GEKRULDE LUX ook de breipalronen RUIM TIENDUIZEND GULDEN AAN PRIJZEN! ..De long 1" mompelde juffroüw Ni ven, haar oogen ten hemel slaande. ..De long, zeit ie Of ik niet direct in de gaten had, dat 't de long was, toen ik de deur in kwam En wat moeten we nou doen. als u zoo goed weet, dat 'I de long is Moet ik hier blijven staan toe kijken, tot 't arme schaap d'r eigen dood gefloten heeft, of moet ik "r voor en achter met lijnzaad pappen, zooals ik al een uur geleden had willen doen t" N'iets te pappen, zoolang ik 't niet voorschrijf," zei Hyslop woest. ..Wat moet ik dan. ..N'iets'." Hij nam mevrouw Duncan bij den arm. ..ik moet een consult hebben. Ik kom ovor oen half uur terug met dokter Cameron." ..Da's 't wijste, wat er hier 't laatste half uur gezegd is." deelde juffrouw N'iven in vertrouwen aan de zoldering mee. Het zweet stond in pareltjes op Hys- lop's voorhoofd,- toen hij door de deur ging. Het zwakke gefluit van de adem haling van het kind volgde hem de trap af. Over liet stuur van zijn fiets gebogen snorde hij door de toenemende sche mering naar liet doktershuis terug. Cameron zat, aan do thee hij knab belde heoten toast voor een vlammend vuur in de eetkamer. „Koui maar gauw, man!" riep hij. „Niet koud laten wor den." Hyslop dwong zich tot een lachje. ..Nee, merci. Ik heb geen zin in eten. Ik heb een lastig geval, 't Kind van Duncan bij Knoxheuvel." ..0 ja." Cameron keek hem snel aan, met een eigenaardigen blik. „Leuk wicht. Vaak mee gespeeld." Onder 't praten sneed hij een plak kaas af. ..Ik moet wat stevigs bij mijn thee hebben 's winters. Proef eens, kerel. Heete toast en kaas smaken wat goed bij elkaar." Hyslop liep onrustig heen en weer. „Ik zit echt vast met dat geval." „Kom kom ik dacht niet, d«t je zoo gauw vastzatZoo n kraan als jij zou geen raad weten bij 'n kind van ander half jaar Je meent 't niet! Ha zitten en neem een hap kaas Hyslop kreeg een kleur onder dien fijnen -spot. „Loop naar de weerlicht met je kaasviel hij uit. „Snap je nu nog niet. dat ik je mee wil hebben naar dat kind van Duncan t" 'amerou's lip trok. „Zoo Wat scheelt 't wicht S" ..Een fluitende long." Cameron trok zijn wenkbrauwen op. „Nooit van gehoord." Dan hoor je- 't nu," zei Hyslop krib big. „Ik snap er geen steek van. 't Zou pneumothorax kunnen zijn je kunt de lucht in de borstvliesliolte hooren fluiten." ..Pneumothorax," herhaalde Came ron. ...Mooie naam Hij stond op. Do sjees bracht hen naar Lomond- ziebt. „Zoo zoo. zoi Cameron gemoedelijk, op den drempel van de zieken kamer. „Wat is er hier te doen ..Ik heb 't een papje gegeven, dokter, fluisterde juffrouw Niven, met een schichtigen blik naar Hyslop. Cameron gaf haar geen antwoord. Lang keek hij naar liet kimt. zijn mi gespitst naar haar ademhaling. Toet haalde hij haar uit liet bedje en liield zijn oor tegen haar hotst. Zijn hoohi kwam naar boven, ging neer. kwan weet omhoog. Hij glimlachte, legde In- kind weer in bed en wendde zich naai mevrouw Duncan. ..Hebt u ook even een haarspeld mevrouwtje „Een.... een haarspeld! stoltenh zij. Ja En toen zij hem liet toc>tc: gaf, dankte hij. „En laat ons nu maat eens een minuutje alleen,vervolgde lip „We hebben iets to bepraten, mijn collega en ik." Een beetje verwonderd en een beetje bang liet mevrouw Duncan zich de kamer uit. loodsen. „En u d'r ook uit. juffrouw N'iven zei. Cameron op een heel anderen toon. Cameron keek zijn assistent glim lachend aan. .Hyslop, weet je wat een pieperke is 1" „Een pieperke zei de jonge dokter hem verwonderd na. „Als je 't niet weet, zal ik 't je ver tellen," hernam Cameron gemoedelijk. .Een pieperke is een instrumentje zoo groot als een knoop, en als je er op blaast piept en fluit 't. Kinderspeelgoed, snap je -- zit wel eens in pakjes zutu tjes en zoo. Eu heb je wel eens opge merkt, wat 'n last je kunt hebben met kinderen van 'n jaar of anderhalf Die stoppen van alles in hun mond en in hun ooren in hun heus zelfs Al sprekend boog hij zich over liet bedje, met de haarspeld tussehen zijn vinders. >uvi ck handig liet- hij liet -u-- bogen eind van de haarspeld in het linkerneusgat van de baby glijden, en er toen weer uit komen, tip hetzelfde moment hield het gefluit op. „Daar hèb je je pneumothorax," zei Cameron glimlachend, en hij vertoonde het pieperke op zijn vlakke hand. De baby lachte vriendelijk tegen Cameron en begon toen op haar duim te zuigen. Hyslop kreeg een felle kleur. Hij mompelde iets, waardoor hij zichzelf tot idioot verklaarde. Hij stak zijn hand uit en wou het piepertje grijpen, maar Cameron stak het in zijn zak. „Nee, vriend," zei hij schertsend. „Dat zal ik wel bewaren. En als ik je ooit weer eens op hoor hakken, laat ik je dat pieperke even zien dan weten we 't allebei wol Zooals reeds werd aangekondigd, verdeelt Panorama op 5 Dec. a.s. een aantal groote prijzen onder de vaste lezers. Nog even brengen wij de prijzen in herinnering. Het zijn Een Fordor Touring Sedan de Luxe, 8 cylin ders, 85 rem pk., vier-deurs. Catalogusprijs f 2125.- Een Chevrolet Touring Coach, 6 cylinders, 85 rem pk., twee-deurs. Catalogusprijs f 1 950.- Twee geldprijzen a f 1000.- f 2000.- Acht geldprijzen a f 500.- f 4000.- AL ONZE ABONNÉ'S HEBBEN EEN KANS EEN DER BOVENSTAANDE PRACHTIGE PRIJZEN TE WINNEN! Wond- en Kinderpoeder -Baby-Creme beschermt de gezondheid van Uw kleine door het gebruik van: Navulzakjes a 35 cent maken het gebruik voordeeliger die thans in elk pak Lux aanwezig zijn, vormen een verrassing, die geweldig in de smaak valt. Want de nieuwste Parijse modellen van jumpers, sjaals, mutsen, babykleding, enz., kunt U nu in de Lux pakjes aantreffen. Al de modellen zijn speciaal en uitsluitend ontworpen voor de fabrikanten van Lux. En als U iets aardigs gebreid heeft, zorg dan, dat het mooi blijft; was het alleen in het zachte sop van Lux, dat door zijn nieuwe, speciale samenstelling, die geen enkel ander zeepproduct bezit, het meest volmaakte wasmiddel voor fijn goed is. Wol, zijde, kousen en kant verdubbelen hun levensduur, als ze maar alleen in Lux gewassen worden. STANDAARDPAK 12Vz CTS. - REUZENPAK 25 CTS. LX 56-0100 H

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 13