Zeeuwsche Sport 19 fette 4 x 100 meter Marathon 49.1 sec., een mooi resultaat. 1500 meter Lacor (Marath.) 4 min. 35.7 see. (nieuw record), mede dank zij Kambier's ontac tisch loopen, waardoor hijzelf slachtoffer werd, maar waaraan Lacor toch voor een deel den mooien tijd dankt. Kogelst.ootende all round-man en athle- tiek-geweldenaar Van Driel (Marath.) 11.77 meter (nieuw record). Speerwerpen weer Van Driel en weer een nieuw record, 48.57 meter. Verspringen, 't Wordt eentonig, maar 't is geweldig, van 't zelfde laken een pak, Van Driel met een nieuw record, 6.33 meter. Eindelijk op polsstoklioog een andere man, zijn clubgenoot Parent met 3.09 meter, natuurlijk ook een nieuw record. De Marathon-meisjes wilden voor hun heeren collega's niet onderdoen en zoo won mej. Parent het hoogspringen met 1.30, mej. Auer stootte den kogel 8.92 meter, dus eennieuw record. De discus zweefde 24.70 meter uit handen van mej. van Maris, terwijl tenslotte de 4 x 100 meter ook voor Marathon was in 58.9 sec. Het was een middag, waarop Marathon onweerstaanbaar was, niet alleen de heeren, maar ook (goed begrijpen s.v.p. de dames. Dat geeft alles mooie perspectieven voor de ontmoeting met België en nog mooier voor den wedstrijd van E.M.M. Athletiekkampioenschappen te MiddelburgHet tweede zich wederom in een goede belangstelling verheugen. Kambier (nan den kop) werd gewonnen. Hechts Mej. gedeelte van de athletiekkampioenschappen mocht Links Een moment tijdens de 800 m., die door Parent behaalt het kampioenschap hoogspringen. .1 ntUWtlUW&tHl' De Schcldebekerewemwedstrijd van Breskens naar Vlissingen. Een foto van de officieele belangstelling op het strand te Vlissingenwaar de zwemmers worden opgewacht. Scheldebekerzwemwedstrijd. Het was Zaterdag morgen geen ideaal weerwind en water deden de ervaren zeekenners twijfelen aan de mogelijkheid om de inschrijvers te laten starten. Zelfs tot enkele oogenblikken vóór den start was het nog onzeker of men het er op zou durven wagen. Men heeft tenslotte den knoop doorgehakt en per kanonschot de zwemsters en zwemmers te water gelaten. De strijd met Neptunus werd aanvaard en dat niet alleen door zwemmers, want ook de opva renden van volgbooten en persboot kregen het met dit heerschap te kwaad. Het is alles goed afgeloopen, maar we vragen ons af, of het een volgende maal niet verstandiger zou zijn den wedstrijd uit te stellen, indien de omstandigheden dezelfde zijn als dezen middag. Onwillekeurig is bij ons de vraag opgekomen, gezien den strijd, welken sommige zwemmers en in de volgbooten gezeten redders hadden te voeren, of er niet te veel gewaagd is. Intusschen hebben we slechts van één zwemmer gezien, dat bijstand verleend moest worden. Er waren echter redders bij, die het zelf heel kwaad te verantwoorden hadden en die allesbehalve zeevast bleken. Wat zou er ge beurd zijn als op deze momenten een deelnemer hulp had noodig gehad Als gezegd, de wind was sterk en de zee was onstuimig. Des te fraaier het resultaat van den Engelschman Deane (Penguin Swimming Club, Londen) die voor de tweede maal winnaar werd. Nu in 1 uur 11 minuten en 43 seconden. Dit is tien minuten langer dan vorig jaar. Gezien de om standigheden een zeer sterke prestatie, welke hoofd zakelijk te danken is aan de kracht van den zwem mer, die het aandurfde om vanaf Breskens recht streeks op Vlissingen aan te sturen, zonder omwegen en zonder bochten, niet gerekend op stroomingen enz. Door direct in een fel tempo van wal te gaan, schudde hij alle concur renten van zich af en was spoedig een flink stuk voor. Stender (Dolfijn, Hilversum) probeerde het voorbeeld van den win naar te volgen, doch kon de felle spurt niet bij houden en ging er als tweede op de rechte lijn toch stevig vandoor. Hij kwam 7 minuten na Deane op het Vlissingsche strand aan. Na hem volgde Gui- lini (Brugsche zwemkring, Brugge) in 1 uur 23 min. 20 seconden, direct ge volgd door Jenny Kas- tein (H.D.Z., A'dam), in 1 uur 24 min. 9 sec. De Als eerste komt aan wal de Engelschman Deane, die nu den beker definitief in zijn bezit krijgt. Burge meester van Woelderen verwelkomt den winnaar. eerste Zeeuw was num mer zes, n.l. P. van Ste- veninck (De Zeehond, Vlissingen), 1 uur 34 min. 20 sec., terwijl de eerste Vlissingsche dame, elub- genoote van nummer zes, mej. T. de Jong, 1 uur 40 min. zwom. Jammer, dat er gedurende denover tocht zoo weinig van den strijd te merken is. Trou- Een overzicht langs den Boulevard, waar een groote menigte belangstellenden wens de deelneemsters en de aankomst van de zwemmers gadeslaat. Als no. 2 komt Slender uit Hilversum aan, die blijkbaar oververmoeid uit het water stapt en zich met de helpers, die hem waren tegemoet gegaan, onderhoudt. deelnemers kennen onderling eikaars positie haast niet, terwijl men vanuit de volgbooten deze ongeveer weet hij te houden. Van onderlingen strijd is dus wei nig sprake, althans van bewusten strijd. Volgend jaar was te overwegen een Scheldemusch er op af te sturen om regelmatig den stand op te nemen. Toen de Scheldezwemmers zich te water begaven, waren de Zeeuwsche athleten druk bezig in Middel burg eikaars krachten te meten op het groene veld en evenals vorige week sneuvelde menig Zeeuwsch record, ondanks het feit, dat de weers omstandigheden minder ideaal waren. Het was dezen keer Marathon, dat den toon aangaf en op bijna alle nummers zich ongenaakbaar toonde. Hier in spurt tempo de resultaten200 meter A.H. Hage (E.M.M.) 24.7 sec., een verrassing en een nieuw record. 800 meter A. Kambier (E.M.M.) 2 min. 17.1 sec. Esta-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19