DE KODAK REGULAR RIDDER ZONDER VREES OF BLAAM DE CAMERA VOOR HET SEIZOEN 1937. 26 de volmaakte kauw- laakte vol de Wanneer ieder een - evenals ik Wrigley's kauwde, zou ik veel minder klachten moeten aanhooren over de zenuwen en de spijsvertering Vervolg van pag. 23 Vlug laden door uitlichtbare spoelhouder. Sluiter tot /inn 8eC. Afstandsmeter m. gemakkelijk afleesbare cijfers K A. f. 6.3. Optische doorzichtzoeker. Trilvrije beelden door rompont spanner. Geschikt voor foto's 6x9 cm. VERKRIJGBAAR BIJ ALLE K O D AK - H A N D E L A R E N „Komaan, zou hot niet beter zijn als i uw eigen gids was t" vroeg Rosa iem met een glimlach. „Neen, neen," zei Ernest. „U neemt iet, mij toch niet kwalijk, mylady? Ziet u, ik ben zoo vervuld van de bijzonderheden aangaande dit kasteel, dat ze me als het ware vanzelf naar Ie lippen komen." „Ik vind het heerlijk, dat u er zoo veel belang in stelt. En ik ben blij te bespeuren, dat u inderdaad de man bent, die u scheen te zijn." Ernest keek haar verschrikt aan. „U edoelt. t" vroeg hij. „Ik bedoel dat u evengoed zoo'n onbeschaamde O.W.-er had kunnen zijn, die geen hart en eerbied had voor historische dingen en die zich misschien niet zou hebben ontzien een oude wapenrusting als aschbakje te gebrui ken." „Misschien...." aarzelde Ernest, die haar niet goed begreep. „Neen, neen," viel zij hem in de rede, „u bent wie u schijnt en daar ben ik heel blij oin. Ik begin thans pas ie gelooven dat 't geluk, dat de laatste jaren niet erg met de Bingley's mee is geweest, eindelijk een keer heeft ge nomen. U bent een Bingley in merg en been." „Ik ben blij met die gunstige mee ning, mylady," zei Ernest, even ver heugd als ernstig. „En ik hoop," ging lady Rosa voort, „dat u volop zult genieten van uw verblijf op het kasteel. Indien u tenminste besluit te blijven." Er ging een schok door Ernest. Blij ven Op het kasteel blijven Waren die woorden op te vatten als een nieuwe uitnoodiging Zóó'n ruime op vatting van de gastvrijheid maakte hem een oogenblik sprakeloos. .Werkelijk.' neef Ernest, het zou ons bijzonder aangenaam zijn, indien u zou kunnen besluiten te blijven," vervolgde Rosa met den grootsten ernst. „U begrijpt natuurlijk wel, dat ik dit niet zoo openhartig zou zeggen, als u zelf geen Bingley was." Deze onomwonden verklaring ver warde Ernest nog meer. „Maar. maar zal uw vader daarmee instem men V' bracht hij uit. „Natuurlijk. Het zou niet alleen hem, maar ook mij veel genoegen doen." Ernest haalde diep adem. „U is buitengewoon vriendelijk voor me, mylady," zei hij. „Kom, kom," lachte lady Rosa opge wekt. „Zullen we dat dan maar voor afgesproken houden, neef Ernest Voor 'n maand of net zooveel langer als u wensclit, natuurlijk." Het duizelde Ernest. Hij had ge dacht dat die uitnoodiging voor dien dag en een nacht gold. „Met hoevelen bent u V' informeerde lady Rosa zakelijk. „Met. met hoevelen, vraagt u stamelde Ernest. „Nu ja, ik bedoel hoeveel kamers moeten we voor u in gereedheid laten brengen Voor allen bij elkaar voor uw vrouw, uw kinderen misschien, en voor uw vrienden en bedienden f" Ernest dreigde om te zullen slaan van verbijstering. Was dat Engelsohe gastvrijheid En hij had altijd gehoord dat de Engelschen zulk 'n ongenaak baar soort menschen waren „Ik. ik heb geen vrouw," stamelde hij. „En kinderen ook niet. „En.... en bedienden evenmin." „Maar u bent toch zeker wel van plan eenige Engelsche vrienden en ken nissen tijdens uw verblijf op Bingley Castle uit te noodigen f" vroeg lady Rosa. Intussclien bedacht zij dat zoowel haar vader als zij zich schromelijk ver gist hadden in den staat, dien 'n Ame- rikaansche millionnair gewend was te voeren. „Gasten f 0, neen, daar denk ik lieelemaal niet aan," verzekerde Ernest. „U bent een prettig mensch," vond lady Rosa hartelijk, „En vader zei nogal, dat u.Zij kleurde en brak den zin plotseling af. „Dat ik wat T" vroeg Ernest ongerust. „Dat u een man was met zonder linge ideeën," vulde zij eerlijk aan. „Maar hoor eens, neef Ernest, daar gaat de gong voor de lunch. Zullen we maar gaan Het maakt F.smé altijd knorrig als hij moet wachten." „U zegt Esmé V' „Zoo heet kapitein Duff-IIooper, neef Ernest. Hij is een zeer goede vriend." „O," zei Ernest. „Wat zegt u vroeg ladv Rosa. „Ik zei: 0" herhaalde Ernest. „O," echode lady Rosa Bingley. Zij daalden de breede trap af naar de eetzaal van Bingley Castle. In het midden van die zaal stond een enorme tafel, waaraan gemakkelijk alle ridders van de beroemde Tafelronde een plaats hadden kunnen vinden, terwijl er dan nog ruimte genoeg overbleef voor de leden van de kegelclub van Bear Falls en voor een aanzienlijk aantal Bingley's. In deze zaal en aan deze tafel waren drinkgelagen en eetfestijnen gehouden door krachtige, geharnaste mannen, die de herinnering aan hun bestaan voor vele eeuwen hadden achtergelaten in de pooten der zware stoelen, die diepe krassen vertoonden van hun sporen. Het kon niet anders, of de roman tische Ernest moest diep onder den indruk komen van de historische at tractie van deze plek. Zijn gedachten namen verre vluchten en hij at werk tuiglijk. Wat hij at wist hij niet, het was een soort droommaaltijd. De soep kon inkt zijn geweest, de visch flanel en de pudding zachte modder en hij zou het niet gemerkt hebben. Hij trachtte zich met heel die diepe vreugde te doordringen hij zat op Bingley Castle aan de lunch met een graaf Bingley en 'n lady Rosa en hij had besloten een maand hun gast te willen zijn. Het was in allo opzichten een verbijsterende gedachte. En intussclien deed hij zoo goed mogelijk zijn best goede manieren aan tafel te toonen. Graaf Bingley had lak aan goede manieren. In het gesprek was hij bovendien een beetje moeilijk te volgen. „Stokpaardjes," zei hij plotseling tot Ernest. „Pardon u bedoelt Vschrok Ernest uit zijn droomen op. „Stokpaardjes," herhaalde de kasteel heer. „Ik heb ze. Kapitein Duff-IIooper heeft ze ook. Hij verzamelt en dweept met. pijpen en paarden. Ieder mensch hoeft ze. Mijn dochter Rosa is een echte duivelin op die kleine, trillende, walmende en stinkende dingen, die men motoren noemt. Ik heb zelfs méér dan

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26