'j A. A. de Mey er MARGY VAN DE J-P WANDLUIZEN RIVIERLANDSCHAP VERWIJDER VETPUISTJES OP DEZE EENVOUDIGE WIJZE Z UN EEN PLAAG DOODTZE BIJ ONZE KLEURPLAAT van MEDEDEELING door Peter Field ijheid 32 Een apothekers-assistente geeft dezen raad ,.Ik ben hoofd-assistente van een der voor aanstaande apotheken hier ter stede, en ik word geregeld om raad gevraagd wat het beste preparaat is om puistjes, vetwormpjes etc. te verwijderen. Tegenwoordig raad ik altijd Radox aan, een theelepeltje in een glas heet water, waarmede het gezicht gebet moet worden. Wanneer 11a eenige minuten het gezicht af gedroogd wordt, zijn alle ontsieringen ver dwenen. Ik vertel dan aan de klant dat deze behandeling gevolgd moet worden door een goede cold-crème." R. TM. C. Deze apothekers-assistente heeft het juiste middel gevonden om de leelijke puistjes en vetwormpjes te doen verdwijnen. U behoeft ze nu niet meer uit te knijpen, wat gevaarlijk en pijnlijk is on bovendien nog vaak vlekken achterlaat. Na het gezicht gebet te hebben met een heete Radox-oplossing, kan men de vetwormpjes en puistjes gewoon wegvegen. De zuurstof, die Radox in het water vrijmaakt en de zouten, die Radox bevat, hebben een uitstekenden invloed op Uw huid. Uw geheele gelaat schijnt jonger en levendig geworden, doordat Uw huid zooveel frisscher en gezonder is. Wanneer U deze verandering bij U zelf zult waarnemen, zal het V spijten dit middel niet eerder gebruikt te hebben. Radox is uit sluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a f 0.90 per pak, omzetbelasting inbegrepen, en in kleine pakjes a f 0.15. UK"9** "•S&, FUT dankt haar groote werkzaam heid aan biizondere bijmengsels Wacht U voor surrogaten tiet staat wel vast, dat het schilderen van t landschap om deszelfs wille in hoofdzaak van Hollandschen oorsprong is.Wel nergens immers hebben de natuur, het klimaat, de altijd eenigszins wazige atmosfeer, 't licht, de lucht en de in werking of reflectie ervan op de omge ving en in de eindelooze waterwegen en plassen zulk een sterken invloed als bij ons te lande. De onophoudelijk wisselende bewolking, de breede scha duwen, geworpen over het weidsche landschap, de lange avondschemering met haar kleurige effecten, ze geven aan de atmosfeer een levendigheid, een variatie, welke het schildersoog boeit en tot weergeven inspireert. De allereerste Ncdevlandsche schil- ders zagen het landschap door hun ge kleurde vensterschijven, uit kleurige huizen en straten, in tegenstelling met de broeiende kleur van hun kerkramen, zuiver en eenvoudig, en schilderden het zonder hartstocht of diepte de zeven- tiende-eeuwsche meesters (noemen we een Cuyp, een Vermeer, een van Goyen en een Ruysdael als de grootsten en bekendsten) uitsluitend om er de geheel eigen schoonheid van weer te geven, in haar sereene of in haar dramatische momenten. Op die periode van onge- kenden bloei volgde een tijd van ver val en van wederopbloei, dateerend van het einde der achttiende en vooral van het begin der negentiende eeuw, en van een nieuw glanstijdperk in het midden en de tweede helft der negen tiende eeuw, met de Haagsche en Am- sterdamsche schilderscholen Juist uit die eerste ophloei-periode der eerste helft van de negentiende eeuw reprodueeeren wij hiernaast in kleurendiepdruk, naar het origineel ons welwillend daarvoor afgestaan, een werk van een der talrijke voorloopers van de Haagsche school, een leerling van Andreas Schelfhout, van wieu we in den afgeloopen jaargang een „win tertje" gaven. Ilet is, hoewel lang niet van dezelfde kwaliteiten als de schil derijen van Schelfhout, en ondanks '11 paar onaannemelijkheden in de per spectief en de proportioneele verhou dingen der figuren, nochtans een aardig staal van den schildertrant uit dien overgangstijd. Het is gaaf en blank gehouden, warm van koloriet, zij het wat conventioneel van opvatting en compositie. Daar het werk niet geda teerd is, houden we het voor een jeugd werk van den maker, Antony Andries de Meyer, die 17 Aug. 1806 te Den Haag werd geboren, en waarvan betrekkelijk weinig meer bekend is dan dat hij zoo als gezegd een leerling was van A. Schelfhout, met wien hij in 1836 een studiereis maakte naar Frankrijk en Duitscliland, welke zijn artistieken ho rizon en zijn schildereigensehappen ongetwijfeld zeer ten goede is gekomen. SCH. Wij maken onze lezers nogmaals attent op het laatste boek van de Hollandsche Bibliotheekgetiteld: Deze romanwaarmede wij een groot succes mochten boeken, en wélken- u zeker gelezen moet hebben, is alsnog ver krijgbaar bij onze bezorgers, agenten en aan ons hoofdkantoor tegen den prijs van 171/2 et. in gewone uitvoering en 70 et. in luxe-prachtband. Wafineer toezending per post verlangd wordt gelieve men voor een ingenaaid exemplaar 5 et. en voor een in luxe-prachtband 10 et. aan postzegels extra bij te sluiten. van bewegendat is wat de vrouw van van daag begeert. Daarom eischt ze Nefa - zoo wonderzacht - zoo vei lig - zoo absorbeerend, dat Nefa met recht het ideale damesverband genoemd wordt. NEDERIANDSCH »<t. M w. von Prof. Dr.Ooiland Uzelf merkt den onaangenamen geur van Uw transpiratie niet, maar Uw omgeving wel Overdadige Transpiratie Men mag de iranspiraiie niei onder drukken, doch moei ze gezond maken charme beschermt tegen de noodlottige ge volgen van overdadige transpiratie onder de armen. Odorex van Prof. Dr. Polland onderdrukt de transpiratie niet. Dat zou gevaarlijk zijn voor Uw gezondheid. Odorex maakt de transpiratie normaal, onzichtbaar en reukloos en verzekert een natuurlijke werking van de transpiratie-klieren. Na de eerste toepassing reeds voelt U een aan gename verfrissching en verlichting. U behoeft niet meer ongerust te zijn. dat Uw transpiratie Uw omgeving hindert, want de onaangename geur is verdwenen. De uitwaseming wordt normaal en levert geen gevaar meer op voor Uw japonnen. Koop nog heden een flacon Odorex bij Uwen Apotheker, Drogist of Parfumeur. Odorex beval medicinalen alcohol van de juiste sterkte om bacteriën te dooden. nrinrnv tegen overdadige VUWI cyv transpiratie

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 32