VLISSINCSCHE KERMIS ZEEUWSCHE OMROEP 24 Onze correspondent te Biervliet seint ons, dat een pimpelmees zijn nest ge bouwd heeft in de waterpomp achter het gemeentehuis. Later bleek, dat het beest daartoe was gekomen op dringend advies van de reclasseering en de vereeniging tot bestrijding van drankzucht Na vijfendertig jaar van 'n draai molen verstoken te zijn geweest, mocht het dorp Kats gedurende de kermis te „Kooltjesplaat" wederom van zoo'n amusementsgelegenheid genieten. De bevolking was zóó enthousiast, dat zelfs alle zeventig- en tachtigjarigen zich lieten rondzwieren. Men weet, dat 'n draaimolen ook wel eens mallemolen genoemd wordt Te IJzendijke is een bazar gehouden ten bate van het muziekgezelschap „Geduld overwint alles", dat binnen kort honderd jaar bestaat. Hoewel geduld alles overwint, heeft het bepaald nog meer dan 'n eeuw noo- dig om de financieele moeilijkheden onder de knie te krijgen. Te Ierseke is in 'n boomgaard een groote demonstratie met politie-honden gehouden. Behalve gemeentelijke auto riteiten waren ook 'n paar genees- heeren aanwezig. De hulp van de laat- sten behoefde echter niet te worden ingeroepen, daar de honden zich correct gedroegen. Wel vond men na de oefe ningen 'n paar aangebeten onrijpe appeltjes, maar de gevolgen daarvan behoefden niet medisch op het terrein bestreden te worden Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren Br blijft voor de Vlissingsche ker mis nog altijd veel belangstelling bestaan en ieder jaar brengt se nieuwe attracties mee. Tot de nieuwste snuf jes behoorde dit jaar de Mickey Mouse", een combinatie van sehom mei, zweef en draaimolen Men meldt ons uit Kloosterzande, dat bij de schieting op de staande wip door Willem Teil een der schutters een vallenden pijl in zijn gezicht on tevens 'n bloedende wonde kreeg. De goede Willem Teil wordt oud en beverig. Alleen in den tijd, dat de appelen rijp zijn, schijnt hij weer zijn vermaarde schotvaardigheid terug te krijgen Uit Goes vernamen wij, dat dit con- trum van Beveland en Zeeland opge schrikt is door geruchten over het vin den van een Colorado-kever door ette lijke schooljongens. De alarmeerende berichten waren des te geloofwaardiger, omdat het verschrik kelijke beest gesignaleerd was in de na bijheid van enkele aardappelschillen. De plantenziektenkundige dieust, die terstond met 'n flesch Californische pap en 'n hors d'oeuvre van Parijsch groen uitrukte, behoefde dit internatio nale menu evenwel niet aan den buiten- landschen gast op te dienen, daar men uiteindelijk kwam te staan voor het stoffelijk overschot van 'n oorworm met 'n menie-spatje De rust in de aardappellandouwen is Men meldt ons uit Ossenisse, dat een passeerende windhoos de aardigheid had om het waschgoed, dat hier en daar te bleeken lag, op te nemen en tot hoog in de lucht mee te voeren. Volgens de Vries en te Winkel is windhoos vrouwelijk en vermoedelijk heeft deze dame zoo haar eigen jnanier om haar linnenkast voordeelig te vullen in de uitverkoopmaand Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. die eehtcr den ouderwetschen paar- denmolen nog niet wist te verdringen. De hichtballonnetjes, piepers en verdere tcer- misattributen blijven ook nog altijd onmis kenbare bekoring op de jeugd uitoefenen Onder leiding van burgemeester de Mul maakten de oudjes van Kruiningen-Ilansweerl een autotocht naar Dordrecht, waar in dierenpark Merwestein gepauseerd en geposeerd werd. en als attractie voor de ouderen domineerde de poffertjes- en wafelenkraam. Een aardig hoekje van de kermis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24