Landbouw- Tentoonstelling in Zierikzee ZEEUWSCHE OMROEP De Z eeuw sehe Land bouw - M aatschappij heep op Donderdag 8 Juli te Zierikzee een uitgebreide land bouwtentoonstelling gehouden, die door omvang en kwali teit der inzendingen en door de groole belangstelling een waar succes gewor den is. De vele nieuwe landbouw werktuigen, die ge- exposeerd waren, trokken bijzonder de aandacht. Uit wel-ingeliehte kringen vernamen wij, dat volgend jaar een groote groep Amerikanen, „de vrienden van Flora- lia", een pelgrimage naar Oud-Vosse- meer zal ondernemen. Daar het met deze bakermat der Roosevelts nog niet heelemaal histo risch in orde is, zullen de zonen van Uncle Sam voor alle zekerheid ook een bezoek .aan de bollenvelden brengen Onze medewerker te Goes telegra feerde ons, dat ter gelegenheid van de Nijtengo -tentoonstelling vele personen naar den kelder zijn gegaan. Daar ons dit bevreemdde, verzochten wij om toelichting en ontvingen toen ter opheldering het woord „bierkelder". Men meldt ons uit Philippine, dat door een vrachtauto is aangereden een marechaussee, die zich, gezeten op een rijwiel, nabij de „Maagd van Gent" bevond. Dat zooiets nu net moet gebeuren, wanneer je met 'n meisje uit bent Te Terneuzen zal een dagcursus voor slagers worden gegeven. Om vergis singen te voorkomen zal het terrein met roode vlaggen worden afgebakend. Ter verlichting van de kosten wordt naar samenwerking met den bloed transfusie-dienst gestreefd. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren Men meldt ons uit Ylissingen, dat de Chineesche minister van Marine de aldaar gestatiouneerde zeemacht be zocht en geïnspecteerd heeft. Z. Exc. was vooral verrukt over de demonstra tie der tamboers van het pijperkorps, die met hun trommelstokken een bord rijst leeg aten Daar de admiraal der Zwitsersche bergmeervloot binnenkort ook arri- veeren zal, krijgen momenteel verschil lende matrozen op de bramsteng les in het jodelen Onze correspondent te Ierseke seint ons, dat na het geruchtmakend geval van den hooibroei in het zeegras te Wolfaartsdijk het dorp Ierseke iets dergelijks binnen zijn grenzen zag ge beuren, doordat in de Damstraat kort sluiting ontstond bij het vullen van een bed met kapok. Gelukkig ging, daar het een erg zacht bed was, de wind terstond liggen, zoodat de buren met weinig water en veel tegenwoordigheid van geest den brand in zijn kiem wisten te smoren Uit hetzelfde dorp ontvingen wij 'n bericht, dat alle ingezetenen gefouil leerd zijn, omdat 'n oude dame 'n hoest balletje vermiste. Wij hebben echter reden om te ver onderstellen dat deze tijding uit een boosaardig duimpje gezogen is Uit Terneuzen bereikte ons de mede- deeling, dat de ambtenaren der arbeids beurs om op de hoogte te komen van de te verdienen loonen persoonlijk aan het erwtenplukken zijn gegaan. Bravo heeren Dat is ten minste nog eens iets anders dan muggenzifterij en krententellen Te Philippine heeft de politie de hand gelegd op een Belg, die zichmet een schepnet op een mosselbank bevond. Hoewel de man beweerde, dat hij naar zijn geld zocht, dat hij daar indertijd gedeponeerd had, wijl hij de gewone banken niet vertrouwde, is proces verbaal tegen hem opgemaakt. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. In de af deeling Tuinbouw oogstten de weelderige stands van gaaf Zeeuwsch fruit algemeenen bijval. De kampioen-geit van Schouwen wacht met haar baas op de prijsuitreiking. En dit is het portret van den Schouwschen kampioen-hengst. De Schouwsche stier, die het kampioen schap behaalde, wek te algemeen bewon dering om zijn fok- kwaliteiten. Een aardig moment was het, toen de vierspannen den ring werden binnen gevoerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24