9 GESLAGEN! SHIHHi want dat slaapt allesbehalve lekker Coen, de man met de eeltige handen. Iieeft een kampschopje toebedeeld gekregen en hij graaft een geul rondom het tentdak, zoodat, als 't vannacht mocht gaan regenen, geen druppel binnenkomt. Zoo gauw hij met deze geul klaar is, moet hij in den keuken hoek, die het meest windafwaarts ligt. een smal, maar diep putje graven het af val kuiltje. Joop is het bosch ingestuurd om te sprokkelen. Hij zoekt er mooie, dikke en rechte takken, waar het keukenmeubilaii zooals pannen- en bordenrekken, van wordt vervaardigd en Leo is de plaats aan 't uitzoeken, waar alles zal komen. Hij helpt dan eens hier en dan eens daar. want het is niet goed als een patrouilleleider alleen maar orders uitdeelt. Als hij de armen uit de mouwen steekt, doen z'n discipelen het óók. Hij heeft scherpe oogen, die Leo, want ineens hoor je ,,Hé, jó, dat moet anders En Gerard, die juist een „haring" in den grond sloeg een houtje, waar de tentlijnen aan worden bevestigd houdt met z'n werk op en kijkt vragend naar Leo. „Dien moet je schuin inslaan, zegt deze. „Kijk, zóó," en hij slaat den haring schuin in den grond, zoodat de tentlijn een rechten hoek maakt met het houtjedaardoor kan het touw er niet afglijden en zal de haring niet zoo gauw uit den grond schieten. Zoo komt het patrouillekamp mooi voor elkaar. Als alle eerst-noodzakelijke werkjes zijn uitgevoerd, beginnen de jongens aan de „meubelstukken". En wat ze al niet weten te maken Met behulp van takken en touw fabrieeeren ze rekken voor pannen, vorken en lepels, wascliblikken en een pracht - standaard voor den kok. Want die mag bij het koken geen vuile handen krijgen en dus heeft hij vlak bij zich een „waschtafeltje" voorzien van een gevuld waschblik. zeep en 'n handdoek. Theo is een fenomeen in. het verzinnen van die kleine, gemakkelijke dingetjes als rekken voor de verkennersstokken, kapstokken voor de hoeden, voetenschrapers en hij heeft op een beschaduwd plekje een keldertje gegraven, bekleed met dikke takken en afgesloten door een ge vlochten deksel, waar spijsvoorraden koel bewaard worden. Morgen wil hij in 'n vrij half uurtje van een leeg biscuitblik een oven bouwen. De troep is nog niet zoo ver als die door-en-door getrainde, die zelfs telefoonverbindingen aanleggen tnsschen patrouilles en staf, maar dat komt 't volgend jaar nog wel. Zoo, fijn geïnstalleerd, zal het 'n pracht van 'n kamp gaan worden Er wordt verzamelen geblazen. Fluks komen de patrouilles bijeen om den vlaggemast, die bij het stafkampje staat. E11 wanneer allen zich in een vierkant hebben opgesteld, rijst de driekleur omhoog het kamp is geopend OUD-COMMISSARIS. Hu lil-IIIm hl geeft goeden eetlust De „keuken", voorzien van alle comfort, schap denzelfden pot als thuis. 'at mjiet er nu het. eerst gebeuren e patronilleleider neemt het program, dat de Haitian hem heeft gegeven, en hij leest., dat hij t de tenten moet opzetten, de afvalputjes graven, unrgfjulen maken, den vlaggemast opzetten en de anleggen. zegt Leo, de patrouilleleider van de e mogen wel voortmaken, willen we ïr den boel hebben staan," en hij kijkt op 'n blocnote-velletje, waar hij de werk-indee- zijn jongens op heeft neergekrabbeld, ui Bram, gaan jullie naar den vaandrig en maar aan voor de groote karweitjes." ar ik moet nog. begint Bram, maar hij zich intijds dat een verkenner orders weet zanien zonder tegenspreken, ook al is de leider drie maanden jonger dan hij. Dus ekt z'11 zin af en stapt niet Bart mee naar lrig. Elke patrouille stuurt zoo twee afge- ouder leiding van den vaandrig gaan die de avenen met. jute afschutten. Twee anderen Josoli in 0111 er een mooien rechten denne- nes 'jongt' ntei vijf ireuk van Bart 1 je Ia, m miert ;ehoo ouill 111 br vaai ,eii ei IlOSf 1 het stam te zoeken, die dienen kan voor vlaggemast, en weer een paar anderen helpen den hopman, want die moet óók z'n tent hebben staan en vanavond onbe zorgd in z'n slaapzak kunnen kruipen. We gaan weer terug naar de Kieviten en we zien daar hoe Gerard en Theo netjes de tent ontvouwen, haar plat neerleggen en er de tentstokken in steken. Het, is nog een iieele kunst 0111 zoo'11 tent, juist neer te zetten, want de rugzijde moet naar den wind gekeerd worden, de tentstokken moeten keurig rechtop staan en dus gaat Theo af en toe eens kijken, knijpt z'n ééne oog dicht en knikt goedkeurend, want de stokken ziet hij precies evenwijdig achter elkaar. De lijnen moeten mooi aangespannen worden, want de nok mag niet „zadelen" en dus worden de lijnen aan de zijkanten van het dak niet te st erk aangetrok ken, wèl die aan de dak punten. Ze hebben er ook op gelet, dat de grond, waa i de tent kwam te staan, geen bobbels vertoont. hen oude buswat steenen en een flinke dosis verkennersvaardiejheid en een praclit-cakc is het resultaat.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 21