Victor McLaglen's Lichte Brigade Een schitterendi uitgerust partieulier keurkorps Een vertegenwoordiger van het muziekkorps. Ook deze leden koopen hun eigen uniformen en instrumenten. Leden van de cavalerie met vlaggen en wimpels. Levend en dood materiaal bevindt zich in uitstekende conditie en kan den toets der strengste critiek doorstaan MJJet gebeurt maar zelden, dat 'n particulier er 'ri modern geoutilleerd leger tje op na kan houden, dat tot in zijn onderdee- len het groote leger weer spiegelt. Victor McLaglen, soldaat, athleet en artist, hoeft dit klaargespeeld. Geboren te Londen, vocht hij op 14-jarigen leeftijd in Zuid-Afrika, bevoer do Victor McLaglen, filmster en kolonel, in een van zijn talrijke karakteristieke rol len. Na een zwerversleven vol avonturen stichtte hij in California een eigen particulier legertje van 800 manschappen, dat in met elk modern leger kun worden vergeleken. zeeën en streed in Engelsch- Indië, West- en Oost- At'rika, China en Australië, tot zelfs in Mesopotamia, waar de vrede hom niot alleen 'n ridderorde, maar zelfs den rang bracht van provoost- maarschalk van Bagdad. Het avonturiersbloed dreef hem naar de Stille Zuidzee om er te vechten voor de Franschen, naar China, Canada en Mongolië en toen hij geen groote vij anden meer tegenover zich vond, zocht hij de kleinere op en bokste tegen Jack Johnson een wedstrijd, die onbeslist bleef. Terugkeerend naar zijn uitgangspunt, Lon den, ging hij belangstellen in film en liefdadigheid. Zijn grootste belangstelling gold echter zijn leger, een origineele nieuwigheid, die in Californië is ontstaan. Het omvat, 800 manschappen met eigen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 2