HET NEDERLANDSCHE - PAVILJOEN - op de Wereldtentoonstelling ■HHHHIHI Het Nederlandsche paviljoen up de wereldtentoonstelling van Parijs: de voorgevel. (Foto ,,lYaroline" De K.L.M., de F!ederlandsche Spoorwegen en de A.N.V.V. AIgemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer) toonen de verkeersmid delen vnn Nederland benevens de talrijke steden en landschappen, welke door hun toeristische eigenschap pen het verblijf van den vreemdeling in ons land zoo aangenaam mogelijk maken. op de wereldtentoonstelling van Parijs 1937 oen volkomen succes is. We mogen dan ook niet'nalaten een woord van dank en hulde te brengen aan den heer de Bie Leuveling Tjeenk, onzen regeerings- commissaris, en aan jhr. A. van den Bercli van Heemstede, die permanent op het secretariaat van het paviljoen zetelt en er, met zijn waakzaam oog, eiken dag voor den goeden gang van zaken zorgt. Wij bezochten het paviljoen in de ochtenduren, toen de hoofdlaan der tentoonstelling nog uitge storven lag en het personeel volop bezig was met het opstellen van een en ander. De heer J. L. Simon, de joviale leider van de A.N.V.V., neemt ons mee naar zijn stand, waai de A.N.V.V., de K.L.M. en de Nederlandsche Spoor wegen met behulp van groote foto-montages, Ruim een maand geleden volledig zijn ingericht, opende president Lebrun maakte een onzer repor ts Parijs de wereldtentoonstelling, die ters een rondgang over het expositieterrein, toen slechts gedeeltelijk gereed was. Thans, Zijn indrukken van de Nederlandsche in- rtu de paviljoens der deelnemende landen zending geeft hij op deze pagina''s weer. Het hoekje van de inzen ding van de beurs voor den diamanthandel. Feestelijk wapperen de vlaggen hoven de ge bouwen. van de Pa- rijsche wereldtentoonstel ling het Italiaansche en het Zwitsersche kruis, het Hakenkruis, Hamer en Sikkel. maar ook het rood, wit en blauwdo Nederlandsche driekleur, sterk en krachtig aan den lioogen paal. Afgaande op dit toeken vindt men ons paviljoen vlak in de schaduw van den hoofdingang. Het werd in boogvorm opgebouwd, het schijnt de hand te reiken aan den rond ge trokken vleugel van den hoofdingang hot is er eigenlijk een voortzetting van, een overname van het thema, een aanpassing. •la, maar welk een aanpas sing Mot welk een lichtheid schijnen de fijne pijlertjes liet, grootsche, glazen paviljoen een schrijn te schragen. En hoe ademt de tuin, die er als een natuurlijke inleiding voor aangelegd werd, een voorname rust uit. Stellig, het doet den vermoeiden bezoeker goed zich aan de enerveerende drukte van drentelende menschen te kunnen ont worstelen, om in den tuin van het Nederlandsche paviljoen wat, men noemt op verhaal te komen. Maar dan, dan komt men in den ban van de schoon heid van ons paviljoen. Nu staat de bezoeker op Nederlandschen bodem en liet bevalt hem er zoo goed, dat liij zich woldia, in volledig enthousiasme, aan het bewonderen van onze prestaties geeft. Wij kunnen onzen landgenooten alvast deze over tuiging bijbrengen, dat het Nederlandsche paviljoen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 34