RIDDER ZONDER VREES OF BLAAM r Heeft U een NETTAR- camera en 2 seconden tijd 26 ey, de volmaakte kauw rigley, de volmaakte Wriglvol- de ley, T Wrig- Geen minuutje vrij, maar ik houd het best vol: ik kauw Wrigley's. Dan maakt U opnamen als deze Eerst'n druk op den knop en de camera springt open en dan 'n blik in den doorzichtzoeker,'n klein drukje op den ontspannerknop aan't camera huis en klaar is UDe beroemde 2 punts-instelling maakt afstand- schatten en tijdroovend instellen overbodig. Er zijn ZEISS IKON-NETTAR Springcamera's in verschillende uitvoeringen, met objectieven tot 13,5 toe en met Compur-Rapidsluiters tot 1 <400 seconde. Prijzen van f35.- tot f85.-. In formaat 6x9; 6x6 of 4.5x6 verkrijgbaar. Vervolg van pag. 23 Vraag Uw handelaar eens naar de nieuwe ZEISS IKON Orthochrom of Panchrom. Voor foto's, die MOOI moeten zijn I jk Bij dit nieuwe camera-type is de snelwerkende ontspanner op het camerahuis aangebracht. Dat geeft U trillinavrije, haar scherpe opnamen, daar de camera stevig in beide nanden ligt. BON ZEISS IKON N.V. HEERENGR. «89 - AMSTERDAM Zendt mij gratis en franco Uw mooie Zomerprospectus betreffende de Zeiss Ikon Camera's en Films. Naam Adres P.K.3 Het. was elf uur in den avond, toen graaf Bingley zijn gasten aanspoorde om te gaan slapen, ,,'t Is vroeg dag en de rug van een paard is geen zitje om een dutje te doen. Morgenvroeg zeven uur precies. Ik wenscli u allemaal plezierige droomen. Bingley Castle lag droomerig verzon ken in een rustigen slaap. Zelfs de honden lieten geen kik hooien en gunden hun vermoeide tongen en kelen een wel verdiende rust. In zijn eenzame torenkamer lag Ernest juist te droomen, dat hij met. Rosa op een verlaten eiland zat, toen de luid- klok van het. kasteel hem wakker deed schrikken. Het was dag. Op hetzelfde oogenblik brak erin de gangen en kamers een tumult los, alsof er een vijandige troepenmacht in aantocht was en het kasteel in allerijl in staat van verde diging werd gebracht. Mannen- en vrouwenstemmen com mandeerden en schreeuwden, de honden in het park hieven een helsch koor aan, er werd met deuren en andere dingen gesmeten en door de gangen klonken klepperende voetstappen, vergezeld van het geluid van rinkelende sporen. Er- nest sprong zijn bed uit en stónd op het punt een blik uit het venster te wer pen, toen hij eensklaps een klagend geluid van den vossenbaby opving. Hij wilde het hulpelooze diertje hier of daar zien te verbergen gedurende zijn afwe zigheid en snel besloten verborg hij het in zijn pyama en verliet zijn kamer. Uit het hoofdgebouw klonken hem flarden lawaai tegemoet. Daarboven uit hoorde hij het bloeddorstige gehuil van de honden. Het instinct van den vossen baby herkende aan dit tumult de moor denaars van zijn moeder en hij sidderde in Ernest's hand. „Stil maar, jonkie, stil maar," mom pelde Ernest. ..We zullen wel een veilig plaatsje voor je zoeken." Hij liep een gang in en neusde rond naar een schuilplaats. Plotseling hoorde hij tot zijn schrik, dat liet hondengeblaf veel luider werd en snel nader kwam. Als een bliksemstraal zoo vlug, viel hem de gedachte in, dat de honden losgebroken moesten zijn en het kasteel waren binnengedrongen. En vanaf dat oogenblik kreeg hij voor- loopig geen tijd meer om te denken. Eensklaps stortte zich een lawine van jagende monsters en woedende ge luiden de gang in, waar hij zich bevond. Hij slaakte een kreet en nam hals over kop de vlucht voor dit bloedgierig bataljon van den dood. Hij rende een gang uit, een andere in en bevond zich plotseling voor een deur. Het lielsehe koor was hem dicht, op de hielen en snel besloten zette hij zijn schouders tegen de deur. Het volgende oogenblik tuimelde hij een kamer binnen. Het was de slaapkamer van den hertog en de herto gin van Beddingdon De hertogin, wier kunstig kapsel er thans uitzag als een verschrikte pruik, gaf een vreeselijken gil„Help Politie De hertog greep tegelijk naar een leege brandy-flesch en zwaaide ermee, alsof hij vastbesloten scheen zijn goed, zijn bloed en zijn eer op leven en dood te verdedigen. Ernest had er geen aandacht voor. Er vloog een ondernemende hond op liem toe enmet een vluggen sprong wipte hij over het bed heen, mitsgaders over het hertogelijk paar, dat hij zoo ruw uit. zijn laatste sluimering had gewekt. De heele troep honden stortte zich de kamer binnen en liet volgende oogenblik was het hertogelijk bed een verward kluwen van vechtende hondenlijven en zwaar geschonden majesteit.. Ernest wachtte niet op den afloop. Hij stormde een andere deur door en ontdekte, dat. hij zich in de slaapkamer bevond van de gravin van Bathberry, die een menigte papillotten in haar haar droeg. „Helpgilde ze. „Het monster en daarop viel zij flauw. Ernest schoot, vliegensvlug over haar heen, met hoogstens een decimeter voor sprong op de voorste honden. Hij rende een gang in en uit en vloog als een voet bal door 'n labyrint van slaapkamers, corridors en hallen zich niet bekom merend om de gasten die hij omverliep. En overal waar hij. ging, bleef het batal jon van den dood hem huiveringwekkend 'dicht op de hielen. De bloedgierige bende liet, niet af van zijn spoor. Toen hij den vorigen dag met die vossenlucht aan zijn kleeren in gezel schap van graaf Bingley alle kamers had bezocht, had hij onbewust maar beslist, afdoende het heele kasteel met een v.ossengeur vergiftigd. Het bracht de honden in den waan, dat het histori sche Bingley Cast,le hun jacht,domein was, hoe armzalig klein het, stukje vos ook was, waarop zij jaagden. Zij renden hijgend en huilend door de slaapka mers, boudoirs en hallen, zich noch bekommerend om bevelen, noch om de. woede en den angst, die zij overal Ver spreidden. Op eën gegeven oogenblik bevond Ernest, dat hij een tamelijk flinken voorsprong had. Hij zag een deur en als het hem gelukte daarbinnen te wippen en de deur weer te sluiten, was zijn beschermeling gered. Buiten adem stormde hij naar binnen. „Ernestklonk de verschrikte stem van lady Rosa hem in de ooren. „Wat gebeurt er toch V' Ernest sloot vlug de honden buiten. Toen haalde hij het sidderende vossen- lijfje onder het. jasje van zijn pyama vandaan. „De honden zullen dat arme kleine ding dooden," hijgde hij. „Red het toch „Ach, zoo'n lief beestje," zei Rosa medelijdend, terwijl zij den baby over nam. „Zorg dat ze niet binnenkomen, Ernest," bad zij, met een angstigen blik op de deur. Daarbuiten huilde en krabbelde het bataljon van den dood. Doch eens klaps klonk er een bevelende stem in de gang. Het was kapitein D.uff-Hooper, die met donderende bedreigingen de honden naar buiten joeg. „Die verwenschte Amerikaan is do schuld van alles!" hoorden zij hein woedend uitroepen. „Hij heeft hier een jongen vos binnengebracht en.de heele atmosfeer verpest. Het is me een raadsel hoe de honden uit de schuur zijn ge komen. Maar ik verdenk liem er sterk van, dat hij daar ook de hand in heeft gehad." „Kom, kom," klonk de kalmeerende stem van graaf Bingley. „Dat geloof ik niet. De schuurdeur was reeds tamelijk bouwvallig De honden zullen wel losgebroken zijn. Waarom zou Ernest zooiets doen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26