ZEEUWSCHE SPORT 29 Lacor wint de 3000 m. heeren. met adspiranten kan doen, zonder zoodanige éiscken te stellen, dat nadeelige gevolgen mogelijk zouden kunnen zijn. Maar men vervalt zoo licht in over drijving en daarom zal het goed zijn, dat men het niet verder opvoert, wat leeftijdsgrens en afstanden betreft, als tot heden is gebeurd. Het moge nu al iets bijzonders zijn om met een paar heele kleine kinderen een marschje van 15 km. te maken en men mag aannemen zelfs, dat zij, die verantwoordelijk zijn voor die kinderen, dit niet zullen doen, dan na voor afgaand medisch advies, naar onze meening is het geen reclame voor de wandelsport. We noteerden op de 35 km. een elfjarig deelneemst.ertje, dat beter dan wie ook; voorzoover dit althans uiterlijk te consta- teeren valt, den marsch volbracht. De snelheid, welke dit kind ontwikkelde en de wijze waarop zij liep toonen, dat zij absoluut voldoende is voorbereid en dat zij de knepen van de wandelsport reeds te pak ken heeft. We hebben bewondering voor de prestatie van het meisje, maar blijven sceptisch tegenover die gevallen staan. Geef ons dan maar zoo'n vlotte, krachtige ploeg manschappen van de Koloniale Reserve. Daar ont brak nu letterlijk niets aan, dat was af van het eerste tot 't laatste commando. De indruk, welken deze ploeg maakte, was werkelijk een onvergetelijke. Dat de Kieviten uit Breda na de Koloniale Reserve aan bod kwamen voor een prijs, zal niemand ver wonderen. De Wandelaar uit Goes deed het ook heel best, maar kon tegen de bovenvermelde concurrenten nog niet op. Niettemin, een derde prijs is niet slecht. De Vroolijke Tippelaars kregen de vierde plaats, terwijl Op Stap uit Bergen op Zoom den vijfden prijs kreeg. Alles bij elkaar schitterend geslaagde mar sehen, waarmee Achilles weer een goede beurt ge maakt heeft en waarmee weer eens bewezen is, dat de wandelsport kwantitatief achteruit is, maar kwalitatief altijd nog op een behoorlijk peil staat. Athletiek. De Vlissingsche spurtvereeniginy Marathon organiseerde op Zaterdag Juni regionale athletiekwedstrijden, waaraan door een groot aantal athleten werd deel genomen.. Een moment tijdens het nummer 800 m. heeren, dat werd gewonnen door A. Kambier van E.M.M. Het was warm en bij een hitte als van Zondag j.l. valt zelfs een marsch van 35 km. zwaar voor degenen, die gewoon zijn 40 en meer kilometers af te leggen. Vele deelneemsters en deelnemers aan de marschen van Achilles te Middelburg zullen het dus Zondag j.l. warm en ook ver gevonden hebben. Het was ongetwijfeld een zeer zware opgave voor een groot percentage, om deze marschen tot een goed einde te brengen. De voorbeeldige organisatie echter zal verschillenden moed hebben geschonken om verder te gaan, omdat door die organisatie ge zorgd was, dat telkens weer controleurs, juryleden en verzorgers opdoken, de marsch van hen zou geëischt hebben. Het wandelfeest begon Zaterdag met een 100 deel neemsters en deelnemers, die ook allen volkomen fit weer thuiskwamen en voorafgegaan door de Signaal- af deeling van Achilles met een keurigen stoet Middel burg binnentrokken. De kleineren, die Zaterdag wan delden waren reeds vroeger gearriveerd en volkomen friscli en monter, getooid met het draagteeken, dat zij vol trots aan ieder die het zien wilde toonden, werden zij weer naar hun ouders teruggebracht. Het is niet de slechtste propaganda, welke gemaakt wordt met deze adspirantenmarschen. De harten' van heel wat vaders en die den deelnemers moed inspraken en met een enkel opwekkend woord de deelnemenden ,,op de been" hielden. Op een aantal van 350 wandel- lustigen werden slechts drie uitvalsters genoteerd en twee daarvan hadden reeds vóór den start aange kondigd het te willen probeeren, hoewel zij niet 100% fit waren. Hun uitvallen kan dus moeilijk worden toegeschreven aan de warmte of aan de te groote inspanning, welke De keeper van Miranda onderschept een aanval. Voetbal. MiddelburgMiranda 0-4. De gasten bieden Middelburg een geschenk aan als souvenir aan dezen wedstrijd, die door Miranda werd gewonnen. moeders, dié vol trots hun spruiten zagen binnen trekken, werden j.l. Zater dag en Zondag voor de wandelsport gewonnen. Het was ook een alleraar digst gezicht om de heele ■kleine wandelaartjes, die een marschje naar even redigheid van hun leeftijd hadden gemaakt, te zien binnenkomen. In dit ver band mag er echter wel voor gewaarschuwd wor den, dat men voor die jonge kinderen niet gaat overdrijven. Bij Achilles was dit natuurlijk wel in orde, daar de directeur leider Jan Bal weet, wat hij Een aanval van Middel burg op het doel van Miranda. Middelburg wist de vele mooie kansen niet te benutten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19