25 H04 NIET MAAR HAVERMOUT FRISCH EN FLEURIG CORRESPONDENTIE NUTTIGE WENKEN „Ze wil niet eten" „Ze kar» niet eten' Geef haar die door een bord H-O Havermout Nü slechts ct l'/zct. 43 619a. Jurkje van shantung, gegarneerd met galon in verschillende tinten, korte wijde mouw. Verkrijgbaar in bovenw. 68 en 72 cmBen stof 2 x de lengte der jurk en lx de lengte der mouw a 80 cm. breed. 620a. Manteltje van wit linnen, gegar neerde schouderkleppentwee rijen knoo- pen. Verkrijgbaar in bovenw. 60 en 64 cmBen. stof ruim 3 x de lengte van den mantel a 80 cm. breed. 621a. Jurkje van wit linnen, schouder- en rugstuk versierd met bordu ursel, klok rok je. Verkrijgbaar in bovenw. 60 en 64 cm. Ben. stof: 2 X de lengte a 80 cm. breed. i JOa ati alle m deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zyn aan het modealbum „Zomerpracht", zyn patronen verkrijgbaar tegen den prjjs van 50 ets. voor complets, 55 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewensehte maat- ntimmer. Bestellingen kunnen geschieden bjj uw agent of bezorger; door girosb>rting op No. 205651 door toezending van h.et bedrag per postwissel of in postzegels (alléén van 5 en 6 ct.) aan het PAIKONENK ANTOOR PANORA NASSAU PLEIN HAARLEM waarbij 5 ets. extra ehter de patronen oor bestelkosten verschuldigd is. Men kon tifhalen aan het bureau van dit blad. J. T., te Amsterdam. Er zijn ver schillende oorzaken op te noemen, waardoor uw Clivia's gele punten aan de bladeren kunnen krijgen. Allereerst de volle zon, die de Clivia niet wil hebben. U schrijft, dat ze aan den zonkant staan, maar dat u bij felle zon de gordijnen dicht doet. Het kan echter, dat ze nog te veel zon hebben. Het kan ook komen door het verpotten. Wanneer deed u dat Het mag nooit in den winter, maar pas in het voor jaar na den bloei geschieden. Des winters groeit de plant niet en dan ver potten werkt slecht. Dan kan het komen van zieke wortels. Hebt. u met verpot ten nagezien of er rotte of bruine wortels bij waren Die steeds zorgvuldig uit snijden. Tenslotte kan liet komen van een muffe, vochtige omgeving. Méér luchten en minder water geven. Vooral geen koud water, lu ieder geval hapert er iets aan deu groei. U kunt nu zelf nagaan, wat de oorzaak hij uw planten kan zijn Mevr. M.K., te Eindhoven. Advocaat wordt als volgt gemaakt Reken voor 11. brandewijn 12 groote eieren, 400 gram suiker, 1 dl. persico (kan ook weggelaten worden), 1 stokje vanille. Splijt het stokje vanille en voeg dit hij de eieren, die men in een goed geëmail leerde pan heeft gedaan. Voeg er tevens de suiker hij en klop de eieren zoolang tot de suiker is opgelost. (liet er nu langzaam, steeds kloppende den braudwijn en daarna de persico bij en zet de pan in een andere, grootere pan met kokend water. Roer nu steeds met een garde in de massa, totdat deze gebonden is, maal laat ze niet te lang in het water staan, daar ze dan gaat schiften. Giet den advo caat in een daartoe bestemde kan of in goed schoongemaakte flesschen, die met uitgekookte kurken worden afgesloten. Lancastergordijnen kunnen prachtig worden opgeknapt door ze flink af te wrijven met zemelen (eventueel ver warmd) ofwel met meel. Is een zomerjurk bij het wasschen gekrompen, dan kunnen we dit euvel in bepaalde gevallen nog herstellen, door liet kleedingstuk opnieuw door het water te halen en het dan in vochtige» toestand zorgvuldig bij te rekken en op de juiste maten (die natuurlijk van te voren moeten zijn vastgesteld) te strijken. Hebben we een gekleurde suède cein tuur op een licht zomerjaponnetje ge kocht, dan doen we verstandig, deze aan den binnenkant eerst even met een wollen lapje flink af te wrijven. We voorkomen dan, dat de nieuwe cein tuur afgeeft en het japonnetje bederft. Ivoor kunnen we schoonmaken met behulp van afgeroomde melk. Een pen seeltje bewijst hierbij nuttige diensten. Er is iets, dat aan haar voeding mankeert, dat is de versterkende Vitamine B. Herhaaldelijk hebben dokters geconstateerd, dat slechte eetlust, zenuwachtigheid en verstopping bij kinderen in de groeiperiode en bij volwassenen eveneens - veroorzaakt werden door een tekort aan de versterkende Vitamine B in het dagelijksch voedsel. Het heele gezin heeft deze Vitamine noodig, eiken dag, het heele jaar door. Daar het lichaam echter geen voorraad kan maken van deze onmisbare Vitamine is een dagelijksche toevoer noodzakelijk en er is geen prettiger manier om U die Vitamine B te verschaffen dan door te ontbijten met een bord heerlijk roomig H-O Havermout, dat er een zoo groote hoeveelheid van bevat. Vlugkokend H-O en Quaker Ha vermout besparen U tijd. want zij zijn in in een paar minuten klaar. Geen ander ontbijt kan er bij halen. per pondspak per portie CGED.MERK)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 43