m I WASHINGTON Br* ti'iJr-'i. Daarna werd alles heel rustig en weldra had de stad weer het gewone aanzien. Nieuwsgierig nam Roy de telefoon. ..Ik hen een Engelsch onderdaan,meldde hij het telefoonkan toor. Hoe staat het niet de pronunciamiento Kan ik me op straat wagen t" „Gerust, senor," klonk het antwoord. „De opstand is onderdrukt en de leiders zijn in den loop van den middag allen gevangen genomen. Het. is weer overal even rustig in de stad. Bezorgd legde Roy de telefoon neer. De partij van het meisje had verloren behoorde zij mis schien ook tot de gevangenen Het was niet onwaar schijnlijk in ieder geval was gebleken, dat de regeering op de hoogte was van liet aandeel, dat zij in de geschiedenis had gehad. Roy vreesde. En zijn gelukkige vooruitzichten verdwenen langzamer hand, als sneeuw voor de zon. I Ni en avond om aclit uur werd or eensklaps krach- tig gebeld. Roy schrok. Daar kwam de politite. om het koffertje met documenten. Als ze zijn aandeel in die verwenschte pro nu n ciam ie 11 to ernstig namen, ging hij minstens voor drie jaar naar de Cubaansche galeien. Tot zijn ernorme verrassing vond hij het meisje voor de deur. In haar gezelschap waren drie ernstig blikkende heeren. Voor het liuis stond een auto en twee van die heeren kwamen hem erg bekend voor. „Dat is hij," zei het meisje lachend. „Senor Spencer liij doet wel eens zaken met onze bank. Senor, dit. zijn twee heeren van de regeering." „Oh. zei Roy met een pak van zijn hart. liet beloofde een ongevaarlijke ontknooping te zullen worden. Hij stak zijn hoofd in de waschmand en diepte het koffertje op. „Er is vanmiddag nog een officier om geweest." zei hij met een plezierigen lach. „Een officier van de regeering ik wilde het hem eerst nog meegeven „Dan mogen we ons gelukkig gesternte danken, dat u liet niet hebt gedaan," zei een der heeren met nadruk. „Dat was een officier van de partij der op standelingen „Oli. zei Roy verbluft, „We zullen ons even overtuigen van den inhoud en 11 een bewijs van kwijting geven, senor Cordozo," zei de regeering tot den derden meneer. „Heel gaarne, excellentie," antwoordde de bank directeur. „Oh...." zei Rov, met een beteuterdeu blik naar de excellentie. Toen keek hij het meisje aan zij knikte hem hartelijk toe. „Ziet, u," hernam de regeering, „het was de opstan- lingen om onze buitenlandsclie deposito's te doen. We hebben belangrijke geldsommen in het buiten land uitstaan en in dit koffertje zitten de bewijzen ervan. Als de opstandelingen die in handen hadden gekregen, zou deze pronunciamiento groote kans van slagen hebben gehad, al zou er dan ook veel bloed gevloeid hebben. Bij gebrek aan financiën ging de zaak echter uit als een nachtkaars. Uit voorzorg hadden we die bewijzen van de Staatsbank naar de bank van senor Cordozo laten overbrengen. Helaas hadden de opstandelingen daar de lucht van ge kregen. E11 als deze dappere jongedame de vlucht niet had genomen met de bewijzen en u had zich niet zoo flink gedragen -denk u eens in, wat er dan niet allemaal gebeurd zou zijn „Oh. kreunde Roy. De heeren aan tafel gingen aan het snuffelen in de papieren. Roy keek er even naar en wendde zich tot het meisje. ,,Ik weet een aardig tijdverdrijf voor de rest. van den avond," fluisterde hij haar toe, wederom den geijkten, Cubaanschen term gebruikend, om tot een afspraakje te komen. Het meisje bloosde volgens Cubaansch ge bruik. „0 ja t" fluisterde ze terug. Dat was óók Cubaansch gebruik en beteekende zooveel als een toestemming. ..Zou je baas je laten gaan voor vanavond hernam Roy met een blik op senor Cordozo. „Of heb je nog iets met die pronunciamiento te maken i Wil ik het hem soms vragen Hij ziet er wel een beetje buldogachtig uit. niaar in het gebruik kan hij meevallen." ..Het zal wel gaan," zei het meisje. Ze had moeite een lach in te houden „Zeg, ik weet niet eens hoe je heet," lispelde Roy. ..Inez," zei het meisje. „Oh...." zei Roy. „Dat is een mooie naam, vind ik. En je achternaam „Cordozo die daar, is m'n vader." „Ooooohzei Roy, uit het veld geslagen. Toen begon bij te grinniken. Om zijn kilo geluk De hoofdstad en de zetel van de regeering der Ter- eenigde Staten, de residentie van Amerika's president, ligt op den K oord-Oostelijken oever van de Potcmea- rivier, op 65 km. afstand van Baltimore, op 216 km. ten Z.W. van Philadelphia, en op 360 km. ten Z.Wvan Xt w York. Zij beslaat een oppervlakte van zestig vier kante mijl en de bevolking bedraagt ongeveer een half miUioen inwoners, waarvan het eigenaardige is, dat meer dan een vijfde uit negers bestaat. Itet eigenlijke stadsplan, want Washington is nog slechts ongeveer anderhalve eeuw oud, werd ontworpen dooreen Franseh genie-offieier, ma- foor Pierre C. L'Enfant (1755 1825) ander toezicht en goedkeuring van den stichter der Vereenigde Staten, president Washington, wiens naam in deze stad werd vereeuwigd, liet werd vol tooid door een anderen officier der genie, ma joor Andrew ElUcott (17541820). liet tras als zoodanig een meesterstuk ran landseliaps-architectuur, ruim, prachtig van verdeeling en waarin op bewonderens waardige wijze partij getrokken is van het ruimschoots aanwezige landschappelijke schoon. Bet gevolgde prin cipe is dat van de rechte lijn, zooals in de meeste nieu were steden van Amerika het. geval is. Behalve straten in Oostelijke en Westelijke richting, welke genoemd zijn met de letters ion het alphabet, terwijl de straten lotpend ran Zuid naar Koord genummerd zijn. zijn verschil lende breede avenues genoemd naar stalen. Zij vormen als hel ware de stralen, uitgaande ran twee centrale punten, het Kapriool en het Witte Huis, en dienen eds voornaamste verbindingswegen met de oude stad. DE WERELD IN VOGELVLUCHT Deze avenues zijn van 36 tot 40 meter breed, ele straten veen 24 tot 36 meter. Op onze foto bevinden we erns in het administratieve hartje van de hoofdstad de regeeringsgebowwen in de z.g. drive, maken met deze dreef een imposant geheel. Onderaan ligt het nieuwe alle gebouwen hier da teereu van den laatsten tijd De- parlement van Justitie. Onmiddel lijk daarachter we hooren u at zeggen dat w dat wel gedereht had het gebouw eler Belastingen, dat. toen onze foto werd genomen, blijk baar nog niet geheel voltooid was. ffpj j-gjg oudere gebouw met den torenrechts, is hei crude hoofdge- der Posterijen, terwijl het geberuw met de elkaar snijdende lutlfbogen hel nieuwe Cen- bureau is der Amerikaeinsche tante Pos". Op de binnenplaats ziet men het uitgestrekte par keerterrein voor'cento's van ambtenaren en bezoekers. Links aansluitend aan de administratie-gebouwen der Posterijen ligt het Ministerie van Arbeid, terwijl hef gebouw dat liet geheel afsluit door het Mi nisterie van Handel in gebruik is genomen. De voor- i(itspringende complexen geheel links op onze foto be- hooren tot hel zeer fraai ingerichte nationale museum, aan de Pennsylvania-Avenue. Het Witte Huis de residentie van Amerika's president, ligt even achter het hier slechts half zichtbare cirkelvormige grasveld. Hoe druk het in deze wijk is, wanneer de kantoortijd om is. kan men nagaan als men het auto-parkeerterrein met zijn honderden auto's eens wat ■nauwkeuriger beziet, bouw beide trede

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 5