SALATA DE MAN DIE NIET DURFDE.... Old Cottage Pastol DOOR EDWARD CURZON Wat doe ik DAAR mee? rssss*' Zorg goed voor Uw tanden! De verzorging van Uw huid eischt. „Grossm ith" (5rcssrtiit()'s Jtavender Zeep 7 ct- ft 32 III M I ItJB niirn Mia Het dagelijksche probleem voor de huisvrouw: „restjes". Met Salata bij de hand, is de op lossing heel eenvoudig: koude aardappelen, koude groente, koud vleesch, koude visch, alles maakt men met een scheutje Salata tot een heer lijk schoteltje. Gar neer met wat stukjes tomaat en klaar! Probeer Salata vandaag eens. Verkrijgbaar in fles- schen van 25, 421/2 en 80 ct. Overal verkrijgbaar. Gebruikt Pastol, wanneer U mooie, blanke tanden wilt hebben. Pastol, het zuivere, veilige tandmiddel, dat nóóit krast en tandsteen oplost! Prijzen: Ovale doos 10 ct. Groote, ronde doos 20 ct. Tube20 en 35 ct. NEDERLANDSCH FABRIKAAT Bolooots maakt Uw tanden blank Het is onze laatste kans," her- haalde Dick Hurricane voor de tiende maal binnen bet uur. Dawson ligt hoogstens tachtig mijl hier vandaan. Goed beschouwd is het slechts een uitstapje." „Ongerekend de kans op sneeuw," bromde Allan Gresham onwillig. „En je vergeet dat smerige wolfspak." „Dat is 't gewone risico. Hier blijven beteekent waarschijnlijk den honger dood. Je moet zelf weten, wat je doet, maar ik neem morgenvroeg de beenen." Dick Hurricane trok zijn slaapzak over zich heen en rolde zich op zijn andere zijde, demonstratief te kennen ge vend, dat zijn besluit vast stond en dat hij het laatste woord gesproken had. Nauwelijks een minuut later ver ried zijn snorkende ademhaling, dat hij sliep. Allan sliep niet. Hij overwoog het voor en het tegen van het roekelooze plan. dat vanmorgen bij zijn vriend was opgekomen. Vier dagen geleden waren zij na een voorspoedige winterjacht van de Kreek vertrokken. Hun voorloo- pige bestemming was Dawson en toen zij de reis aanvaardden, dreven hun uit het Zuiden de eerste lenteluchten tegemoet. Doch gisteren was de winter plotseling weer teruggekeerd en waren zij overvallen door een sneeuwstorm, die hun het leven zou hebben gekost, in dien zij niet bijtijds een verlaten jagers- hut hadden ontdekt. In den loop van den dag was de. sneeuwstorm weer gaan liggen, maar Allan had niet het minste vertrouwen, dat hij niet opnieuw op zou steken. En hier waren zij voorloopig nog veilig, met tien dagen levensmiddelen en hout in overvloed om de felle kou te verjagen. Met een geluid als het knetteren van duizend geweren brak liet Noorderlicht door. Het rusteloos bevende schijnsel viel als een gordijn van vuur van den hemel neer en stroomde wijd uit over de besneeuwde vlakte. Het was een even grootsch als angstwekkend schouwspel, waaraan het hooge Noorden zijn repu tatie als witte hel ten volle verdiende. Het geknetter scheen alle demonen van de witte hel uit hun bloeddorstige droomen te hebben gewekt. Op de vlakte klonk de jachtroep van een troep klei ne, listige duivels, het uitgehongerde wolfspak, dat zich verbonden had, om des te sterker te staan in dezen laatsten winterstrijd oin het behoud van het leven. Als gigantische monsters snel den hun zwarte schaduwen over de smetteloos blanke vlakte en Allan Gresham, die hen een grooten hoog om de hut zag beschrijven, legde zich rillend weer neer. WolvenDe konijnen hadden zich diep in hun holen gegraven, de elanden waren voor den winter naar 't Zuiden gevlucht en een broodmager sneeuw hoen kon de vraatzucht van het wolfspak niet verzadigen. Zij joegen op edeler wild en verslonden in den ergsten nood de zwakste van hun eigen soortgenooten. Het liep tegen vijf uur in den morgen, toen Dick Hurricane met een luiden geeuw overeind kwam. Hij rekte zich, ging naar buiten en waschte zijn stoppe lig gezicht met harde, glinsterende sneeuw. Toen hij weer binnen trad was Allan bezig een blik boonen te verwar men, maar hij maakte geen aanstalten om op te breken. „En dus V' bromde Dick Hurricane. „Ik blijf," zei Allan vastberaden. „Ik heb me altijd verbeeld, dat we vrienden waren," barstte Hurricane plotseling los. „Zoo heb ik het ook gevoeld, maar ik ben niet krankzinnig," antwoordde Allan kalm. „We hebben voedsel ge noeg om het hier nog een dag of vier uit te zingen waarom zouden we ons door een overhaast vertrek aan onnoo- dige gevaren blootstellen ,,'t Gewone risico," spotte Hurricane. ,.Tk heb je moed wel eens hooger aange slagen." Hij zette zich met een knorrig gezicht op den vloer, lepelde in zijn blik boonen en at met. slurpende, ge nietende geluiden. Toen hij verzadigd was, stond hij op en pakte zijn uitrusting hij elkaar. „Je bent dus vastbesloten vroeg hij voor het laatst, terwijl hij huiten zijn ski's onderbond. Over de vlakte kwam een vaal, naar geestig licht vanuit liet Oosten aan- beven. Allan Gresham stond in de deur en keek naar het laaghangende, zwaar- bevrachte wolkendek. „Ja," stootte hij uit. „Dan ga het je goed in je leven." smaalde Hurricane. „De rest bespreek ik wel met den agent van de Company." „Goede reis," antwoordde Allan laconiek. Diep sneden Hurricane's ski's door de broze sneeuwkorst en een paar minuten later zag Allan hem achter een sneeuwrug verdwijnen. Het was nauwelijks een half uur later, dat Allan Gresham werd opgeschrikt door een aanzwellend wolfsgeliuil, dat uit de richting van het Oosten kwam. Ongerust trad hij naar huiten. In het zwakke licht van den pooldag zag hij den heelen troep duivels terugkeeren van een vergeefsehe jacht, vraatzuchtige monsters, die dol van den honger over de vlakte renden. De aanvoerder van de bende, een vaalgrijze, oude wolf, kruiste het skispoor. besnuffelde het even en stiet 'n huilenden overwinnings- kreet uit. Allan rilde, snelde naar binnen en kwam met zijn geweer naar buiten. Over de vlakte dreef een gillende fluittoon. De monsters daarginds werden opmerk zaam, staakten hun ren en spiedden ineengehurkt rond. Het volgend oogen- blik hadden zij een zekerder prooi ontdekt, een man, die als een dolle het Noorden in rende. Het wolfspak liet het skispoor in den steek en ontketende een felle jacht. Van een strijd was nauwe lijks sprakeer knalden zes schoten en de helft van den troep sleepte zes stuip trekkende lichamen uit "liet gedrang. Toen ontviel het geweer aan Allan's handen, hij deinsde terug en viel met een smak achterover. En een mensche- lijke kreet besloot het drama. Vier dagen later bereikte Dick Hur ricane het doel van zijn reis. Hij viel uit geput binnen bij den agent van de Company. „Jawel, ik ben alleen," hijgde hij op een vraag van den agent. „Allan Gresham durfde niet, hij was bang van het wolfspak. Het viel me erg van hem tegenik heb toevallig geen wolf gezien onderweg. voorzichtigheid in de keuze van Uw zeep Kiest het Old Cottage merk, de zeep die een weldadigen invloed uit oefent op de huid en Uw charme verhoogt. Let op den naam Importeurs RICHARD WERNEKINCK Co. Huddestr. 9 Amsterdam-C. :t" A' V Steek ze in Uw zakl Verkade's Korstjes ko men zeker te pas! De buitenlucht maakt hon gerig en dan zijn ze een welkome versnapering. 7 stuks

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 32