i SALATA mom Dac igett&l Ramsd el 1 Zie ergoeduit! Vermomde „restjes". écfvt zuAA^er Juvenderwahr 23 Deze uitstekende creaties van Daggett Kaïnsdell hebben alle de buitengewone kwaliteiten van Daggett en Ramsdell's be roemde crèmes. De poeder is onovertroffen. De rouge wordt geleverd in drie tinten, welke precies passen bij Uw teint. De Lipstick geeft een stralende kleur aan Uw lippen eit houdt ze zacht en lenig. De Eye Shadow en de VVenk- brauwenstift verhoogen den glans van Uwoogen. „Restjes" van koude aard appelen, vleesch, visch of groente,blijven „restjes", ook als er wat Salata over gaat. Maar - nu vindt iedereen ze heerlijk. Wanneer U een fleschje Salata in de keuken heeft, zijn er nooit meer „restjes". Die zijn onder de naam van „gemengde koude sla" als tractatie opgegaan. Probeer Salata vandaag eens. Uw leverancier kan het U leveren in flesschen van 25, 42'/2 en 80 cents. Ws ia nuirn mi .in' in ii in V ui' mi.. iu« »ji la ia ;?ai iwm' -mw ia at ia laa» RECEPTENBLAADJE. Schrijf een briefkaart aan N.V. Oiiefabrieken T Duyvis Jxn., Koog aan de Zaan, met de woordenReceptenblaadje Salata en DUIDELIJK Uw naam en adres. Imp. H. HAGEMEIJER - Hoogstraat 30 - Den Haag Met een champagneflesch onder zijn oenen arm en mevrouw Clara Phelps onder den anderen, was graaf Bingley op weg naar zijn studeerkamer. „Kom mee," lalde hij verheugd, „ik zal je die knusse kamertjes van me eens laten zien. Ik heb ook nog een paar aardige sportprenten, die je zullen interes seeren." „Een knus kamertje giebelde me vrouw Clara Phelps. „Een knus woordje is dat." Op de sofa gezeten, met hun glas in de hand, staarden ze elkaar met een paar duivenoogen aan. „Geloof je aan liefde op het eerste gezicht V' vroeg graaf Bingley. „Ik schrok mevrouw Clara Phelps. „Heusch, meneer de graaf, daar heb ik den laatsten tijd niet vaak over na gedacht." „Geeft niet," zei graaf Bingley. „Ik hef mijn glas voor het meisje van m'n droomen." „Goed beschouwd zou ik nauwelijks meer een meisje genoemd kunnen worden," vond' mevrouw Clara Phelps. Graaf Bingley liet een onzekeren blik langs haar twéé-menschen-lange gestalte gaan. „Paardenrarnenas," zei hij feeder. „Lief klein kindje in mijn armen." „Ik ben vierenveertig," giebelde me vrouw Clara. Phelps. „Dat is juist de goede leeftijd. Ik ben zestig volgens den kalender. Maar eenentwintig naast je op de sofa." Graaf Bingley sloeg zich op zijn borst. „Ben je gelukkig „Zoo gelukkig als nu ben ik nooit meer geweest, sinds ik in Yassar uit verkoren werd om de bloemetjes te plukken voor mijn bruidskrans," zei mevrouw de weduwe Clara Martha Phelps met een droomerige stem. De partij liep ten einde. De morgen begon reeds te dagen, toen graaf Bingley zijn laatsten gast naar bed zond en het zijne opzocht met de wankele hulp van Crump. In de gangen van Bingley Castle klonk het gesnurk van aristocra- tischen en plebejischen oorsprong har monisch en broederlijk dooyeen. In zijn torenkamer sliep Ernest den slaap der rechtvaardigen en toen hij door iemand gewekt werd, voelde hij zich nog zeer vermoeid. Langzaam gingen zijn oogen open en toen hij in staat was iets te zien bespeurde hij, dat hij in de monding van een pistool keek, dat precies op zijn hoofd was gericht. ELFDE HOOFDSTUK IJanden omhoog, hoef!" dreigde een stemdie aanving te klinken als een bas uit de onderwereld en eindigde in een hoog gegil. Dit stemgeluid was af komstig van den jongeheer Mervin Wyncoop, aan wien alles veranderen kon, behalve zijn onbehoorlijke manieren. „Alsjeblief, Mervin, doe weg dat ding," verzocht Ernest, „liet kon ge laden zijn." „Ik wou dat liet waar was," zei Mer vin. „Maar het is niet zoo. Het prul kan niet eens afgaan. Ik vond het ergens." Ernest herkende 't wapen als een van de achttiende-eeuwsche, met zilver ingelegde pistolen, die in de bibliotheek hingen. „Geladen of niet, doe het maar wegik houd niet van die grapjes," knorde Ernest. „Zeg, Mervin, hoe vind je 't in een echt kasteel te logeeren 1" sloeg hij eensklaps een vriendelijker toon aan. Dergelijke spelletjes van den jonge heer Mervin behaagden hem niet en hij hoopte hem met een zoet lijntje weer in het gareel te krijgen. Mervin spuwde sissend door zijn tanden, voor hij zijn gedachten over oude kasteelen ten beste gaf. „Boeli. noem je dit een kasteel Een oude ruïne is het! Paps en mams zeggen dal ze hier blijven, tot je ze wegjaagt - nou, jaag ze dan maar gauw weg. Het is'ndooie boel en er zitten geesten ook.' „Wie zegt dat vroeg Ernest. „Die Crump. Hij zegt dat het spook menscken verslindt en 't liefst jongen* van mijn leeftijd." „Kom, daar geloof ik niets van. In ieder geval zal liet jou wel niet opeten." „Het is 'm niet geraden ook," zei de veelbelovende Mervin, terwijl hij met dc kolf van liet antieke pistool op den j muur begon te slaan. „Pas op," waarschuwde Ernest be zorgd. „Het mocht eens breken." „Wat zou dat geven voor zoo'n on bruikbaar prul Ik benbezigiets anders te zoeken. Ik moet 'n echt machine geweer hebben." „Een machinegeweer? Wat moet je daarmee doen?" vroeg Ernest, die daclit dat bij schertste. Mervin kwam een stap dichter op het bed toe. „Ik lieb wat op het oog," zei hij vertrouwelijk. „Groote zaken, be grijp je Diamanten en juweelen eii zoo. Ik wéét waar ik ze kan vinden. In den Tower van Londen.'t Is precies zoo'n oude ruïne ais deze. Ze hebben daar een glazen kast met edelgesteenten, waarvoor iedere heler twee- of drie honderd pond per stuk zal neertellen. Het moet '11 koud kunstje zijn het glas stuk te trappen, den buit eruit te halen er ermee te verdwijnen. Denk je niet Ernest was het met zichzelf niet eens of hij den jongeheer Mervin, die inet plannen rondliep de kroon juweelen van Engeland te stelen, ernstig moest nemen of niet. „Wou je 't alleen doen, Mervin t" informeerde hij. „Neen, ik heb nog twee flinke helpers noodig. Jij en ik samen kunnen het niet doen." „Ik doe niet mee, Mervin," ver zekerde Ernest. De jongeheer Mervin trok zijn melk muilgezicht in een plooi, die zoo hard was als steen en bracht zijn felle kraal oogjes dicht bij Ernest's gelaat. „O nee vroeg bij hoonend. „O jaJe doet wél mee. Of wou je soms, dat ik dien hoogen 00111e van liet kasteel ging zeggen wie en wat je eigenlijk bent En dat je precies zoo rijk bent als een bladluis Ernest fronste zijn wenkbrauwen. De jongeheer Mervin scheen in liet „Instituut voor opvoeding tot ferme jongens" een zeer speciale opleiding te hebben genoten. „Zou je dat werkelijk doen, Mervin „Niet, als jij voor kanonnen zorgt en me helpt bij dat karweitje." „Maar, Mervin, 't is krankzinnige dwaasheid wat je daar zegt," bracht Ernest hem onder bet oog. „Een dief heeft in den Tower zelfs geen schijn van kans. En waar wou jij een koningskroon verknopen 1" „Eerst smelten," loste de jongeheer Mervin die moeilijkheid in 'n hand omdraai op. „Dus je doet mee V' Wordi vervolgd Per K.L.M. is het: éven heen en weer naar elk vliegveld in Nederland. U wint veel tijd per snel Ie Douglas. Bijvoorbeeldvan Vlissingen naar Groningen vraagt slechts circa 2 uur; van Amsterdam naar Eind hoven 45 minuten Rotterdam-Haam stede slechts 20 minuten; naar Twente, en naar Texel, is eveneens een kwestie van minuten. Dubbeidaagsche diensten in alle richtingen. Uitstekende aanslui tingen, ook op buitenlandsche lucht lijnen. Vraagt volledige dienstregeling en tarieven bij de K.L.M. en hare agenten. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen mei een der periodieke De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenkage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. telefoon Interc. 35170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142. T elefoon Interc 13475, Giro nr. 149597. 's HERTOGEN BOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 1213. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Tel. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. met den verrukke jken, decenten geur in de typische groene flacons is Grossmith'sOld Cottage Lavender Water Importeurs Rich. Wernekinck&Co. Huddestr. 9 Amsterdam-C. Ölct CoUag mender

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27