Londenaar bekend en in de misdadigerskringen heeft iedere naam een bijzondere beteekenis Zij weten maar al te goed hoe gering hun kansen zijn als een der „Big Five" achter hen aan zit! binnen, wordt men getroffen door de rustige sfeer waarin in alle afdeelingen gewerkt wordt. Er is geen nerveus gejaag, men ziet geen heen en weer rennende detectives, er heerscht geen helsch lawaai van rinkelende telefoontoestellenalles geschiedt in 'n perfecte organisatie, en juist deze organisatie is de hoofdzaak. Aan het hoofd van Scotland Yard staat de commissaris, die 'n staf van afdeelingschefs onder zich heeft. De gewichtigste van deze afdeelingschefs zijn de zoogenaamde „Big Five", de „vijf grooten" een „Chief Constable" en vier superintendenten. Hun namen zijn aan iederen Het hoofd kwartier van Scotland Yard te Londen heeft zijn eigen drukkerij, waarin o.a. de bulletins gezocht wegens moord" etc. gedrukt wor den, evenals het eigen politieblad, waarin alle gezochtentot in de kleinste bijzonderheden be schreven worden. Natuurlijk heeft Scotland Yard zijn eigen draadlooze telegraphic, zoowel ontvang- als zendstation. Zoodra door dezeii zender 'n nauwkeurig en zeer uitvoerig signalement van een gezochte is uitgezon den, bestaat er voor dengene, dien het betreft, zoo goed als geen kans meer nog te ontsnappen. (Foto links.) Van groot nut is ook het zoogenaamde vliegend eskader", zooals de motorafdeeling door het volk genoemd wordt. Dit vliegend eskader" is dag en nacht in touw, evenals de een voudige, vele politieauto's, die gebruikt worden om de misdadigers op te sporen en gevangen te nemen. Zij zijn alle voorzien van een radioinstallatie, zoodat zij voortdurend in contact staan met den zender in 't hoofdgebouw om instructies en inlichtingen op te vangen. Op de rechtsche foto ziet men het inwendige van zoo'n auto van 't vliegend eskader". Hij kan zoowel dienst doen bij ongelukken als ambulancewagen, als voor het vervoeren van gevangenen. In een apart vertrek wor den de bezittingen bewaard van verdachten, die in voorloopige hechtenis ver toeven

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 3