Q iooie,m 'êite golven! flNQSS ZWARTKOP.,SHAMPODOR Uw „MAKE-UP'' moet HARMONIEEREN met Uw TYPE! 27 Ernest verbleekte, toen hij het be licht gelezen had. Wyncoop was ver- nokken. Het zwakke stroohalmpje waaraan hij zich had vastgeklemd werd hem plotseling ontruktDe trein den derde verder. Het was een donkere, triestige morgen. Maar hij was nog zonnig en vroolijk vergeleken bij de gemoedsgesteldheid, waarin Ernest op dat oogenblik verkeerde. DERTIENDE HOOFDSTUK CNndelijk in Honden o het stomme geluk in ontmoette Ernest den wanstaltigen vorm van een omnibus. Hij stond eenigs- zins wezenloos op het trottoir en trachtte zijn verwarde gedachten te ordenen, toen de bus vlak voor hem stopte. De menschen keken hem aan alsof zij ver wachtten, dat hij in zou stappen en werktuiglijk voldeed hij eraan. Waar de bus heenging wist hij niet en het kon hem ook niet schelen. De conduc- t eur moest hem zelfs waarschuwen dat hij aan het eindpunt was en even werktuiglijk stapte hij uit. Hij stond voor een der grootste en kostbaarste tempels van den Mammon te kijken de Bank van Engeland geheeten toen hij eensklaps de achtenswaardige figuur van sir Peter Tyler op zich zag toestappen. „Ah, meneer Bingley Dat is geluk hebben. Ben blij je te zien Sir Peter scheen wérkelijk verheugd. ..Kom mee," vervolgde hij dringend. ..Er zijn zaken te doen. Had je er soms de lucht van V' „Ik V' vroeg de verbaasde Ernest. Sir Peter gaf hem een knipoogje. .Men vindt de bijen waar de honing is," zei hij veélbeteekenend. „Wat zullen we doen jouw wagen nemen of den mijnen V' „Den uwen maar," zei Ernest met een stein vol overgave. Zij werden door het drukke verkeer van de Strand geloodst en stopten eindelijk voor de deur van een marmeren tempel in Pall Mall. In de indrukwek kende hal kwam hen een soort veld maarschalk van de Albaneesehe ruiterij tegemoet, die zich echter ontpopte als een gewone portier. „U wordt in de privé-eetzaal op de tierde etage verwacht, sir Peter," deelde hij mee. Met de lift werd Ernest naar boven gevoerd. „Jammer, dat onze vriend Wyncoop niet aanwezig is," zei sir Peter onder het opstijgen spijtig. „Dit was juist iets voor hem geweest. Als ik het goed heb begrepen, heeft hij paspoort- moeilijkheden gekregen." Die laatste mededeeling was de eerste, die Ernest ernstig kon nemen uit den mond van sir Peter. Hij begreep noch wat* die hartelijkheid te beteekenen had, noch waarom hij hem meegenomen had, noch waartoe dit alles moest dienen. Hij werd naar een vertrek geleid, waar drie lieerén om een tafel zaten te rooken. Zij waren van middel baren leeftijd, duur gekleed en keken voornaam. „Veroorloof mij u meneer Bingley voor te stellen," begon sir Peter, die een oude bekende van hen scheen te zijn. .Meneer Ernest Bingley uit Amerika. U hebt ongetwijfeld reeds van hem gehoord. Meneer Bingley," wendde hij zich tot Ernest, „ik stel je' meneer doctor Van Tromp voor, die de Neder landsche belangengroep vertegenwooi' digt. Verder meneer Miles Silver en sir Mark Newsome." Allen voldeden correct aan de gebrui kelijke plichtplegingenen Ernest merkte op, dat de anderen hem onderzoekend opnamen. Voor een oogenblik kwam de gedachte in hem op, dat hij voor een Vreemdelingencommissie verschenen was, die tot taak had te onderzoeken of zijn langere aanwezigheid in Enge land wel bevorderlijk kon zijn voor d<- rust en de goede orde. Maar sir Peter nam die verontrustende gedachte ter stond uit hem weg. „Heeren," sprak hij vlug, „ik ste u voor deze korte vergadering maai terstond te openen. Ik heb straks nog een gewichtige conferentie. „En ik een golfmatcli," viel dr. Van Tromp hem in de rede. „En voor mij is er een plaats geboekt in het vliegtuig, dat om vier uur naar Biarritz vertrekt," voegde meneer Silver eraan toe. „Dan zullen we de zaak maar onmiddellijk in behandeling nemen," hernam sir Peter. „U weet waarom het gaat, nietwaar V „En wij hebben er óók een idee van, waarom meneer Bingley meege komen is," liet de heer Miles Silver zich hooren. Hij keek Ernest daarbij aan met een glimlach, die hem plotseling deed denken aan de verrukking van een kater, die na een klopjacht door Bear Falls een schuilplaats had gezocht in de kanarieafdeeling van zijn winkel. Zelf begreep Ernest er niets van waarom hij meegekomen was, maar hij trok een ondoorgrondelijk wijs gezicht. „Hebt u misschien een of andere vraag, meneer Bingley V' vroeg sir Peter. Ernest schudde van neen en sir Peter keek de anderen even aan. „Meneer Bingley is gewoon de zaken eerst eens te bekijken, voor hij er zich in mengt. Zeg ik dat goed, Bingley Ernest knikte bevestigend. „Welnu, we hebben het over schapen," begon sir Peter opnieuw. „Allereerst is Nederland aan het bod. Wat, zegt. u, meneer Van Tromp „Eén," antwoordde de belangengroep Nederland. Sir Peter trok een pijnlijk gezicht. „Meneer Silver V' „Twee," zei meneer Silver. „Drie," liet de heer Mark Newsome zich hooren. Allen keken vol verwachting naar Ernest, wiens gezicht als uit steen gehouwen leek. „Meneer Bingley, zegt u vier vroeg sir Peter met een stem als fluweel. Ernest bewaarde een zwijgen als van een graf. „Kom, kom," vleide sir Peter over redend, „zeg toch vier. Ernest zag niet in op welke manier het hem kwaad kon doen, als hij alleen maar beleefd was. „Vier," zei hij. Thans was de beurt weer aan dr. Van Tromp. Na eenige oogenblikken van Hollandsclie bedachtzaamheid opende hij zijn mond. „Vier en 'n kwart." „Vier en 'n half," zei meneer Silver. „Vier en driekwart," klonk de stem van sir Mark. Er werd opnieuw gewacht op Ernest's bod. „Aan u, Bingley," animeerde sir Peter hem. „Ik verwacht dat u vijf zegt." Wordi vervolgd Dat is ook een van de vele voordeelen, die het haar gezond houden: Het haar alkalivrij wasschen. Door het vermijden van de alkalische opzwelling bij het was schen, behoudt het haar zijn natuurlijke elasticiteit, die het kapsel den mooien golf en een langere houdbaarheid geeft. Met Zwartkop "Shampodor'het moder ne, alkalivrije haarwaschmiddel houdt U het haar gezond en geeft het een heer lijken, natuurlijken glans. Reeds de eerste proef toont U het verschil! "Shampodor" voor iedere haarsoort en "Blond-Speciaal" per pakje 20 cent. Beide soorten ook "vloeibaar" in flacons van Fl. 0,35, 0,85 en 1,25! Verlangt bij Uw kapper een haarwas- sching met "Zwartkop Non-Alkali" de geconcentreerde Shampodor ge galand Gelei alfcali-uXij. Zorg voor een blozend uiterlijk, doch waak ervoor er „opgemaakt" uit te zien. Bonte make-up heeft af gedaan. The Color Change Principle, verwerkt in Tangee lippenstift, rouge en poeder, geeft U natuurlijke bekoorlijkheid het accentueert Uw eigen teint, terwijl PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen inet een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post, abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Inteer. 33170, Giro nr. 97946, ROTTERDAM, Stationsweg 24 Telefoon Interc. 30340. Giro nr. 101081. 's GRAVEN'flAGE, Stationsweg 95, Tel. luiere. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon Interc. 13473. Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Staiionsweg 27. Telef. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad- huisslraat 5. Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Hoe Uw charme te verhoogen. Gebruik Tangee voor Uw lippen verf ze niet. Het wonderbaarlijke van The Color Change Principle is, dat. zoodra U Tangee hebt aan gebracht. het Uw natuurlijke, frissche. roze kleur op Uw lippen brengt. Omdat Tangee gelaatspoeder zich volkomen aanpast bij Uw natuurlijke teint, wordt Uw huid frisscher en jonger, terwijl U er nooit „gepoederd" zult uitzien. Wanneer U Tangee rouge ge bruikt worden Uw wangen teer. roze overblost. Als crème en in vasten poedervorm verkrijgbaar. T Worlds Most Famous Lipstick ENDS THAT PAINTED LOOK Alleen ECHT met TANGEE op de metalen buis. Waar niet verkrijgbaar, schrijft aan den importeur Jacq. Mot Jr., Sarphatistraat 115, Amsterdam

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27