Silvikrin DE GROOTSTE KWAST DER EEUWEN OVERTOLLIG HAAR 'Jr. 13 Hinderlijke vetwormpjes voor altijd verdwenen „Nadat ik Radox een paar maal gebruikt had verdwenen de vetwormpjes, die ik jaren gehad had. Het was een hardnekkig geval, waaraan ik ongeveer zeven jaar leed: het was op zijn zachtst gezegd lastig. Vetwormpjes zijn een akelige ontsiering, daar het gezicht als bezaaid is met vlekjes. Een maand geleden kocht ik Radox en ik gebruikte het op de volgende manierik mengde een theelepel vol Radox in een kopje heet water en sponsde mijn gezicht, speciaal mijn neus en kin, die het meest waren aangetast, eenige minuten lang. Ik droogde mijn gezicht en wreel er cold-créme op, dat ik er goed liet intrekken. Daarna sponsde ik mijn gezicht met koud water af om de poriën te sluiten. Deze be handeling paste ik een week lang iederen avond toe, terwijl ik mij iederen morgen waschte in water, waar ik een weinig Radox in had ge daan. Ik ben nu trotsch op mijn frissche en gezonde teintde vetwormpjes zijn totaal verdwenen en ik ben van plan mij altijd te wasschen in water, dat een weinig Radox be vat. Radox is zeer zuinig in het gebruik." Mej. K. W. te L. Radox maakt in water zuurstof vrij, die de verstopte poriën reinigt, terwijl de zouten, die in Radox voorkomen, de onderhuidsche kliertjes voeden en versterken, waardoor deze weer normaal gaan functionneeren en Uw huid er weer frisch en gaaf uitziet. Zelfs de meest hardnekkige vetwormpjes verdwijnen. Radox is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten a f 0.90 per pak, omzetbelasting inbegrepen, en in kleine pakjes a f 0.15. De MODERNE METHODE OM te verwijderen Scheermessen behooren tot het verleden. Zij doen het haar slechts sneller en dikker aangroeien. Pasta's met een onaangename reuk en gevaarlijke poeders zijn verouderd. De moderne wetenschappelijke methode is om het haar met "crème" weg te vegen. Gebruik eenvoudig de Nieuwe Witte Vieto, een heerlijk geparfumeerde toilet crème wasch de plek met water af elk spoor van haar is verdwenen. De huid blijft zacht, glad en blank. Geen stoppels, zooals door een scheermes worden achtergelaten geen grove wederaangroei. Probeer nog heden Nieuwe Witte Vieto en maak voor altijd een eind aan de last van overtollig haar. Het resultaat wordt gegarandeerd of het geld terugbetaald. In tuben van 40 en 75 cent en f 1.25 bij drogisten, kappers en parfumeriezaken. GRATIS: Door een speciale overeen komst kan elke lezeres van dit blad een speciaal pakket NIEUWE VIETO AB SOLUUT KOSTELOOS bekomen. Zendt 10 cent in postzegels ter dekking van porto, verpakking en andere kosten. Adres Firma B. Meindersma (Afd. U. 5.), Westerbaenstraat 154/158, Den Haag. TAoor fatterigheid beroemd geworden zijn er méér: sir George Hewitt, de jonge lord Beaconsfield, de jonge Char les James Fox en andere Engelsclien de Duitsche staatsman prins Kaunitz en de Fransche dichter Delille maar de grootste faam als dandy verwierf George Bryan Brummell, te Londen geboren 17 Juni 1778. Zijn vader was toen particulier secretaris van lord North, en werd in 1782 sheriff van Berk shire zijn grootvader was een winkelier geweest, die zijn inkomsten wist te vergrooten door appartementen te ver huren aan de aristocratie. Zijn titel, „Beau (Mooie) Brummell" is een soort naam geworden. Hij studeerde tot zijn zestiende jaar (Eton en Oxford) en toonde toen een zekere letterkundige begaafdheid, maar ook al een buitenge wone bezorgdheid voor zijn toiletdaar na kwam hij te Londen, en de prins van Wales (later George IV), aan wien hij op Eton was voorgesteld, en die ge hoord had, dat Brummell een buitenge woon geestig ventje was, stelde hem aan tot vaandrig bij zijn regiment. Brummell klom op tot den rang van kapitein en verliet in 1798 den dienst. Het jaar daarop kreeg hij een erfenis van dertigduizend pond, en dank zij de vriendschap met den prins en zijn ver fijnden smaak gaf hij van toen af in de heerenmode den toon aan. Hij was kolossaal zeker van zichzelf en zeer gevat, kreeg dus een reputatie van geestige onbeschaamdheid, waar omtrent tal van verhalen zijn blijven voortleven. Zoo gebeurde het eens, dat Brummell bij den prins in de kamer zat, en zich traag naar hem toekeerde en zei„Wales, bel eens voor me." De prins zei niets, trok aan het belkoord en beval den lakei, die binnenkwam, het rijtuig van den Beau te laten voorko men. Volgens een ander verhaal is er een tijd geweest dat de prins, om welke reden dan ook, niet meer met zijn vroegeren vriend wenschte om te gaan. Op een dag kwam de prins, leunend op den arm van lord Morod, Brummell met diens vriend lord Alvanley (ook een beroemden kwast) tegen. De prins bleef even met Alvanley staan praten, maar keek langs Brummell heen, alsof die lucht was. Toen de prins doorliep wendde Brummell zich zoo nonchalant mogelijk naar zijn -metgezel en vroeg „Zeg, Alvanley, wie is die dikke vrind van je Een steek, die dubbel raak was, want als de kroonprins één ge voelige snaar had, dan was het zijn corpulentie. In de dagen zijner mode-heerschappij bestond het meest gewone gewaad van den dandy uit een blauwe jas met ko peren knoopen, een leeren broek, hooge laarzen en een stijve witte das, die het hoofd zoo rechtop hield, dat de drager onmogelijk naar beneden kon kijken en zijn eigen teenen zien. Brum- melTs dassen werden te Londen alge meen besproken. Hij liet ze ontwerpen door den voornaamsten portretschilder van den dag. Hoeveel tijd en zorg hij schonk aan het omdoen blijkt uit het verhaal van een vriend, die bij hem op visite kwam vóór hij klaar was met kleeden. Onderweg naar de kamer van den Beau kwam hij diens bediende tegen, de trap af gaande met een blad, waarop een groot aantal halssieraden lag. „Wat heb je daar V' vroeg de be zoeker. „Dat zijn onze mislukkingen," gaf de knecht hooghartig ten antwoord. Een even groote aandacht had Brum mell voor zijn handschoenen over. Hij hield vol, dat geen mensch in staat was, een goed paar handschoenen te maken. Hij droeg dus aan iedere hand twee stuks, één die heelemaal gebouwd was op den duim, en een, die de vingers en de rest van de hand waardig dekte. Er waren steeds drie kappers bezig om zijn haar op te maken er werkte er een aan den voorkant, een aan de slapen en een aan het achterhoofd. Zijn schoenen maakten alle fatten jaloersch. Een vriend vroeg hem eens„Zou ik mo gen weten, waar je je schoensmeer koopt V' Brummell schudde het hoofd. „O, kerel, die schoensmeer die ruïneert me. Ik wil 't je wel in vertrouwen ver tellen de duurste champagne moet er in." Een concurrent van Brummell in de elegante Londensche wereld van dien tijd was de heer Kelly, befaamd door zijn kleeren en vooral door de smeer, die hij voor zijn schoenen gebruikte. Hoeveel eerbied de laarzen van Brum mell eenieder ook inboezemden, toch was hij blijkbaar jaloersch op Kelly, die, naar beweerd wordt, bij een brand om is gekomen, in een poging, om zijn schoenen te redden uit het huis van zijn zuster. Zoodra zijn dood bekend werd sloegen de andere dandies aan 't vech ten om zijn huisknecht. Brummell vond hem het eerste, en vroeg, welk loon hij wenschte. Kelly had hem honderd vijftig pond per jaar betaald, zei de knecht, maar hij was tweehonderd waard. Brummell glimlachte. „Als u er guinjes van wilt maken, zal ik u graag verzorgen." Brummell vond 't te duur, maar lord Plymouth gaf den bediende zijn tweehonderd gulden per maand, en smaakte daardoor het genot, de meestberoemde schoenen van Enge land te dragen voortaan. TZTeskeurigheid op het punt van klee- ding en toilet is 'n dure eigenschap. Brummell boette er zijn vermogen hij in, en door zijn scherpe tong verloor hij de vriendschap van zijn koninklijken beschermer. Brummell ging achter uit en moest eindelijk (in 1816) naar Calais vluchten, om aan zijn scliuld- eischers te ontkomen. Hier worstelde hij veertien jaren doorvan tijd tot tijd kreeg hij eenige hulp van zijn vrienden in Engeland, maar steeds zat hij tot over zijn ooren in de schuld. In 1831 kreeg hij door de goede zorgen van die vrienden het baantje van Britsch con sul te Caen, waaraan een bescheiden salaris verbonden was, maar twee jaar later werd die betrekking opgeheven. In 183.5 verloren de Fransche schuld- eischers van den Beau, te Calais en te Caen, hun geduld en lieten zjj hem in hechtenis nemen, maar weer redden hem zijn vrienden. Zij betaalden zijn schul den en hielpen hem aan een klein in- komentje. Zijn angstvallige zorg voor zijn toi let was inmiddels verdwenen hij zag er sjofel en morsig uit. In 1837 werd hij tweemaal achtereen door een beroerte getroffen. Er werd een plaatsje voor hem gevonden in het armenhuis Bon Sauveur te Caen, waar hij 30 Maart 1840 stierf. Alvanley volgde hem op als koning der modegekkon. e vrouw van vandaag weet wat mo derne lichaamsverzor ging beteekent. Zij weet, dat zij op dit gebied niet voorzichtig genoeg kan zijn. Daarom eischt ze Ne fa - het ideale dames- verband. Veilig, prac- tisch en hygiënisch. Nefa is onzichtbaar bij elke kleeding. NEDERLANDSCH FABRIKAAT 25 ct. 35 ct. >yi 5ü ct. p. 10 stuks De Natuurlijke Haarvoeding Voorkomt en bestrijdt haaruitval. Bevordert den groei, bestendigt de gezondheid van de hoofdhuid en verwijdert de roos welhaast direct. Zet nog heden een flacon op Uw waschtafel. Silvikrin, de vinding van den ver maarden bioloog L)r. Weidner, is het nieuwe preparaat, dat door uitwendige toediening van de veertien organische haar- bouwstoffen de haarvormende weefsels voedt en tot nieuwen, gezonden haargroei brengt. |^i/vikHnjTötion^^£3j In alle goede zaken Wanneer U voor Uw hoofdhuid zorgt, dan zorgt Uw hoofdhuid voor Uw haar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 15