EEN GERIDDERDE RESTAURATEUR '•none Rechts Axel Svensson, ilie door den koning van Dene marken in den adelstand werd verheven op grond ran het feil, dat hij ile heerlijkste sandwiches maakt ter irereltl. Een van Davidson's lekkere een sandwich, gegarnee hapjes voor f ijnproevers rd met steurgarnaal. Een kijkje in de keuken van het restaurant. Meisjes in witte uniformen sorteeren de versche groenten, die den inhoud der sandwiches zoo rijkelijk varieeren de Kruistochten zijn koning een lavenden dronk ver schafte, als de soldaten lagen te hijgen van den dorst in de heete woestijn, kon er op rekenen, dat hem, wanneer de koning en hijzelf heelhuids terugkeerden, een passende titel en een of ander klein graafschap ten deel vielen. In dien hij uitstek romantischen en ridderlijken tijd was er trouwens gelegenheid te over o]) de een of andere manier blijk te geven van bijzonder kunnen en durven. Onze tijd is veel nuchterder en prozaïscher gewor den en men kan zijn rechten op een geridderde toe komst op menig ander terrein laten gelden. Maar ofschoon het heelemaal geen uitzondering meer is b.v. dat verdiensten op economisch gebied worden ge waardeerd door het verleenen van een titel zooals „sir" of „baron", menigeen zal er toch vreemd van opkijken, dat de koning van Denemarken iemand in In Davidson's restaurant wordt alles opgediend op onbekleeds oude eiken tafels, die met was zijn geboend. Een biertje of een borrel maken de sandwich-variatie compleet. VX/ie vroeger meende aanspraak te kunnen maken op een titel of een ridderorde, moest klinkende bewijzen kunnen voorleggen van zijn dapperheid in tijd van oorlog, of van heldenmoed in levens gevaarlijke omstandighe den. Wie b.v. ten tijde van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 34