DE GEHEIME BOODSCHAP Snik Ir PUROL A Aoderne Vrouwen L<Vl OVERTOLLIG Bent U verbrand, in de zon? Overdadige Transpiratie Odorex V y eischen Ne fa, het ideale damesverband. Practisch, hygiënisch, wonderzacht en volkomen onzichtbaar bij elke kleeding. u NEDERLANDSCH 25 ct. 35 ct FABRIKAAT W ct.p.10 atmka Mijn nieuwe methode om een eind te maken aan ■haar! lost het probleem van elke vrouw op Een beroemde Engelsche scheikundige ver klaart„Na vele jaren van proefnemingen ben ik er ten slotte in geslaagd een veilige en gemakkelijke methode te vinden om een eind te maken aan ontsierend, ongewenscht haar. U wascht het eenvoudig weg, even eenvoudig als U Uw gelaat wascht. Geen onaangename reuk, geen omslachtig geknoei." Deze opzien barende vinding is aangekocht door de fabri kanten van Vie to. Nieuwe Witte Vieto wordt volgens deze nieuwe formule gefabriceerd, waar door het haar oplost. Nieuwe Witte Vieto lijkt precies een toiletcrême van voortreffelijke kwaliteit en ruikt even heerlijk. Men gebruikt het rechtstreeks uit de tube en wascht de plek daarna af. Elk spoor van haar is dan verdwenen. De huid is zacht, glad en blank Geen stoppels, geen grove wederaangroei. De scheermesmethode is ouderwetsch behoort tot het verleden, want zij deed het haar slechts sneller en grover aangroeien. De veilige, moderne, wetenschappelijke methode is Nieuwe Witte Vieto. Indien U niet in elk opzicht tevreden is over de resultaten, wordt Uw geld terugbetaald. In tuben van 40 en 75 cent en f 1.25 bij drogisten, kappers en parfumeriezaken. DOOR JOHN HENDON Het is nog niet zoo lang geleden dat de onderwereld van Chicago in heftige beroering werd gebracht door den dood van Jim Burness.Van die onderwereld was hij een der berucht ste persoonlijkheden en de mensc.hheid hoefde zijn dood dus niet als een ver lies te betreuren. Doch dit nam niet weg dat zijn einde even verschrikkelijk als raadselachtig was en zelfs de scherp zinnigste nieuwtjesjagers voor een on oplosbare puzzle plaatste. Tom Browne wist er echter alles van. Tom had een paar jaar deel uitge maakt van .Tim Burness' bende en toen hij Jane Stephen ontmoette had hij reeds heel wat op zijn geweten. Doch Jane bewerkte een soort wonder in zijn léven hij keerde den slechten weg den rug toe eu trachtte zich een fatsoenlijker pad in de wereld te banen. Jane alleen wist hoeveel moeite hem dat kostte, maar hij volhardde. Zoo goed als de hartstocht voor een vrouw een man ten verderve kan leiden, zoo goed kan hij hem ten zegen zijn en hem hemelhoog boven zichzelf verheffen. Jane was er juist het meisje voor om iemand zoo'n hartstocht in te boezemen, want zij was even knap als innemend, en even sterk, moedig en vol vertrou wen op de toekomst als innemend en knap. Jim Burness had niets tegen dat min- narijtje van zijn luitenant tot op den dag, dat deze hem kort en bondig mee deelde dat hij genoeg had van de on derwereld. Tom was oen van zijn beste en gewiekste mannetjes en dus trachtte hij hem te overreden van zijn besluit af te stappen. Maar Tom dacht aan Jane en hield voet bij stuk. Toch nam zijn vroegere chef het afscheid niet al te tragisch op hij lachte hem uit en be zwoer hem, dat hij den een of anderen dag weer op handen en knieën bij hem terug zou komen. Maar hij kende Jane Stephen niet en er verliepen twee jaren, zonder dat hij iets hoorde of zag van Tom. Toen viel er een gebeurtenis voor, die hem noodzaakte zijn onverschillig heid jegens Tom Browne te laten varen. D.e politie kwam een oude misdaad op het spoor en Jim Burness had alle reden Tom's getuigenis te vreezen. Hij zocht hem op en vond hem in een aardig huisje in den omtrek van Chicago tevreden en gelukkig met Jane en trotseh op den kleinen kleuter, die in de wieg lag te spartelen. Jim Burness vroeg hem ronduit wat hij zou doen als de politie hem kwam halen, om tegen zijn vroegeren chef te getuigen. En even ronduit was Tom met zijn antwoord. Zijn blik dwaalde van Jane, die met een bleek gelaat bij de wieg zat, naar zijn kind en daarop haalde hij diep adem. „Het spijt me voor jou," zei hij met een doffe, doch vastberaden stem, „maar ik zal alleen de waarheid spreken." Dat Jim Burness hem niet op staan- den voet doodschoot-, dankte hij alleen aan de aanwezigheid van Jane. Zijn vrouw omhelsde hem toen .Tim Burness weg was, maar die bemoediging tegen het gevaar dat zij vreesden kon het ge vaar zelf niet keeren. Toen Tom dien avond met zijn auto uitreed, werden er vanuit de duisternis vier schoten op hem gelost, waarvan er één doel trof, doch dat hem gelukkig slechts een on- beteekenende wond in zijn arm toe bracht. Die aanval deed hem echter begrijpen dat zijn leven geen seconde meer veilig was en kortbesloten reed hij door en zoelit zijn heil in de vlucht. Hij maakte het plan zich naar Sint Paul te begeven, waar hij een schoolvriend had wonen, die hem wel weer aan een nieuw bestaan kon helpen. Het zou een vlucht worden met een achtervolging. Jim Burness was hem binnen een uur op het spoor en zette hem na. Tom's leven beteekende voor hem een kans op den electrisehen stoel en van een doode had hij niéts te vree zen. Hij informeerde langs den weg naar hel wrakke vehikel dat Tom bereed en kwam te weten dat deze onderweg was naar Sint Paul. Hij reed tot diep in den nacht door, sliep een paar uur in zijn auto en zette de achtervolging voort. Het was een schaars bewoonde streek, waardoor hij thans reed. Hij kwam aan een driesprong, stapte uit en belichtte met zijn lantaarn den rich tingaanwijzer aan den kant van den weg. Nauwelijks had hij er een blik op geslagen, of zijn donker gezicht, klaarde op. Het richtingbord was besmeurd met een tiental vreemde teekens, die erop waren aangebracht met een vet tige substantie, „Vuile olie," constateerde Jim Bur ness met een grijns. „Een boodschap voor Jane. Niet gedacht dat zoo'n madonna-aehtig wezen iets van een misdadigen code zou hebben willen weten Hij stapte grinnikend in, keerde den auto en reed een halven kilometer terug. Een honderdtal meters terzijde van den weg ontdekte hij een groote omheinde ruimte. Het was nog donker, maar bij het schijnsel van de sterren zag hij ook nog «1e contouren van een landhuis inde verte. Hij zette den auto aan den kant van den weg, sloeg een pad in en stond voor de houten schutting. Een deur zag hij niet en na kort beraad trok hij zijn browning, heesch zich op en liet zich aan de andere zij<l^ weer zakken. Eu toen werd de pastorale rust van den nacht plotseling wreed verstoord door den ontzettenden angstkreet van een mensch in doodsnood. Op den avond van dien dag vermeld den de kranten het even luguber als raadselachtig einde van Jitn Burness, een der beruchtste bendeleiders van Chicago, die dicht in de buurt van Sint Paul het nachtverblijf van een kroko dillenfarm binnengedrongen was. Toen Tom Browne het las ontsnapte hem een zucht van verlichting. „Hij is er inge vlogen," zei hij gerustgesteld tegen zijn vriend. „Ik had onderweg quasi een boodschap voor Jane achtergelaten, dat ik den morgen bleef afwachten binnen de omheining, die ik gepasseerd was. Als de huid van Uw gelaat, hals en armen door de zon pijnlijk verbrand is, Uw voeten zijn stukgeloopen, of als ge U bij het fietsen hebt door gezeten, doe er dan on middellijk Purol op. Dit ver zacht en geneest spoedig. zuivert-verzacht-geneesl Purol (wit en geel) in doozen van 30 en 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Geen vrees meer voor onder de armen rfÊ R-553-G van Prof. Dr. Poiiand Na de eerste toepassing reeds verdwijnt de onaan gename geur. De transpi ratie wordt spoedig normaal. Wanneer U de charme van Uw verschijning ten volle wilt doen gelden, dan moet U de transpiratie goed verzorgen. U merkt den geur van Uw eigen transpiratie niet, wel dien van anderen, maar anderen mer ken dien van U. Maar de transpiratie is nood zakelijk en mag NIET onderdrukt worden. Uw gezondheid zou er gevaar bij loopen, indien de uitwaseming der giftige sappen werd tegengehouden. Odorex van Prof. Dr. Polland onderdrukt de transpiratie NIET, doch maakt ze normaal, onzichtbaar en reukloos. Reeds na de eerste toepassing voelt U een aangename verfrissching en verlichting. De onaangename geur is verdwenen. Geen donkere plekken meer, die Uw mooiste japon nen bederven. U bent er nu zeker van,dataan de charme van Uw persoonlijkheid niet langer afbreuk wordt ge daan. Koop nog heden Odorex bi) Uwen Apoth., Drog. of Parf. De flacon van 94 cent is vol doende voor vele maanden. Odorex bevat medicinalen alcohol van de juiste sterkte nm bacteriën te dooden fiflniT Y tegen overdadige VMUI transoiratie t-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 18