Vaseno DE GENIALE INVAL JGuiSaplaslelastisch NIVEA TOERISTENKAART I voor Wielrijders, Wandelaars en Automobilisten! 'JjveJh eA mei deye. kaalt aft uit! maaï eeAAt ïliu-exi aft Uw- Puüd! Het ideale snelverband 'voor kleine verwondingen. 13 DOOR KED PITTOCK In <le hal, te midden van een groot aantal geduldig wachtende bloem stukken waaraan de naamkaartjes hingen van de elite der New-Yorksche society, verdrongen zich ongeduldig wachtende reporters van de elite der Amerikaansche pers. Peter B. Kidston vierde vandaag zijn vijftigsten verjaar dag en Peter BKidston was een van de bekendste millionnairs uit de staal industrie, die om zijn macht en aanzien nooit anders dan „de gróóte Peter" werd genoemd. Het wachten duurde lang en liet onge duld was groot, maar er kwam plotse ling een einde aan, toen er een knappe jongedame in de hal verscheen. Iedereen kende haar als Kidston's secretaresse en op dezen gedenkwaardigen morgen zag zij bleek van aandoening. ...Meneer Kidston is bereid u te ont vangen, heeren," glimlachte ze. „Wilt u me maar volgen t" Als bij tooverslag kwamen de bloc notes en vulpenhouders voor den dag en in ganzenmarsch volgden de reporters het meisje naar de bibliotheek. Peter B. Kidston zat breed achter zijn bureau- minist.re een jeugdige vijftiger, feeste lijk aangedaan met een bloem in zijn knoopsgat en een glunderen lach op zijn blozend gelaat. De nestor der bezoekers stak een gelukwensch af, vergat den mijlpaal niet op den sclioonen, maar moeilijken weg naar een vólle eeuw en verzocht om een kort interview. „Dank voor uw gelukwensclien," zei Peter B. Kidston, terwijl zijn secreta resse sigaren van een dollar begon rond te deelen. „Een interview U weet dat het mijn gewoonte niet is, maar voor dezen keer. vraag maar op „Eén vraag slechts, meneer Kidston. Een vrhag, waar de heele wereld belang in stelt hoe wordt men millionnair Het. glundere gezicht van Peter B. Kidston trok zich peinzend samen. „Neem me niet kwalijk, maar die vraag is te algemeen om haar anders dan met algemeenheden te kunnen beantwoor den." „Ik bedoel eigenlijk hoe werd mil lionnair verbeterde de reporter zijn gewichtige vraag met een glimlach. Het peinzend gezicht van den gróóten Peter ontspande zich weer. „Aha, diAr- over kan ik u natuurlijk precies inlich ten, als u dat wenseht. te weten...." De vulpenhouders raakten het papier en Peter B. Kidston zette zich op zijn gemak in zijn bureaustoel. „Klaar V' vroeg hij, „Welnu, ik dank mijn rijkdom en mijn prominente positie in de staal industrie aan wat ik 'n genialen inval zon willen noemen. Wat die voor mij be- teekende kunt u alléén begrijpen, als u liet teleurstellend begin van mijn levens loop kent. Mijn vader was 'n Yankee en m'n moeder een Engelsche en ik verloor hen helaas beiden, toen ik nauwelijks tien jaar was. Toen ik uitgehuild was en over mijn toekomst begon na te denken, besloot ik millionnair te worden. Na tuurlijk had ik al eens gehoord, hoe anderen dat hadden aangepakt en dus begon ik als zij en werd krantenjongen." „Pardon, welk blad V' onderbrak een reclamezuchtige reporter. „Het spijt me, maar mijn tijd laat me niet toe. ze allemhhl op te noemen," antwoordde Peter B. Kidston met een grijns. „Maar zooals alle millionnairs-in- spéwerd ik natuurlijk overal weggetrapt, omdat ik nergens toe deugde. Ik bleef echter de traditie trouw en werd dus bordenwasscher in Waldorf-Astoria. Dat bleef ik zes jaar, totdat eindelijk op een dag mijn energie zich baan brak, zooals dat heet. Ik liet een stapel borden vallen, werd ontslagen en begon met dertig dol lar een tweedehands-kleerenwinkel in llarlem. ..Daar ving u dus uw loopbaan aan als zelfstandig zakenman vroeg een dei reporters bescheiden. „En daar eindigde zij óók weer," zei Peter B. Kidston droog. „Drie weken later werd ik ér wegens huurschuld uit gezet en beproefde ik m'n geluk als nachtportier in Roxy. Ik hield het ei vier jaar uit en had toen voldoende er varing en blauwe plekken opgedaan, om me met succes te kunnen presenteeren als uitsmijter aan een berucht haven- restaurant. Daar was ik, toen de oorlog uitbrak. Op een avond voelde ik de hand van een werfsergeant op mijn schouder. „Oom Sam en de beschaving kunnen niet langer buiten je," zei hij met een grafstem en omdat ik zoo stom was in zijn ernst te gelooven, vertrok ik drie maanden later met de tweede Amerikaansche divisie naar Europa, om de beschaving als kogelvanger te dienen. Oelukkig kwa men verreweg de meeste kogels naast me terecht en dus keerde ik twee jaar later met slechts twee litteekens terug. Ik zocht den ouden weg weer op en be proefde mijn geluk achtereenvolgens als kellner, als colporteur, als overweg wachter en als krantenverkooper. Maar op den duur kon geen van die baantjes me bevredigen en omdat ik reeds naar de vijfendertig liep, begon ik een zorgvollen kijk op mijn toekomst te krijgen. Geluk kig herinnerde ik me toen, dat er in Engeland nog een broer van mijn moeder moest wonen, die nogal dik in zijn pon den zat. Hij had nooit iets van m'n moeder willen weten, omdat ze met 'n Yankee getrouwd was, maar, omdat, ik daar onschuldig aan was, dacht ik, dat hij er niets op tegen kon hebben me tienduizend dollar te leenen. Hij bleek er echter wèl iets op tegen te hebben, want ik kreeg taal noch t.eeken op de twee brieven, die ik hem schreef. Toen liet ik ook deze hoop varen. De groote Peter B. Kidston zuchtte diep bij die laatste woorden en toen hij onder ademlooze stilte voortging, kreeg zijn stem een somberen klank. „Op den morgen van m'n zesendertigsten ver jaardag werd ik wakker met niet meer dan drie cent in m'n éénen en 'n gat in mijn anderen broekzak. „Ouwe jongen, dat loopt mis," zei ik tot mezelf. „Alleen een wonder óf een geniale inval kan je toekomst nog redden." En omdat de wonderen de wereld uit zijn, naar men zegt, „Was het dus uw geniale inval, waar aan u uw tegenwoordige positie dankt," vulde de nestor der reporters met een beleefden glimlach aan. „En die inval, meneer Kidston f" „Neen, het was 'n inval van dien oom Andrew in Engeland," viel Peter B. Kidston levendig uit. „Hij ging name lijk dood en liet, me anderhalf millioen dollars na in contanten en voor tien millioen aandeelen in de Amerikaansche S taaitrust alles voor zijn gezondheid en ledereen roemt de welbekende Vasenohpreparaten voor de zuigeling- verzorging. inderpoeder reme Navulzakje 35 cent Koopt nog heden Nivea, dan ontvangt U gratis en naar keuze één der mooie in 6 kleuren uitgevoerde Toeristenkaarten, bij verpakkingen vanaf 40 ct. Nivea bevat Eucerit, het versterkingsmiddel voor de huid. Dat vermindert het gevaar voor zonne brand, terwijl de huid vlug en mooi bruint. Doch ook bij bedekten hemel of plotselinge af koeling maakt Nivea U minder bevattelijk voor kouvatten. Daarom luidt thans het parool: Daarmede verzorgt U elke wond vlug en af doende. Het desirifecteerende gaaskussentje werkt bloedstillend en kiemdoodend, terwijl de elastische pleister in elke beweging mee geeft. Koop nog heden een pakje Hansaplast elastisch! Het is reeds vanaf 15 Cent verkrijg baar bij apothekers en drogisten. Hansaplast„elastisch" komt elk oogenblik van pas

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 13