KRUSCHEN DRIE WEKEN HULPELOOS IN BED ML: heem/ SALTS 27 Vanuit het vormlooze pakket klonk eensklaps een moedelooze stem „Ja, ik ga al, agent. „Emestjubelde Rosa. „Ernest „Wie kent mij hier in Londen vroeg de heer Ernest Bingley slaperig. ,;Ik ben het Rosa Ernest kroop uit zijn cocon en zag haar gelaat vlak voor zich. „Ga weg!" zei hij. „Waarom, wat heb ik gedaan 1" vroeg zij verschrikt. Ernest kwam eindelijk tot de over tuiging dat Rosa Bingley nóch een spook, nóch een product van zijn verwarde verbeelding was. „Rosa, wat doe je hier V' schrok hij. „Ik ben jou gaan zoeken," zei ze flink. „Nu, en je hebt me gevonden ook," zuchtte hij. „We hebben elkaar al vaar wel gezegd, Rosa. Waarom zouden we het nog eens herhalen f Ga alsjeblieft weg, Rosa." „Neen, dat doe ik niet, Ernest Zeg me eens, wat doe je hier f" „Op een boot wachten," mompelde Ernest. „Daar had je wel een geriefelijker plek voor kunnen kiezen, dunkt me. Zeg liet me nou: waarvoor lig je hier in den mist, terwijl je op 'n bed be hoorde te liggen Ernest moest bij zichzelf bekennen, dat een bank aan den oever van de Theems inderdaad een eenigszins zon derlinge plaats was voor een million- nair, om er den nacht door te brengen. „Och, als je 't zoo graag weten wilt, 't is maar een aardigheid. Ik had van deze plaats al zoo vaak gelezen en voor ik naar huis ga, wilde ik zelf eens on dervinden wat het was hier den nacht door te brengen." „Wat zou juffrouw Rowena Castle wel van zoo'n zonderlinge liefhebberij denken „Juffrouw Wie.t" „Je verloofde," bracht Rosa hem glimlachend in herinnering. „Oh, je bedoelt Rowena," zuchtte Ernest. „Och, die zou zooiets begrijpen. Ik zei je toch, dat ze aan maatschap pelijk werk deed." „Hoor eens, Ernest, ik geloof niet eens dat die Rowena Castle bestaat." „O niet V' vroeg Ernest verwonderd. „En je zag zelf haar portret." „Lucy Bingley heb ik gezien." Ernest begon zich met zenuwachtige vingers van zijn papieren deken te ont doen. „Zoo móést ik het doen, Rosa." „Mij bedriegen Waarom V' „Ach, dat is zoo'n lange geschie denis," zei hij klagend. „Welnu, we hebben 'n heelen nacht den tijd." Ernest zuchtte. „Zie je, dat zit zoo. Ik ben zakenman, dat weet je. 'k Heb veel en groote belangen. Bezittingen en mijnen en syndicaten en. en zoo. Ik kan daar al mijn tijd aan wijden, omdat ik vrijgezel ben. Als ik 'n vrouw had, kon ik dat niet. En ik houd het méést van mijn zaken, de meisjes trouwen me toch maar om mijn geld. En daarom verzon ik Rowena, begrijp je. Zij is 'n veilig schild tegen de listen en lagen van de vele liefhebbende moeders, die me graag aan hun doch ter zouden koppelen. Ik hoop dat je me zoo begrijpt." „Ja," antwoordde Rosa glimlachend, „ik zie het allemaal zoo helder als door glas. Maar veronderstel nu eens, dat je 'n meisje vond, dat van jou hield om je zelf en dat met je zou willen trou wen zélfs als je geen penny bezat. Wat. zou je dan doen „Ik zou haar trouwen," zei Ernest onmiddellijk. „Maar waar vind ik zoo'ii meisje V' „Op 'n bank in den mist," antwoord de Rosa eenvoudig. „Jij!" beefde Ernest. „Rosa!" Hij moest niezen, maar hij hield zijn han den in zijn zakken, om sterk te blijven „Kom," lachte ze. „Kus me." Er ging 'n huivering langs zijn rug Maar hij bleef sterk. „Néé „0, natuurlijk, als je niet van mi houdt," zei ze koel. „Rosa...." klonk het pijnlijk ge troffen. „Ik houd zooveel van je, dal ik mijn hart zou kunnen uitrukken om het in de rivier te werpen, als je 't vroeg." „Doe dót niet geef 't mij liever," klonk het zacht en bevend naast hem. Toen verliet hem zijn kracht. „Ga weg," verzocht hij met een ongeluk kige stem. „Je mag alles weten. Ik heb je bedrogen. Ik ben niet rijk. Ik ben niet iemand. Ik ben niemand, een nul. minder dan een nul. Ik ben slechts. Rosa viel hein bijna juichend in de rede. „Een eenvoudige preparateur van dorpskanaries zonder winkel, atelier of gereedschap „Hoe weet je dat f" vroeg hij, naar adem snakkend. „Dat doet er niet toe, ik weet het. En ik wil hebben dat jij weet, dat ik van je houd. Niet omdat je arm of rijk bent, maar alleen omdat je rijk bent aan edelmoedigheid, vriendelijkheid en moed. Bovendien ben je niet arm," ging zij vlug voort. „Je hebt voor twintig duizend pond aandeel in een kasteel." „Dat was een geschenk." „Alsof vader een geschenk van dien aard aan zou nemen. Hij is óók 'n Bingley, Ernest. En laten we nu eens rekenen. Vier procent rente van twin tigduizend pond is. „Rosa, houd je van honden f" „Ja, Ernest." „Van katten „Ik aanbid ze." „Van marmotten V' „Daar ben ik juist dol op." „Woont er in Bristol een gediplo meerde of bekroonde dierenprepara teur V' „Niet één." „Dan ga ik daar beginnen." „Jij r „Wij....!" Uit den vuilgrijzen mist doemde de gestalte op van een politieagent, maar zij hoorden, noch zagen hem. „Rosa, lieveling!" „Wat is er, schat V' „Ik bemin je. Schrik niet." „Waarvoor „Ik ga je kussen." „Hé, jullie tweeën daarDat mag hier nietzei politieagent 6757, terwijl hij het licht van zijn zaklantaarn op de bank liet schijnen. „Wat denk je wel, je bent hier niet in het paradijs." „Daar kon u zich wel eens in ver gissen," zeiden twee stemmen tegelijk. vasenol ,ET- POE PEP/-CR.EME PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.6214 per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal hij vooruitbetaling. Koloniën f 7j65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post* abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N. Z. Voorburgwal 262, Telefoon lnlerc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon Interc. 30540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Interc. 1213. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Rheum aiische rugpijn nu absoluui verdwenen „Ik wil graag dat U weet wat ik aan Krttschen Salts te danken heb. Een jaar geleden had ik verschrikkelijke rheuma- tische pijnen in mijn rugen ik moest drie weken liggen. Ik kon in bed niet eens op zitten. Ik besteedde een paar gulden aan pillen, maar het gaj niets. Toen schreef ik mijn moeder en vertelde mijn misère. Per keerende post ried zij mij dringend aan Kruschen Salts te prober ren. Ik kocht onmiddellijk een kleinen flacon en kan op eerewoord verklaren dat, voordat ik mijn vijfde dosis had gebruikt, ik al weer kon zitten. Ik ging ermee door en binnen twee weken was ik weer op de been, zonder die verschrikkelijke pijn. Ik heb Utr wonderbaar middel altijd bij mij, en ik ben overtuigd dat de kleine dagelijksche dosis mij levenslustig en gezond houdt. Ik kan Kruschen Salts niet hoog genoeg roemen, en telkens als zich de gelegenheid voordoet, raad ik het aan." o-v .ut» Mevr. A. G. te F. (Ongtneele brief ter inzage.) Indien de afvoerorganen in Uw lichaam te traag werken, ontstaat een ophooping van afvalstoffen, welke Uw bloed verontreinigen. Schadelijke stof fen zullen zich vormen, o. m. het gevreesde urinezuur, dat maar al te dikwijls oorzaak is van rheumatische pijnen. Kruschen Salts bestaat uit zes minerale zouten, die Uw afvoerorga nen tot betere werking aansporen, waardoor de afvalstoffen op geheel natuurlijke wijze volkomen en gere geld worden verwijderd. Uw lichaam wordt van overtollig urinezuur bevrijd en de rheumatische pijnen zullen ge leidelijk afnemen, om tenslotte geheel weg te blijven. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en ƒ1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen, let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels- Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. POETS UW TANDEN VEILIG PASTOL krast Uw tanden niet bij het smetteloos blank maken. Het ontsierend tand steen wordt voorgoed ver wijderd door oplossing I Prijzen: Ovale doos 10 ct. Groote, ronde doos 20 ct Tube- 20 en 35 ct. NEDERLANDSCH FABRIKAAT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27