De bovenstaande Chineesche boerenfamilie verheugt zich over het vruchtbare papaver jaar. Zooals men weet wordt het opium bereid uit de melksappen van de onrijpe doosvruchten der papavers. China liet opium, waar het als genotmiddel reeds langer hekend was en waar men ook nu nog de meeste opium verslaafden aantreft, naar andere landen te exporteeren. Alle verboden bleven vruchteloos en thans is het opium over de heele wereld verspreid en heeft het vooral in de onderwereld der groote steden zijn duizenden slachtoffers. Het is een bittere, haast uitzichtlooze strijd die door de regeeringen van alle landen wordt gevoerd een strijd waarvan de inzet is de gezondheid van millioenen mensehen. Opium schuivers in 't negerkwartier ran New York. Men lette op de uitdrukking der gezichten. Een foto die de nmuelooze ellende van een opium- verslaafde wel schril in beeld brengt Zij werd geno men te Parijs op het oogenblik, dat een slachtoffer van het verdoovende gij zich in een logement een spuitje geeft om zijn gevoel van ellende eh moeheid te verdrijven. Voor hoe lang? dezen langzaam sluipenden dood Zij hebben alles veil om aan dit genot te kunnen toegeven, het is een dwang, een zenuwsloopende drift en er is geen leed zóó groot als de kwelling die een opiumverslaafde moet doorstaan als hij niet aan zijn genot kan toe geven. Zou een verslaafde gedwongen worden liet opiumschuiven plotseling te staken, dan had dit wis en zeker den dood ten gevolge. Jaarlijks sterven in China alleen duizenden slacht offers aan dit verlammende vergif, ongeteld de ellen de van de wrakken, die jaar in jaar uit in leven blij ven. In ieder land zijn straffe wetten uitgevaardigd tegen het verhandelen ervan, maar geen enkele wet is straf genoeg om de gewetenlooze benden af te schrikken van hun luguber smokkelbedrijf. Het is niet bekend wanneer opium voor het eerst als verdoovend genotmiddel is toegepast. De genees kunde kende het gebruik ervan reeds zeer lang en de papaver is een der oudste geneeskrachtige planten. Het slaapverwekkend vermogen ervan vindt men reeds opgeteekend bij de oudste geschiedschrijver^. In het begin der achttiende eeuw begon men uit Een hoekje in de kamer van die af deeling der New - Yorksche politie, die zich met de bestrijding van den handel in verdoovende middelen bezighoudt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 7