NEW-YORKSCHE CURIOSA Een der bezienswaardigheden van New York is het z.g. Chinatown op Lower Manhatten, de Chineezenwijk in de schaduw der machtige wolkenkrabbers van het Amerikaansche beurs- en gelddistrict. Ze bestaat uit nauwe, smerige straatjes met allerlei onbegrijpelijke uithangborden en opsehrijtendompige huisjes, waarin op 't oog honderden Chineezen als mieren in 'n nest samenwonenbouwvallige winkeltjes, waarin men allerlei eeuwenoude Chineesche snuisterijen (made in U.S.A. en Germany) kan koopen; kroegjes, die er uitzien als opium-kitten, maar waar in werkelijkheid rye-whisky verkocht wordt; chop-sueys, Chineesche restaurants, waar men zoo heerlijk kan morsen met eetstokjes en ten slotte ziet men in de Chineesche wijk de vermaarde laundries, wasscherijtjes, waarvan de nijvere zonen van het Hemelsche Rijk het monopolie in Amerika schijnen te bezitten. Hiernaast 'n joto van 'n Chineesch moedertje uit Chinatown met haar baby. a Tootweltje nubij de 00ste straat een zuster van het Leger des lïeils tracht het publiek tot liefdadigheid op te wekken. Tegelijkertijd passeert er een sandwich- ladyeen juffrouwdie met een reclame-biljet van een Zigeuner-tearoom op den rug loopt. Zooicel overdag als 's nachts staan er in New York duizenden automobielen langs de trottoirs soms kijken de eigenaars er in een paar dagen niet naar om Naar schatting rijden er in New York meer dan 1.000.000 auto's, zoodat men terecht kan spreken van een parkeer-probleem. Op onze joto een parkeer terrein nabij Radio-city.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 34