Zeeuwsche Sport De warme Juni-Zondag, welke weer achter ons ligt, bracht sensatierijke verrassingen op de voetbalvelden. Twee groote gebeurtenissen in het Zuiden waren de promotie van R.C.S. ten koste van Terneuzen en de promotie van 't oude, roem ruchte Willem II ten koste van M.V.V. Het eerste is voor Zeeland belangrijker dan het laatste, omdat in de promotie van Willem II het eenige belang is, dat Middelburg hierin de hand had en ondanks den war men Zondagmiddag toch een uiterst vinnigen kamp streed en het M.V.V. zoo lastig maakte, dat de Maastrichtenaren inoesten capituleeren. Zeker een sportieve geste van de Middelburg-ploeg, welke noch te winnen, noch te verliezen had. Willem II won van Miranda en had dus meteen het eerste klasserschap binnen. Het spel van de Middelburg- ploeg is wel zeer meegevallen en de vaak verrassend goed opgezette aanvallen hadden het uiteindelijk succes, dat ervan verwacht mocht worden. Hierbij dient niet uit het oog verloren, dat M.V.V. danig met zenuwen te kampen had en dat zijn keeper fouten maakte, welke een eerste-klasse-keeper niet mag maken. Intusschen, wat niet verwacht was, is gebeurd, 'tforsehe, krachtige spel van M.V.V. heeft 't moeten afleggen tegen het soepele en min der stoere spel der Tilburgers. De voorsprong van Willem II is door de onverwachte nederlaag van M.V. V. wel heel groot geworden. Wat onze Zeeuwsche candidaat in deze promotie-competitie gepresteerd heeft, is niet het allerbeste, doch we -mogen dan al niet tevreden zijn over de aanvankelijke resultaten, deze overwinning op M.V.V., 'den zoo vaak gevrees- den tegenstander, maakt veel goed. En nu het belangrijkste feit van den dag de over winning van R.C.S. te Axel en de promotie van de Souburgsche club naar de tweede klasse. Een har telijke felicitatie is het eerste, waarmee we te begin nen hebben. Het verheugt ons uitermate, dat deze jonge ploeg van hardwerkende jongens, zoowel in het veld als in de leiding, na eenige jaren derde klasserschap de promotie bereikt heeft. We felici- teeren ook den Zeeuwschen Voetbal-Bond, die deze club tot het tweede-klasserscliap opleidde, door mid del van de clubleiderscursussen van den K.N.V.B.- tradner Karei Kaufman. Want het staat voor ons vast, dat deze clubleiderscursussen, welke door enkele R.C.S.-leden met zooveel enthousiasme zijn gevolgd, voor een goed deel de oorzaak zijn van dit mooie resultaat. Zonder twijfel zullen ook Kaufman en de T.C. van den K.N.V.B. deze promotie met bijzondere waar deering begroeten. Al was dit het eenige resultaat van deze cursussen, dan nog zouden zij verantwoord zijn. Axel blijft in de derde klasse en Terneuzen moet de bittere pil der degradatie slikken. Moge het voor beide elftallen een aansporing zijn om met nog meer energie de training te hervatten en moge een ge zonde frissche sportieve geest blijven heerschen in beide ploegen, opdat beide na een paar jaar her overen, wat zjj beide verlorenhet tweede-klasser- schap. De Brabantsche ploegen zullen niet treuren om het feit, dat Zeeuwsch-Vlaandeien van de reis- lijsten kan worden afgeschreven, want deze lange, moeilijke en kostbare uitstapjes vielen toch reeds '11 Voetbal. Middelburg.1/. F. V. 5-4. Den laat sten thuiswedstrijd 'wist Middelburg te winnen, waarmee meteen alle spanning uit deze promotie-competitie is verdwenenwant Willem II behaalde thans het le- klasserschap. Een moment uit dezen wedstrijd. Corner op het doel van Middelburg. Een schermutseling om den bal. allesbehalve in den smaak. De strijd der derde-klas- sers wordt er in Zeeuwsch Vlaanderen mooier en interessanter door. Middelburg, Souburg en Vlissingen zijn nu wel rijk aan tweede klassers en de belangstelling voor de plaatselijke ontmoetingen, want dat zijn de on derlinge wedstrijden toch eigenlijk haast allemaal, zou er onder gaan tanen. Middelburg, Zeelandia, R. C. S., De Zeeuwen en Vlissingen, het wordt bijna van het goede te veel en naar onze meening loopt dat op het sneuvelen van één van deze vijf uit. Op betrekkelijk korten afstand zit ook nog Goes en als we dan terugdenken aan den tijd, dat Zeeland slechts twee tweede klassers, Mid delburg en Vlissingen, telde, dan is er in een kort tijds bestek wel heel veel veran derd. Of het een verbete ring is, de zes tweede klas sers van thans I We weten het niet, maar als we de resultaten en verrichtingen van Middelburg in de pro motie aanschouwen en ver gelijken met die van andere promotie-candidaten, dan moeten we eonstateeren, dat het spelpeil in de tweede klasse de laatste jaren wel is gedaald. O. i. moet door zoo'n overvloed van tweede klassers, zoo kort op elkaar gevestigd, de belangstelling slinken en naar onze mee ning is het te hopen, dat aan de volgende promoties naar de tweede klasse geen Zeeuwsche clubs meer te pas komen, althans wan neer een dergelijke promo tie zou geschieden ten koste van een Brabantschen tweede klasser, want een zuiver Zeeuwsche tweede klasser zou o.i. de belang stelling voor het Zeeuwsche voetbal geen goed doen. W'strijdenIn Zeeuwsch-Vlaanderen is het wielerseizoen op de banen te Oostburg. Terneuzen en Kapellebrug alweer een tijd aan den gang. Te Oostburg en Terneuzen waren o.a. Peïlenaars en Slaats van de partijdie op beide banen den koppelwedstrijd wonnen. Een kijkje op de baan te Oostburg tijdens den koppelwedstrijd, Overzicht van de baan te Terneuzen tijdens den wedstrijd van Zondag 1,1, De verdediging van M iddelburg onderschept een aanval.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 21