KRUSCHEN HEVIGE HOOFDPIJNEN ALS ALLES ONS TE VEEL WORDT SST cSr jtTp# WSjH SALTS 37 buitenkant van de tascli, maar in liet midden ligt. Als liet, zakje, dat in het midden ea. 21 cm. hoog is, klaar is, legt men aan de bovenzijde aan weerskanten een plooi, zoodat de opening recht gemeten 12 cm. breed blijft. Dan naait men een stokje van 12 cm. lengte in het midden (over de breedte) van een donkerblauw lapje dat 13 cm. breed en 25 cm. hoog is. De aan weerszijden overblijvende 1114 cm. worden ieder tot een punt genaaid. Aan de achter zijde zet men deze punt op de taseh terwijl voor de voorzijde onder deze punt een grootere genaaid wordt, die langs de twee schuine zijden ongeveer 1 cm. uitsteekt. Dit vormt de klep, die op een dubbele laag gaas genaaid wordt. De voorzijde van het taschje wordt V-vormig uitgeknipt, om de opening iets grooter te maken. Het geheel nu met grijze zijde voeren en in de klep een knoopsgat maken met een grijzen knoop sluiten. Ziet u er tegenop een knoopsgat te maken Dan sluit u het taschje met een drukknoop en zet den knoop ter versie ring op de klep. De draaglus is ca. 30 cm. lang, ruim 3 cm. breed en gevoerd met de grijze wollen stof terwijl ook gebruik is gemaakt van een tussehen laag gaas. IJ ziet wel dat deze modelletjes met wat handigheid gemakkelijk te maken zijn en wat de kleuren betreft, die kiest u natuurlijk in harmonie met uw nieuwe complet, of misschien is hiervan nog een lapje over en toovert u dus zonder veel onkosten zoo'n gezellig taschje in elkaar. Veel succes Wie kent niet die dagen waarop ons alles schijnt tegen te loopen, en we het liefst maar den heeleu boel erbij neer zouden gooien De leveranciers zijn laat, we moeten ons jachten om klaar te komen, aan tafel zijn de kinderen druk en lawaaierig en als na 'n ongezelligen maaltijd allen weer zijn afgetrokken wacht ons een stapel kousen en verstelgoed, waar we zonder eenig enthousiasme aan begin nen. 's Avonds zijn we moe en hebben geen belangstelling voor het verhaal, waarmee manlief van zijn schaak- of kaartclub komt, en geven maar halve antwoorden, waaruit duidelijk blijkt, dat we er met onze gedachten niet bij zijn 't Kan best zijn dat een man dan ver der zwijgt en doet alsof hij de humeurig heid van zijn vrouwtje niet opmerkt. Maar het is ook niet onmogelijk en ook heel best te begrijpen dat hij nu ook wat wrevelig wordt en. de avond eindigt met ontstemming en geprikkeld heid van weerskanten. En ten slotte gaan we met een onvoldaan en onte vreden gevoel naar bed, en zien alweer op tegen den dag van morgen met al z'n nieuwe moeilijkheden. Laten we het nu onszelf maar eerlijk bekennen zulke dagen maken we alle maal wel eens mee. Een mensch en ook een huisvrouw is nu eenmaal geen ma chine, die maar altijd even regelmatig door kan blijven loopen. Zelfs een vrouw die van nature een goed humeur en een goeden werklust en werkkracht heeft, wordt ook het dagelijksche gangetje wel eens moe, wordt wel eens beu van dat iederen dag maar weer opnieuw kopjes wasschen, bedden opmaken, koken, stoppen, verstellen enz. Natuurlijk zou het niet goed te praten zijn, wanneer we bij den minsten of geringsten tegenzin in ons werk maar dadelijk bij de pakken neer gingen zit ten. Een beetje doorzettingsvermogen mag en moet iedereen nu eenmaal van zichzelf eischen. Maar het kan ook gebeuren dat we ons iederen dag maar weer opnieuw moe en lusteloos voelen, en dat ondanks onzen goeden wil het werk ons te zwaar valt. Kijk en zoo ver mogen wij het eigenlijk niet laten komen. „Gemakkelijk praten," zullen velen zeggen, „maar het moet wel." En ze ploeteren maar door, doen haar werk zoo goed en zoo kwaad als het gaat, loopen „tot ze erbij neervallen" en meenen werkelijk heel oprecht, dat ze zich op die manier op de beste wijze van haar taak als echtgenoote, moeder en huisvrouw kwijten. Maar zulke vrouwen beseffen niet, dat ze door zoo'n handelwijze man en kinderen schromelijk te kort laten komen, en ze zouden zeer zeker heel ver baasd en verontwaardigd zijn, wanneer iemand haar dat zeggen zou. En toch is het zoo. Een vrouw die zich niet lieelemaal „fit" voelt is voor haar taak niet berekend, en nu kan ze wel dénken dat haar man en kinderen niets te kort komen, maar ze slaat in dat opzicht de plank heel ver mis. Zeker, lichamelijk krijgen ze misschien alles wat ze noodig hebben. Al bent u ook nog zoo moe, het eten komt op tijd klaar, de kousen van de kinderen en de sokken van uw man worden gestopt, maar. nu ga ik u een paar vragen stellen. Wanneer u zich zoo moe en lusteloos voelt, komt u dan toch uw man en kinderen met do noodige hartelijkheid tegemoet Luistert u dan ook vol be langstelling naar wat ze op hun werk en op school hebben meegemaaktWeet u dan toch een prettige gezellige sfeer te scheppen tijdens de maaltijden Of bent, u dan nerveus en prikkelbaar, en hebt u geen lust om naar hun verhalen of naar hun klachten en verdrietelijk heden te luisteren Wanneer u heel eerlijk bent zult u moeten toegeven dat dat laatste het geval is. En dus komen uw man én kinderen wel degelijk iets te kort, al is het dan niet lichamelijk. We komen dus tot de conclusie dat een huisvrouw verplicht is dat woord klinkt sommigen misschien wat vreemd in de ooren, maar het, is toch zoo - zich te ontzien, wanneer zij zich moe of lusteloos voelt,. Wees dus in dit opzicht verstandig, zet zoo nu en dan eens alle zorgen opzij, breek u het hoofd eens een keer niet over het eten of over het verstelwerk, maar trek er eens heerlijk een middag op uit. Ga eens naar de bosschen of naar een goede vriendin. In ieder geval ergens heen, waar u eens lieelemaal tor rust komt, en waar u alle gedachten aai het werk dat nog gedaan moet, wordei voor een poosje opzij kunt zetten. U komt ongetwijfeld veel frisscher ei opgewekter thuis en het werk waar i: eerst als een berg tegenop zag gaat u nu veel gemakkelijker en veel vlugger af. En uw man en kinderen Ook zij ondergaan heel zeker den weldoende i invloed die er van een opgewekte ei levenslustige, vrouw uitgaat, en het sic is dat de, heele sfeer in uw huis weer vei prettiger is. Weet dus uzelf te sparen waar lu i moet,. Daarmee doet u geen mensch t> kort maar bewijst u uzelf en uw huis genooten een weldaad. WILL VAN ZUILEN P bergme®r- 0e nieuwe, de morgendauw. Cologne. berg-" ;lHl De nieuv.- let op VO'OR ENGROS: UNITED STATES IMPORT HOUSE, HUDDESTRAAT 3, AMSTERDAM verdwenen Een merkwaardig geval van beterschap door gebruik van Kruschen Salts werd ons beschreven door mevr. H E. te S. lillen morgen opnieuw stond ik op met ondragelijke hoofdpijnen. Ik was altijd moe en het leven scheen nauwelijks de moeite waard. Maar ik had zooveel over Kruschen Salts gelezendat ik besloot het ook eens te probeeren. Toen ik het ongeveer een maand lang genomen had, merkte mijn vriendin plotseling op: „Je ziet er veel beter uit, voel je je nét zoo goedf" Toen ik ja zei, en dat het door Kruschen Salts kwam, schoot zij in den lach, en zei: ..Och, waarschijnlijk zou je je zonder dat goedje wél zoo goed voelen." Maar ik hield vol en na ongeveer drie maanden zei ze: Werke lijk, ik heb nog nooit iemand zoo zien ver anderen. Je bent een heel andere vrouw en als dat door Kruschen Salts komt, ga ik het ook probeeren." (Origineele brief ter inzage.) Kruschen Salts bestaat uit 6 zouten, die de werking van ingewanden en nieren bevorderen, en zoodoende voor meer afdoende verwijdering van afvalstoffen zorg dragen.Hierdoorwordfdeoorzaak weggenomen van klachten als hoofd pijn, gevoel van vermoeidheid e.d. Pro beer eens een tijdlang de dagelijksche dosis Kruschen Salts en U zult zich in alle opzichten prettiger voelengeen hoofdpijnen meer, maar nieuwe levens lust en een onverstoorbare opgewekt is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten a f 0.40, ƒ0.75 en ƒ1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels- Maatschappij, Amsterdam, voorkomt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37