes minerale zouten, die lever, nieren en ingewanden tot geregelde en krachtiger werking aansporen, de afvalstoffen worden hierdoor sneller verwijderd en zuiver bloed zal weer Uw lichaam doorstroomen. De rheuma tische pijnen zullen verminderen, totdat zij geheel hebben opgehouden. Daar door wordt ook Uw geheele lichaams gesteldheid beter, U geniet wederom van een gezonde nachtrust, en bent in staat om bergen te verzetten. Koop vandaag nog een flacon. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en ƒ1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op,dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten- verpakking de naam Rowntree Handels- Maatschappij, Amsterdam, voorkomt meenen zich in de critieke dagen sport en andere genoegens te moeten ontzeggen. Ze voelen zich „maar 'n half mensch". Volkomen onnoodig! Nefa geeft U algeheele bewegingsvrijheid, is on zichtbaar bij elke klee ding, wonderzacht en sterk absorbeerend. Nefa is een uitkomst voor de moderne vrouw!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 47