VLIEGEN FLIT j4miidcL Odorex 26 pond in 6 weken. Wat ben jij prachtig bruin! [KUNNEN UW VOEDSEL VERGIFTIGEN DOODT IT MET 23 Verliest haar DIKTE! Je bent hier zeker al lang met vacantie Oh neen, gisteren pas, maar ik heb Amilda-Zonnebruin gebruikt. Een verrukke lijke crème, geen last van zonnebrand en zooals je ziet in een ommezien mooi bruin. Ik raad je aan het ook te gebruiken. BRUIN STAAT GEZOND EN SPORTIEF ZON NEBRU IN-CRÈME Flac. 90ct. TubeóOct. Doozen 50-25ct FUT dankt haar groote werkzaam heid aan bijzondere bijmengsels Wacht U voor surrogaten ..Alles is rustig." had de Fransche ambtenaar Joyce Ellington verzekerd en o]) datzelfde oogenblik vroeg Philip Kokins zicli af, of-die rust niet slechts een bedrieglijke schijn vras. Reeds een paar weken lang had hij geweten, dat er iets broeide onder de Senegaleezen van de plantage en het was hem niet moei- 'ijk gevallen te raden, wat er de oorzaak I van was De peperoogst was dit jaar I in meer dan een opzicht tegengevallen en dit was van beduidenden invloed geweest op de loonen van de koelies. Teneinde moeilijkheden te voorkomen had hij tijdig zijn directie op de hoogte gesteld, maar Berry had hem even kort als bondig terug getelegrafeerd, dat hij aan het contract vasthield en aan een verhoogiirg van de loonen niet dacht Zooals te venvachten viel, waren de moeilijkheden inderdaad niet uitge bleven. Drie dagen geleden hadden de Senegaleezen geweigerd tegen de oude contractloonen te blijven werken en in de hoop de gevaren te kunnen bezwe ren. had hij inderhaast het Fransche bestuur gewaarschuwd. Den volgenden dag kreeg hij bezoek van een Fransehen ambtenaar, wien het na een langdurige bespreking met de mokkende koelies tegen alle verwachting in gelukt was. hen te bewegen tegen de oude voorwaarden weer aan het werk te gaan. De ambtenaar was den vorigen dag vertrokken, doch thans scheen het dat de Senegaleezen nogmaals tot andere gedachten waren gekomen, 's Morgens ontbrak er een dertigtal in de tuinen en het gedrag van de rest had veel weg van lijdelijk verzet. Philip was niet bang. maar hij wist, dat hij als eenige Europeaan weinig in te brengen zou hebben tegen een paar honderd negers, als dezen tot geweld overgingen. Hij keek dien morgen zijn revolver eens na en op het heetste uur van den dag, toen de koelies beschut ting tegen de hitte hadden gezocht in hun hutten, slenterde hij onder bedek king van de peperstruiken naar den oever van de rivier. Hier lag zijn kano en teneinde op alles voorbereid te zijn trok hij haar op den oever en verborg haar tusschen het struikgewas. Slechts de lugubere maar stomme bewoners van den Senegal waren getuige van dien voorzorgsmaatregel, naar hij dacht gestoord in hun vadsige rust plompte bij zijn nadering een zestal kaaimannen met slaperige oogen het water in. Na een spiedenden blik in het rond slenter de hij weer terug en wachtte kalm de onzekere gebeurtenissen af. Toch scheen het nog, dat zijn vrees voorbarig was. De dag verstreek en er gebeurde niets. De weggebleven koelies dwaalden uitdagend langs de tuinen, maar hij wachtte zich wel hen aan te spreken. Eén woord slechts kon de lont zijn, die een vat buskruit tot ont ploffing bracht, waarvan de vlammen de heele plantage zouden verschroeien het was verstandiger de oplossing van dergelijke conflicten aan den tact van het Fransche bestuur over te laten, 's Morgens had hij een vertrouwden koelie naar Saint Louis gezonden oui den ambtenaar opnieuw te ontbieden en hij had er den raad bijgevoegd een detachement spahi s mee te brengen. Zelf kon hij niet veel meer doen dan voortdurend zijn oogen open houden, zoodat hij niet voor gevaarlijke verras singen kwam te staan. Als een sluier van doorzichtig zwart daalde de duisternis over de peper tuinen neer. Het werd plotseling rumoe rig in het koeliedorp de Senegalee zen brulden hun Fransche soldaten liedjes uit eu het werd Philip weldra duidelijk, dat zij zich zaten te bedrin ken aan bier en inlandschen brandewijn. Ongerust zat hij in de voorgalerij te luisteren - het scheen, dat er storm op til was. Zijn vermoeden bedroog hem niet. doch het was een zeer bijzon dere storm, die over de Albion Date kwam razen. Het werd plotseling stil in het dorp een stilte, die onheilspel lende verwachtingen opriep. Philip was op zijn hoede en tuurde scherp de duisternis in, stellig verwachtend plot seling een troep dronken Senegaleezen te zullen zien opdagen. Eensklaps hoorde hij een huilend gejuich vanuit de verte. En tegelijk scheen het, of-er een steekvlam naai den hemel opschoot. Een grillig dan sende, huizenhoog vlam zette de plantage voor een oogenblik in een fantastisch licht, sloeg neer en storm de als een vurige wind op de bun galow toe. De kurkdroge aanplant bood het vuur '11 gretig voedsel en het zou zeker geen drie minuten meer duren, i of de vlammen sloegen over naar det bungalow. ..Brand red je brulde Philip naar binnen, terwijl hij opsprong. Hij rende met opeengeperste lippen eu gebalde vuisten 't huis binnen, greep inderhaast zijn geld en een paar portretten van zijn moeder en Joyce en stormde het I erf af. Hij zag de eerste vlammen naar het dak van de bungalow overwaaien, hij voelde de zengende hitte van het vuur en stikte bijna in den rook. Doch zonder een oogenblik te aarzelen rende hij voort in de richting van de ri vier. Alleen de vlucht kon hem nog redden indien de schurken hem dien uitweg ten minste niet afgesneden ha dden Philip slaakte een zucht van verlich ting, toen hij bij het fantastische schijn sel van de loeiende en knetterende vlammen den rivieroever verlaten vond. Zelfs de kaaimannen lieten zich niet zien voor het geknetter eu het schijnsel van het vuur waren zij haastig op de vlucht gegaan. Philip liet de kano te water, greep zijn pagaai en stuurde het ranke bootje in den stroom. Met snelle, krachtige slagen pagaaide hij de rivier af, doch hij had nauwelijks honderd meter afgelegd, toen hem een verschrikte kreet ontsnapte. De kano stroomde vol water en toen hij zich op zijn knieën wierp en het lek zocht, voelde hij, dat de boot op drie plaatsen een gat droeg, zoo groot als een vuist. De gaten waren voor het oog gedicht met leem, dat echter in het water wegge spoeld was. Leven en dood was nog slechts een kwestie van seconden. Hij dacht aan de afschuwelijke veelvraten,die den Senegal bevolken, en daarop vloeiden zijn ge dachten eensklaps naar Engeland naai' Joyce. Joyce lieveling Help! Help!...." schreeuwde hij zwak, terwijl de kano Onder zijn voeten weg zonk. Eu toen kwam het hem plotseliAg voor, dat er een wonder gebeurde. Vlak voor zich ontdekte hij een dansend licht op het water. En een angstige, maar aanbiddelijke stem, die hij uit den hemel dacht te komen, riep hem een paar woorden toe, die hem verbijster den van blijdschap en geluk. „Hier ben ik, Phil spring God dank, nog juist op tijd...." Phil sprong en kwam op zijn knieën in een boot terecht. O111 zijn hals voelde hij twee armen, en een stem Joyce's stem stelde hem juichend de vreemde vraag „Phil, geloof je niet. dat ook de Voorzienigheid ons wel eens droomon overzendt Nieuwe, veilige, pret tige vermageringskuur vloeibaren vorm. ..Mijn dokter advi seerde mij een verma geringskuur. Toen nam ik BonKora en verloor 26 pond in 6 weken. Afname heupen 22. buste 15, borst 17 cm. Mijn vermoeidheid verdween en ik ben vol levenslust.' Mevr. M A. Pr. Later schreef zij nog 8 pond lichter te zijn geworden, dus to taal 34 pond Verliest ook gij Uw dikte door de vei lige Bon Ko ra-kuur. Geen schadelijke be- standdeelen. Geen hon gerlijden. 't Is raadzaam zeer vette spijzen te vermijden, maar EET GERUST FLINK van alle smakelijke spijzen, als vermeld op de Bon- Kora-verpakking Koop vandaag nog een flesch BonKora a f 2.25, alom verkrijgbaar bij apothe kers en erkende drogis ten of vraag inlichtingen bij het BonKora-Depot Singel 115, Amsterdam-C Doe de kuur één week en U zult tevreden zijn Bovenste foto toont Mevr M. A. Pr. vóór zij BonKora nam, de on derste na ver lies van 34 pond overtol lige dikte. maakt de transpiratie onder de armen normaal en verwij dert denonaangenamen reuk Uweet zelf nouwelijk» hoe onaange naam de reuk von overdadige tran spirotie is voor een ieder, die in Uw nabijheid komt. Deze doordringende reuk is oorzaak, dat Uw kennissen Uw gezelschap mijden. Bovendien is de overvloedige afzondering der transpiratie-klieren niet zonder gevaar voor Uw gezondneid. Odorex van Prof. Dr. Polland onderdrukt de transpiratie NIET. Dat zou gevaarlijk zijn voor Uw gezondheid. Odorex maakt de transpiratie normaal, onzichtbaar en on meikbaar, en verzekert de natuurlijke functie van de transpiratie-klieren. Reeds na de eerste toepassing voelt U een aangename verfrissching en verlichting. U behoeft niet meer ongerust te zijn, dat Uw transpiratie hinderlijk is voor Uw omgeving, want de reuk verdwijnt direct. Koop nog heden Odorex bij Uw Apoth., Drog. of Parfum. De flacon van 94 cent is vol doende voor vele maanden. Odorex bevat medicinalen alcohol van de juiste sterkte om bacteriën te dooden A aJ Af*AY tegen overdadige wuv/l transpiratie

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23