Vlugge en volledige opleiding door ASSO-cursus! Verkoopster, chef-verkoper, filiaalhouder. Een prettige werkkring: etaleur, etaleuse. A-CURSUSSENVoor herenkommies, politie- diploma, marechaussee, militaire politie, verpleger, besteller, hulpkeurmeester (voor slagers), keurmees ter van waren, warenkennis, verkoper en winkelbe diende, chef-verkoper, filiaalhouder, etaleur, modern reclameschrift, reiziger, administrateur, journalist, notarisklerk, makelaar-taxateur, verzekerings-in- specteur, directeur van een woning- en assurantie bureau, havenmeester, brugwachter, sluiswachter, gemeentebode, concierge, veeverloskundige. Voor dames: verpleegster, verkoopster, chef verkoopster, filiaalhoudster, etaleuse, modern reclameschrift, reizigster, privé-secretaresse, jour naliste, kinderverzorgster, kinderjuffrouw. B-CURSUSSEN: Voor dames en heren: praktijk diploma boekhouden (dubbelboekhouden), stenografie (systeem „Grootealgemene ontwik keling, Nederlandse taal, Frans, Duits, Engels, rekenen, meetkunde, aardrijkskunde, handschrift verbetering, handelskennis, handelsrecht, statistiek, handelsrekenen, boekhouddiploma's Mercurius en Vereniging van Leraren, Nederlandse-, Franse-, Duitse- en Engelse handelscorrespondentie, spreken in het openbaar, belastingrecht, belastingconsulent, beschavingsleer Ji (goede omgangsvormen), eer- ste hulp bij ongelukken. Onze schriftelijke cursussen leiden U geheel en met succes op voor tal van goede winkelbetrekkingen. Naar kundige ver kopers (verkoopsters), etaleurs (etaleuses) en filiaalhouders (filiaalhoudsters) is altijd vraag. Zij worden flink betaald. Laat Uw kans niet voorbijgaan. Regelmatig worden onze cursisten geplaatst. De lessen zijn prettig geschreven door bekwame mensen uit de praktijk; dus grondige opleiding. Geschikt zowel voor ieder, die de lagere school heeft bezocht, als voor meer gevorderden. Aparte lessen voor de verschillende branches (kruidenier, manufacturen, bakker, chocolaterie, bloemen, schoenen, boekhandel, enz.). Begin nu met de studie voor beter betaalde posities. Laag maandelijks lesgeld, correctie van ge maakt werk. Na goede afloop fraai diploma en hulp bij solli citatie. BELANGRIJK Met het oog op de wet „vestigingseisen voor de middenstand", raden wij alle winkeliers en winkelbedienden aan, een diploma te behalen. Het is Uw belang Kies nog heden uit nevenstaande cursussen. Zend de bon in gesloten enveloppe gefrankeerd met postzegel van 6 et., of schrijf ons een brief. Wij zenden U gratis inlichtingen en adressen van geslaagden. ASSO INSTITUUT VOOR SCHRIFTELIJK ONDERWIJS Dir. J. van der Bij, Hoofdonderwijzer Nieuwe Plein 31bij het Station, Arnhem 3*

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 40