MISVERSTANDEN! NIVEA TOERISTENKAART tnaaA ezAAi ïlio-ext op Uw- huid, voor Wielrijders, Wandelaars en Automobilisten! 'n spannende set 15 cent 521a II oe dikwijls komt het niet voor, dat er onder goede kennissen, blijkbaar zonder eenige aanleiding, een ver wijdering ontstaat! We waren tot nu toe bijvoorbeeld zoo bevriend met de benedenburen, maar nu ineens is het uit. Er komen geen invitaties meer voor kaartavondjes en de vrien delijk gewisselde groeten blijven voor taan achterwege. Eerst verbazing van onzen kantwe begrijpen niet, waaraan die totaal veranderde houding liggen kan en probeeren onszelf voor te houden, dat we ons vergist hebben, dat we ons maar verbeelden, dat de benedenburen min der vriendelijk zijn dan vroeger. Maar als kort daarop mevrouw van beneden ons rakelings passeert zonder goeden dag te zeggen, dan weten we toch zeker dat er iets aan hapert enwe voelen ons beleedigd en groeten als „tegen prestatie" ook niet meer. Het slot is een stille, onuitgesproken vijandschap tusschen twee partijen, die vroeger toch zoo vriendschappelijk met elkaar omgingen. De reden Wij weten ze niet en we zijn te trotsch om ernaar te informeeren bij de benedenburen, die dan toch om een of andere reden het offensief ge opend hebben. „Zij zijn begonnen," redeneeren we, „en dus moeten ze het nu ook maar zelf weten." Een houding, die goed te begrijpen, maar niet heelemaal verstandig is. Immers wat is dikwijls de oorzaak van die plotselinge verkoelingen tusschen kennissen, tusschen vrienden Soms, of laten we maar gerust zeggen heel dik wijls, is een of ander onnoozel misver stand de oorzaak van alle ellende. En zouden we onzen trots op zij zetten en de eersten zijn om te vragen wat er nu eigenlijk aan hapert, dan was de heele kwestie misschien in een minimum van j tijd opgelost en waren we weer even goede vrienden als voorheen. Misverstanden, ze zijn aan de orde van den dag en kunnen zelfs de hecht- ste vriendschappen verbreken. Een ander voorbeeld. Het komt u ter oore dat uw beste vriendin op het thee kransje van mevrouw zus of zoo iets minder aardigs over u gezegd heeft. U voelt zich vanzelfsprekend gekrenkt, en teleurgesteld in uw vriendin. En vanaf dien dag komt er een vervreem ding tusschen u beiden. U kunt niet meer zoo open en vertrouwelijk zijn als vroeger, en het gevolg is, dat uw vrien din, die dit al heel gauw voelt, zich ook steeds meer en meer gaat terugtrekken. Het bezorgt beiden partijen ongetwij feld in stilte verdriet, terwijl toch bij een even „zich uitspreken" de vroegere zooveel prettigere verhouding misschien weer hersteld was. Die heele kwaad sprekerij bleek dan misschien uit niets anders bestaan te hebben dan uit een of ander onnoozel gezegde, waar niets onaardigs mee bedoeld was. We zouden met dergelijke voorbeel den nog door kunnen gaan, maar zeer zeker kent u er zelf verschillende en weet u zelf bij ondervinding wat een el lende en narigheid misverstanden in de wereld kunnen brengen. Laten we dus verstandig zijn en niet met een booze bui blijven rondloopen, wanneer we meenen minder aardig behandeld, of op een andere wijze in onze gevoelens gekrenkt te zijn. Laten we integendeel veel en veel liever de minsten zijn en eerlijk en royaal om opheldering vragen. Dat voorkomt een hoop verdriet en vervelendigheid en is een waarborg voor de goede verhouding tusschen vrienden en kennissen, ja zelfs tusschen huisgenooten. Koopt nog heden Nivea, dan ontvangt U gratis en naar keuze één der mooie in 6 kleuren uitgevoerde Toeristenkaarten, bij verpakkingen vanaf 40 ct. Nivea bevat Eucerit, het versterkingsmiddel voor de huid. Dat vermindert het gevaar voor zonne brand, terwijl de huid vlug en mooi bruint Doch ook bij bedekten hemel of plotselinge af koeling maakt Nivea U minder bevattelijk voor kouvatten. Daarom luidt thans het parool: Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan 'f mode album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets. 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinder- kleeding. Bij bestelling vooral opgeven liet gewenschte maatuummer. Bestellingen kunnen geschie den bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (alléén van 5 en 6 ct.) aan het PATRONENKANTOOR ..PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter dc patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. JEUGDIG EN SPORTIEF 519a. Sportvest van gestreepte stof, met revers in bijpassende kleur, bouten knoopen. Benoodigde stof0.70 m. A 140 cm. breed. 520a. Sportvest van flanel, schouderklop, sjaalkraagje, 1 rij houten knoopen. Benoo digde stof0.90 m. d 140 cm. breed. 521a. Sportjasje, ingezette voorpanden met zakken, sluiting met knoopen en knoops gaten. Benoodigde stof: 1.30 m. d 140 cm. br. 522a. Sportmantel van gewerkte stof, drie kwart mouw, sjaalkraagje, zakken in het voorpand. Benoodigde stof: 1.25 m. d 140 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40, 42, 44, 46, 48. In eleganten zakflacon slechts is de verkwikking, die Lohse Uralt Lavendel U biedt, dubbel welkom. Op het tennisveld, bij een boot tocht, tijdens een wande ling zijn enkele druppels Lohse Uralt Lavendel vol doende, om U te verfris- schen, juist op het oogen- blik, dat de vermoeienis U er het meest be hoefte aan doet gevoelen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 39