Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP WSÊM 24 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Onze correspondent te Wemeldinge seint ons dat de mondorgelvereeniging een concert aan het kanaal gegeven heeft. De welwillende medewerking der schippershondjes gaf aan het geheel een apart cachet Uit 's Heer Arendskerke bereiken ons onrustbarende berichten over de voet balclub, die wegens onvoldoende spelers aan verval van krachten laboreert. Indien de pogingen tot stabilisatie mislukken zal men probeeren uit de „ouwe getrouwen" een kaartclub met den naam „Schoppen is troef te for- meeren Te Hoofdplaat in Zeeuwsch-Vlaan- deren is, naar men ons meldt, de kunst in nood, daar het muziekgezelschap bijna op apegapen is komen te liggen. Heldhaftige pogingen zijn in het werk gesteld om den hoogsten nood te be zweren. Voor het geval dat dit niet mag gelukken, heeft de maatschappij tot bevordering van toonkunst maatrege len getroffen, dat 't korps zijn laatsten adem in een trompet uit kan blazen Te Goes heeft de bond van boerinnen gecongresseerd en bij die gelegenheid zijn de dames in massa op een vlucht heuvel in den omtrek terecht gekomen. De onveiligheid ten plattelande wordt hierdoor wel schril geïllustreerd. Onze medewerker te Sas van Gent bericht ons, dat de stijfselfabriek op 't punt staat haar zilveren feest te vieren en dat, zoo de plannen slagen, een boot tocht zal worden ondernomen naar Walcheren. Gelijk hebben ze met zoo'n uittocht In eigen omgeving zou het allicht wat stijfjes worden Te Westkapelle heeft enkele dagen een spierwitte spreeuw op de hofstede „de Prelaat" in een nest geleefd, die weldra als de bonte hond bekend stond. Natuurvrienden hebben het dier bij hun pogingen om het te bemachtigen doodgeknepen. Van je vrienden moet je het hebben Een slager uit Hulst heeft op een vaktentoonstelling te Den Haag in de afdeeling „kunstwerken" den eersten prijs behaald. Wanneer de man nog artistieker wordt, maakt hij mooie kansen, om den stier van Potter te mogen slachten De Goesche bad- en zwemclub heeft, naar men ons meedeelde, een batig saldo van ettelijke honderden guldens weten te bereiken. Daar verstaan ze de kunst het hoofd boven water te houden zoo goed, dat ze voortaan op hun vet kunnen drijven. Op den eerstvolgenden Landdag van den Landstorm in Zeeland zal er behalve met leger-onderdeelen ook gedemon streerd worden met handboogschutters. Men onderhandelt nog met den bond van proppenschieters. Uit Veere vernamen wij, dat deze gemeente, zooals op Walcheren te doen gebruikelijk is, een tweedehandsche mo torspuit heeft gekocht, die inmiddels opgeleverd is. „Na de beproeving" zoo seinde onze medewerker, „is-de spuit door het brandweerpersoneel en de gemeentelijke De Middelburgsche Turn- en Gymnastiekvereeniging Aehiiües orga- Bij den wandeltocht van Achilles trokken bijzonder seerde een welgeslaagden wandeltocht over 35 km.: op de Markt de koloniale troepen in him aardig tenue de aandacht, te Middelburg kwamen de deelnemende vereenigingen aan. Vrijdag en Zaterdag is te Middelburg weer verkeers- examen afgenomen, thans aan plni. tweehonderd scho lieren de vraagstukken waren soms ingewikkeld, genoeg. Deze week is de langs het kanaal Gent- Terneuzen nieuw aangelegde haven op Neu- zensch gebied onder watergezet. Zaterdag is te Vlissingen de nieuwe aanplanting achter het badstrand, het zgn.. Nolle- bosch, voor het publiek toe gankelijk gesteld het ziet er in menig laantje al idyllisch genoeg uit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24