ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 24 Tit- Goes vernamen wij. dat het daar de vorige week nogal gespannen heeft. Twee personen liepen messteken op en vlak bij het politiebureau werd 'n eer zaam burger door 'n jongmenseh 'n bloedneus geslagen. Gelukkig heeft de maatschappij tot bevordering der toonkunst in de Gan- zenstad gecongresseerd liet zal nu met de harmonie wel beter boteren 1 Met de Zeeuwsche aardbeien spelen zich rare dingen af. Te Goes moest on langs politiehulp worden ingeroepen voor 'n gezin, waar geen aardbeien aanwezig waren, en na heeft men in Wolfaartsdijk om den dokter moeten hollen voor een huishouden waar men ze wel gegeten had Prins Bernhard' s verjaardag is in Zeeland alom met welgeslaagde feestelijkheden gevierd. In Kloetinge bijvoorbeeld werd een bijzonder mooie optocht gehouden. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Heinkenszand zoowel als uit Kapelle dat men perso nen, die aldaar gehuldigd werden, ont haald heeft op een mooieo leuningstoel. Een onzer berichtgevers is zoo aar dig, daaraan toe te voegen, dat men ten plattel ande gewoon het hart verpand heeft aan dingen die vier pooten hebben. We protesteeren tegen deze uit drukking, evenals tegen die van een medewerker uit Kloetinge, die de fan- faristen durfde aan te duiden als „hoornvee". Foei I Deze groep van de elf provinciën was een der glanspunten van den Kloetingschen feestoptocht. De bevolking van Vlissingen werd jl. Zondag opeens met 340 personen ver meerderd, doordat de kapitein van een plezierboot eerder wegvoer dan ze gedacht hadden. Zooals wel te vermoeden valt, vaart deze kapitein in geregelden dienst voor de onderneming de Ooievaar te Ant werpen I De Middelburgscbe raad heeft zijn praatrecord in zijn jongste zitting ver beterd door nauwkeurig uit te maken welk soort oliën en olie achtige vloei stoffen gevaar opleveren voor de brand veiligheid. Het opslaan van levertraan zal ech ter in geen enkel geval belemmerd worden die is zoo goed voor klieren Onder Koudekerke zijn nu de werkzaamheden aangevangen ter voltooiing van den nieuwen weg Vlissingen-Domburg. Te Ierseke, waar.de raad tot nut en genoegen der burgerij placht bijeen te komen, heeft in de laatste zitting een der heeren verklaard, dat de brandspuit, welke z.i. geen cent waard was, met een voorhamer kapot moest worden ge slagen. Om weer in betere stemming te komen liet vervolgens 'n collega van dezen mokerman 'n leutige foto van ziehzelven zien. Toen deze echter zoek raakte, viel het fouilleeringsbesluit. wat helaas bijna op 'n drama uitliep, omdat iedereen niet tegen kietelen kan. Toen de eerste stoel dreigend omhoog ging, tooverde echter 'n verslaggever het prentje te voorschijn I Nog één rukje en de vermakelijkheidsbelasting voor raadzittingen is een feit. Tot de volgende week, dames en heeren Dit is nog een aardig scènetje uit den Wissekerkschen optocht ter gelegenheid van prins Bernhard'8 verjaardag. De vereeniging van oud-leerlingen der Axelsche landbouwschool ging de zer dagen heel naar Henegouwen om 'n paar paardenstallen te bezoeken. Indien de reiskas het toelaat, advi- seeren wij den heeren, ook eens om de konijnenhokken in Ierland te denken. Dat moet nog meer de moeite waard zijn Ook in Wissekerke werd met waren luister de verjaar dag van prins Bern hard gevierd. En met vroolijkheid ook Op de Vlissingsche reede werd in den nacht fan Vrijdag op Zaterdag met medewerking van de marine door de justitie beslag gelegd op het Engelsche stoomschip Thorpehall, dat aanzienlijke waarden aan papier, metalen en juweelen vervoerde, afkomstig van diverse banken te Bilbao. Het schip werd in de Vlissingsche haven onder bewaking gesteld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24