DE MAN, DIE WONDEREN KON DOEN /2* De eerste wonderdaad van den wonderdoener. De petroleumlamp in het cajé draait om en blijft rustig door branden. tot grooten snhrile van de bezoekers en den kastelein. Thuis qekomen probeert de wonderdoener (Roland Young) zijn wondermacht Als hij wakker wordt, wil hij zien of hij gedroomd heeft en toovert levende op het bed, dat hij door de kamer laat dansen. konijnen, druiven, horloges en allerlei voorwerpen op zijn deken. Van een meisje, dat niet bijzonder op uiterlijk schoort kon bogen, maakte hij deze beauty (Joan Gardner). Dan komen de goden er weer aan te pas om alles in orde te maken. Hebben we te veel gezegd, dat alleen een film in staat is, een dergelijk onderwerp alleszins aanvaard baar weer te geven Korda, de man van „Katliarina de Groote", „De roode Pimpernel", „Hendrik VIII", enz., heeft ook deze film geregisseerd, terwijl Roland Young als wonderdoener werd uitverkoren. sternatie, welke natuurlijk heel begrijpelijk is. De „wonderdoener" is een doodgewoon mannetje, winkelbediende in een of ander warenhuis, en niemand had hem er ooit voor aangezien, dat hij met dergelijke krachten behept was. Later komt hij den politieagent van het plaatsje tegen, die van de omgekeerde petroleumlamp ge hoord heeft en die hem nu wil arresteeren wegens een poging tot brandstichting. „Ach loop naar de hel, kerel zegt hij nijdig. Op hetzelfde oogenblik verdwijnt de agent. De wonderdoener krijgt direct berouw, dat hij dien onschul dige naar zoo'n vervelende plaats heeft gestuurdhij laat hem terug komen en stuurt hem nu naar Los Angeles. Thuis, in zijn bed, probeert de man, hoe ver zijn wondermacht reikt en hij toovert de meest fan tastische dingen op zijn deken. Zoo gaat hij verder door het leven, tot dat hij de aarde wil verbeteren en op een gegeven oogenblik aan de zon beveelt om stil te staan. Het wonder geschiedt, doch als gevolg daarvan valt natuurlijk de heele wereld in elkaar, daar de zon het verband van het heelal is. Het geval is namelijk, dat de goden, bij een conferentie op den Olympus, besluiten aan een aard bewoner de macht te geven, won deren te doen. Zij wijzen er een aan, en dat is toevallig een man, die in een klein cafeetje met eenige vrienden en bekenden over won deren staat te delibereeren. „Wat is nou eigenlijk een won der V' vraagt een hunner. „Een wonder Dat is bij voor beeld als die petroleumlamp zou omdraaien en dan gewoon zou blijven branden," zegt de man, die onbewust juist uitgekozen werd, wonderen te doen. Op hetzelfde oogenblik, dat hij dat dan ook zegt, draait de lamp zich om enbrandt lustig verder. Groote con- Wat vele menschen in hun diepste innerlijk graag eens zouden willen kunnen, zien zij in deze geestige United Ar- tists-Barnstijnfilm verwezen lijkt. Een amusementsfilm van het zuiverste water, boordevol geladen met wonderen van allerlei aard. Als er ooit een dankbaar onder- werp is geweest om te ver- filmen, dan is het zeker wel dit, naar een roman van H. G. Wells. Juist op een film kan men de illusie van een wonder zoo vol komen doen zijn, dat iedereen er van onder den indruk komt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 28