LOUIS NAPOLEON lijders aan suikarziekte Alleen tUeum Boorden zijn Onberispelijk/7 EN HET FRUITMEISJE HENRIETTA HOWARD en allen, die suiker moeten mijden prijze 7WITSERSCH FABRIKAAT m ZEI MIJN VROUW. ...HET LEEK MIJ ONBETAALBAAR BOORDEN - altijd nieuw 15 De ondankbare keizer Louis.' Zij bood het hem vergeet aan wie hij aan op één voorwaarde en zijn opkomst te ^H3| dat was, dat hij zou han danken heeft. del®1 eu wel terstond Verstomd over haar edel- moedigheid onderteekende In 't jaar achttienhonderd- de prins 'n overeenkomst dertig kon men een waarbij hij beloofde Hen- aantrekkelijk meisje uit W rietta Howard te huwen, Wiltshire een kar met fruit zoodra hij den troon ver en groenten door de Lon- overd had densche straten zien duwen, Louis Napoleon, als Henrietta zette zich vol terwijl zij haar waren voor- Napoleon III, keizer ijver aan' t werk om haareer- namelijk in de nabijheid der van Frankrijk. Hij zucht te voldoen en de voor- groote schouwburgen op de was <°e derde zoon ran spelling van de zigeunerin „Haymarket" verkocht. Rn Louis Bonaparte, n jn vervulling te brengen, het was aan dit meisje van l°V WP°. eon In gezelschap van eenige het platteland, dat Louis sri?eTJhnj™lTeejtde vrienden van den banneling Napoleon zijn troonsbe- keizer Henrietta Ho- stak zij over naar Frankrijk, stijging te danken zou ward verheven totgravin Zij bracht met haar geld de hebben de Beauregard en haar re volutie van 1848 tot stand Zij tiok spoedig de aan- een groot vermogen en maakte zoodoende den dacht. Zij bezat de frissche teruggeschonken. weg vrij voor den terugkeer charme van het platteland, van LquIs Napoleon, gevoegd bij een coquetterie, die haar Louis werd candidaat gesteld voor scheen aangeboren. Het duurde niet lang, het presidentschap der nieuwe republiek of mannen van iederen rang en stand en dank zij Henrietta's ruime geldmidde- boden haar hun diensten aan, omliaar aan len met overgroote meerderheid van diengeestdoodenden arbeid te ontrukken, stemmen gekozen. Velen van hen vroegen haar zelfs ten Langs kronkelwegen slaagde Louis er- huwelijk, maar een voorspelling, haar in, dichter en dichter bij den begeerden nog kind zijnde door een zigeunerin in troon te komen, totdat ten laatste in Wiltshire gedaan, weerhield liaar ervan. December 1852 het keizerrijk werd op een der aanzoeken in te gaan. uitgeroepen met Louis als keizer. De ..Er zal een tijd komen, dat gij mach- stralende charme van Henrietta had de tiger zijt dan een koningin," zoo luidde harten veroverd van ontelbare mannen, de profetie der oude zigeunerin, die zonder wier hulp deze laatste stap on- Henrietta Howard, het kleine fruit- mogelijk zou geweest zijn. meisje, van ieder aanzoek terughield. Maar haar vurige hoop werd nimmer Toch begonnen haar bewonderaars bewaarheidZij had buiten de wispel- Henrietta te overladen met geld en turigheid van haar minnaar gerekend, juweelenhaar paarlen waren de mooiste Bitter gegriefd door de ontwijkende ant- van Londen en ten laatste richtte ze woorden, telkens als zij hem aan zijn een heerenhuis in met een leger van trouwbelofte herinnerde, dacht zij hem bedienden. er toe te kunnen dwingen door de brieven De vermaarde Alfred d'Orsay, een van voor den dag te halen, die hij haar had haar intiemste vrienden, liet haar kennis- geschreven, kort nadat hun overeenkomst maken met prins Louis Napoleon, 'n tot stand was gekomen. Maar deze brie- afstammeling van keizer Napoleon Bona- ven waren verdwenen Zij waren haar parte. Op 't zelfde oogenblik, dat zij ontstolen op den dag, dat Louis zich tot hem ontmoette, schoot haar de voorspel- keizer liet uitroepen. Do vrouw, wie Louis ling der zigeunerin te binnen. Zou zij niet Napoleon zijn troon te danken had, werd machtiger worden dan een koningin door hem verstooten op denzelfden dag. En wie kon er machtiger zijn dan 'n dat hij haar hulp niet meer noodig had. koningin uitgezonderd 'n keizerin De grillige keizer was verliefd geworden Louis Napoleon had twee pogingen op de vrouw, die later keizerin Eugenie aangewend om het keizerschap in Fxank- zou worden, een Spaansche avontu- rijk te herstellen. Maar beide pogingen rierster met Schotscli bloed in de aderen, waren mislukt bij gebrek aan goed voor- De rivaliteit tusschen Henrietta en bereide organisatie en geld. Henrietta de keizerin was zoo bitter als de diepste was hiervan op de hoogte. haat haar maar kon maken. Toen Louis Henrietta ontmoette, was Het was op aandrijven van de keizerin, hij juist de vesting van Ham ontvlucht, dat Louis zich in den smadelijken oorlog waar hij voor zes jaren was opgesloten, met Pruisen stortte, die eindigde in de De moed, om een derde poging te wagen nederlaag van Frankrijk. Na de overgave om den keizerstroon te bestijgen, ont- van Sedan keerde de keizerin zich tegen brak hem geheel. Maar het voormalige Louis en noemde hem een lafaard. En hij. fruitmeisje liet zich niet teleurstellen door volslagen gebroken, geheel ondermijnd 't feit, dat de man, dien zij volgens voor- door de vreeselijke ziekte, waaraan hij bestemming aan de macht zon helpen, reeds lang lijdende was, wendde zijn ge- zoo ontmoedigd was. negenheid opnieuw naar haar, die hij Ze legde zichzelf de taak op, Louis aan had bedrogen, toen hij op 't toppunt van te zetten tot een laatste poging en na zijn macht stond, verloop van tijd begon hij er zich werke- Een paar maanden na de catastrofe lijk voor te interesseeren. Toen alles voor- overleed Henrietta, een bitter ontgoo- bereid was echter, gaf hij te kennen, dat chelde vrouw. Maar voordat zij stierf, hij niet over het noodige geld beschikte om smaakte zij nog het genoegen den man. het Fransehe keizerrijk te herstellen. die eens haar minnaar was, te hooren Maar hij had buiten Henrietta's energie zeggen: „Henrietta, was ik jou maar gerekend. In 'n paar weken tijds had zij trouw gebleven en had ik maar naar jouw haar huis verkocht, haar juweelen, haar raadgevingen geluisterd, dan zouden beroemde paarlen, kortom, al haar be- de onheilen, die ons nu treffen, nimmer zittingen. Met dit geld kwam zij naar zijn voorgevallen." tabletten uit zuivere kristal-saccharine, zonder eenigen bij- of nasmaak. Zij zijn gemakkelijk oplosbaar en kunnen uitstekend bij het koken en bakken gebruikt worden. Gegarandeerd onschadelijk, zelfs voor de gevoeligste maag. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in handige schuifdoosjes a 43 ets. inhoudende 500 tabietten. A.G. „Hermes" Zurich 2, Zwitserland Dat dacht de heer van Zuchteren vroeger, als zijn betere helft hem er op attent maakte, dat hij een nieuwe boord om moest doen, „omdat dat ding om zijn nek er zoo akelig uitzag". Maar hoe goed hij ook zocht 'n eenige ma len gewasschen boord is nu eenmaal niet nieuw meer Omdat hij daarna steeds met zijn vriend Jan werd vergeleken, „wiens boorden altijd als nieuw waren", besloot hij dezen maar eens te vragen, wat nu feitelijk het verschil tusschen hen was. De oplossing was zoo eenvoudig Vriend Jan bleek inderdaad alleen nieuwe boorden te dragen, - n.l. Mey's Boorden, die - met fijn linnen overtrokken - toch zoo laag in prijs zijn, dat de vuile eenvoudig worden vervangen. De heer van Zuchteren zegt hij„Alleen draagt nu ook Mey's Boorden. Zijn boorden-rekening is niets omhoog - hij ziet er tip top uit en als U het hem vraagt, nieuwe boorden zijn onberispelijk" Mey's boorden zijn alom verkrijg baar in de winkels met Mey^s reclame. VRAAG ECHTER BESLIST DE ECHTE MEY'S BOORDEN, WANT DEZE ZIJN NIET TE EVENAREN! Ook kunt U zich door een proef over tuigen, indien U onderstaande coupon nauwkeurig invult, een 6 ets. postzegel bijvoegt en in gesloten envelop opstuurt. Of sluit een briefje met alle gegevens in. Verzend Uw aanvraag nog heden. P. STUK 13-14 CENT - P. DOZIJN FL. 1.50-1.60 Aan den Gen.=Vert.J.W. Raeymakers, Claes de Vrieselaan 12a, Rotterdam Zend mij franco een exemplaar van Uw model Sport Derby Pilot Record (aan strepen welk model), maat (Vergeet niet, een 6 ets. postzegel bij te voegen en envelop te sluiten!) ADRES: PLAATS:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 15