LANGS r ZEEUWSCH- AAMSCHE STRAND l_Tet gelukkige voorbeeld van de Belgische kust- streek, dat zij in den zomer om zoo te zeggen onder de oogen hebben, prikkelt de Zeeuwscli-Yla- mingen. En al is het dan voorloopig op heel wat bescheidener schaalde Zeeuwsch-Vlaamsche kusten beginnen zich toch gaandeweg als een nieuwe bad- streek te ontwikkelen. Cadzand staat' op de bres, maar ook verder naar 't noorden begint het bad leven zich uit te breiden. En juist het ongekun stelde, het natuurlijke en de rust van dit strand- genot maken het verblijf aan de Zeeuwsch-Vlaam sche westerkust zoo aantrekkelijk. En als straks eenmaal de nieuwe verkeersweg is tot stand ge komen, die bedoeld is als een voortzetting van de mooie wegen langs de Belgische kust, wel, dan zal Zeeuwsch-Vlaanderen er een stuk nader aan toe zijn, zijn gerechtvaardigd deel op te kunnen vor deren van het strandleven, dat den zuiderburen zooveel vertier en gewin heeft gebracht. Nog heerscld er rust langs de zandige kusten van Cadzand. Maar wacht eens tot de vacantia - maanden inzetten Rechts: Ook op het uiterste hoekje van Nederlandsch gebied verrezen de badhokjes reeds. Links: De zonnebaders koesteren zich al aan 't Gadzandsche strand. Rechts: Een bniggetje over het palenhoofd bij de monding van het Zwin geeft bij opkomend water nog langs het strand ver binding niet de Belgische kust. Hieronder: Voor wie van wan delen houdt zijn er mooie hoek jes en schilderachtige huisjes te over te vinden langs 't Zeeuwsch- Vlaamsche duin, zooals hier in Nieuwvliet'. Onder Oroede waden de koeien nog even graag als de baders op de schorren langs de kust.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 11